Oscary 2022: Will Smith przeprosił Chrisa Rocka
BackGrid UK/East News/Rex Features/East News
Newsy

Jest oświadczenie Willa Smitha! "Moje czyny nie odzwierciedlają tego, jakim mężczyzną chcę być"

Po głośnym skandalu, do którego doszło podczas ceremonii wręczania Oscarów, Will Smith wydał oficjalne oświadczenie. Aktor określił to, co się stało, jako "niewybaczalne".

Widzowie śledzący najbardziej prestiżową imprezę w świecie kina już od kilku lat narzekają na to, że Oscary dostarczają coraz mniej emocji. Publiczność zgromadzona w Dolby Theatre w Hollywood jednak nie oczekiwała chyba wrażeń, jakich dostarczyli im Will Smith oraz Chris Rock. Cios, który aktor wymierzył w twarz prowadzącego galę, z pewnością przejdzie do historii Oscarów jako bardzo niesmaczne i szokujące wydarzenie. Po zakończeniu ceremonii nadal mówiło się głównie o skandalicznym starciu, które niestety przyćmiło pozostałe momenty. Niektórzy zaczęli domagać się pozbawienia Willa Smitha statuetki, którą odebrał tego wieczoru. Wreszcie gwiazdor opublikował oświadczenie, w którym odniósł się do afery.

Oscary 2022: Michał Wiśniewski o bójce Willa Smitha i Chrisa Rocka. "Nie wiem, co było słabsze, to uderzenie Willa, czy..."

Will Smith przeprosił Chrisa Rocka i uczestników ceremonii wręczenia Oscarów: "Jestem zawstydzony"

Zaraz po tym, jak Will Smith spoliczkował na scenie Chrisa Rocka podczas ceremonii wręczenia Oscarów, media zalały zdjęcia oraz komentarze innych gwiazd. Choć pojawiły się głosy, według których aktor stanął w obronie swojej rodziny, to jednak większość uznała, że to Will Smith przekroczył granicę, uderzając prowadzącego w twarz. Wreszcie laureat nagrody za najlepszą pierwszoplanową rolę męską wydał oświadczenie, w którym przyznał się do winy. Przyznał, że słowa komika bardzo go zabolały i nie wytrzymał. Warto przypomnieć, że Chris Rock zażartował z choroby żony Willa Smitha.

Zobacz także: Oscary 2022: Karolina Korwin-Piotrowska o incydencie Smitha i Rocka: "dwóch buraków zrobiło oborę"

Oscary 2022: Willa Smith przeprosił za swoje zachownie
BackGrid UK/East News

Przemoc w każdej formie jest trująca i niszczycielska. Moje zachowanie ostatniej nocy podczas rozdania nagród Akademii było nieakceptowalne i niewybaczalne. Żarty na mój temat są częścią tej roboty, ale żarty z choroby Jady to dla mnie za wiele do zniesienia i zareagowałem emocjonalnie - napisał na swoim Instagramie Will Smith.

Chciałbym publicznie przeprosić ciebie, Chris. Przekroczyłem granicę. Pomyliłem się. Jestem zawstydzony, a moje czyny nie odzwierciedlają tego, jakim mężczyzną chcę być. Nie ma miejsca na przemoc w świecie miłości i życzliwości - przeprosił aktor.

Oscary 2022: Oscary 2022: Will Smith uderzył w twarz Chrisa Rocka
Rex Features/East News

Chciałbym także przeprosić Akademię, producentów show, wszystkich uczestników gali, a także każdego na świecie, kto oglądał transmisję. Chciałbym przeprosić rodzinę Williams i moją filmową rodzinę. Głęboko żałuję, że moje zachowanie splamiło to, co dla nasz wszystkich byłoby piękną przygodą - dodał.

Być może to sprawi, że widzom uda się zapomnieć o tym, co wydarzyło się w trakcie imprezy. Wiadomo, że Chris Rock odmówił złożenia skargi, dlatego policja nie interweniowała. Nie oznacza to jednak, że Will Smith nie poniesie konsekwencji. Magazyn "The Hollywood Reporter" ujawnił, że władze Akademii Filmowej odbyły nadzwyczajną naradę w sprawie zdobywcy Oscara. Dziennikarze twierdzą, że aktor nie straci statuetki - wbrew temu, czego domagają się, niektórzy uczestnicy ceremonii - ale może zostać zawieszony.

Oscary 2022: Will Smith z żoną
Rex Features/East News

Zobacz także: Oscary 2022: Will Smith najpierw śmiał się z żartu z żony, potem uderzył komika? Zobaczcie nagranie

Oscary już do kilku lat zmagają się ze spadkiem oglądalności. Są fani, którzy uważają, że konflikt między Willem Smithem a Chrisem Rockiem został wyreżyserowany, by dodać nieco pikanterii. Jest to jednak mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę to, jak bardzo opadła atmosfera po spoliczkowaniu prowadzącego. Po reakcjach zgromadzonych było widać, że wielu z nich było zażenowanych tym, co zobaczyło. Nie spodobało się to także organizatorom. Akademia wydała oświadczenie i potępiła Willa Smitha.

Oscary 2022: Will Smith straci nagrodę?
East NewsInvision/Invision/East News

Chris Rock
East News
Newsy
Rasistowskie żarty na gali oscarowej! Czy Chris Rock przekroczył granicę poprawności politycznej?
Rasistowskie żarty na gali oscarowej! Czy Chris Rock przekroczył granicę poprawności politycznej?

Oscary 2016 zostaną zapamiętane z powodu nagrody dla Leonardo DiCaprio i ostrych żartów prowadzących Chrisa Rocka. Komik skupił się wokół kontrowersji wokół "białych Oscarów". Tegoroczna ceremonia wzbudzała ogromne emocje ze względu na aferę rasistowską w tle. Po ogłoszeniu listy nominowanych, natychmiast pojawiły się głosy, że wśród nich nie ma ani jednego przedstawiciela Afroamerykanów. Krytykowano Akademię Filmową. W mediach społecznościowych zawrzało. Zamieszczano kolejne wpisy na ten temat, oznaczając je hashtagiem #OscarsSoWhite. Mówiło się o bojkocie gali przez niektóre gwiazdy, nie pojawił się na niej m.in. Will Smith. W sieci krążyła plotka, że Chris Rock może zrezygnować z prowadzenia ceremonii. Ale komik przyszedł i... dał z siebie wszystko, by nikt nie zapomniał o „Białych Oscarach". Zaczął już w przywitaniu. Witam na gali wręczania Oscarów, inaczej znanej jako White People Choice Awards. W iecie, gdyby nominowano prezenterów, to nie dostałbym tej pracy! Gdyby prowadzenie Oscarów było jedną z kategorii tych nagród, to by mnie tu nie było. W zamian za to oglądalibyście Neil Patrick Harrisa - powiedział Chris Rock na początku ceremonii. Rasistowskie żarty na Oscarach 2016 Nie były to jedyne kontrowersyjne słowa, która padły podczas gali wręczenia statuetek Oscarów 2016 . Chris Rock z każdym zdaniem posuwał się znacznie dalej. Jednym się to podobało, innym nie do końca. Oto kilka z jego najmocniejszych tekstów. W segmencie Ku Pamięci będą tylko portrety Czarnych zastrzelonych przez policję po drodze do kina. Przed laty byliśmy za bardzo zajęci byciem gwałconymi i bitymi, żeby przejmować się tym, kto dostanie Oscara za najlepsze zdjęcia. Gdy twoja babcia zwisa z drzewa, trudno przejmować się, kto dostanie statuetkę za najlepszy film dokumentalny. Jeśli chcecie czarnoskórych...

Oscary 2016
Newsy
Oscary 2016. Oscar dla Leonardo DiCaprio, sześć dla Mad Max: Na drodze gniewu. Przeczytaj, co się działo tej nocy!
Oscary 2016. Oscar dla Leonardo DiCaprio, sześć dla Mad Max: Na drodze gniewu. Przeczytaj, co się działo tej nocy!

Lista zwycięzców Oscary 2016 Najlepszy film: "Spotlight" O CZYM JEST NAJLEPSZY FILM? ZOBACZ RECENZJĘ Najlepszy aktor w roli pierwszoplanowej: Leonardo DiCaprio , "Zjawa" Najlepsza aktorka w roli pierwszoplanowej: Brie Larson , "Pokój"​ Najlepszy aktor w roli drugoplanowej: Mark Rylance , "Most szpiegów" Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej: Alicia Vikander "Dziewczyna z portretu" (Zobacz fragment kontrowersyjnego filmu) Najlepszy reżyser: Alejandro González Iñárritu , "Zjawa" Najlepszy scenariusz adaptowany: "Big Short" (Charles Randolph, Adam McKay) Najlepszy scenariusz oryginalny: "Spotlight" (Josh Singer, Tom McCarthy) Najlepszy film zagraniczny: "Syn Szawła" (Węgry), reż. Laszlo Nemes​ (Zobacz fragment nagrodzonego filmu) Najlepsze zdjęcia: "Zjawa" (Emmanuel Lubezki) Najlepsze kostiumy: "Mad Max: Na drodze gniewu" (Jenny Beavan) Najlepszy film dokumentalny: "Amy" (Asif Kapadia, James Gay-Rees) - zobacz fragment filmu o Amy Winehouse Najlepszy montaż: "Mad Max: Na drodze gniewu" (Margaret Sixel) Najlepsza scenografia: "Mad Max: Na drodze gniewu" (Colin Gibson, Lisa Thompson) Najlepszy pełnometrażowy film animowany: "W głowie się nie mieści" (Pete Docter, Jonas Rivera) Najlepsza charakteryzacja: "Mad Max: Na drodze gniewu" (Lesley Vanderwalt, Elka Wardega, Damian Martin) Najlepsza muzyka: Ennio Morricone , "Nienawistna Ósemka" Najlepsza piosenka: "Writings On The Wall " - "Spectre" (Jimmy Napes, Sam Smith) Najlepszy montaż dźwięku: "Mad Max: Na drodze gniewu" (Mark A. Mangini, David White) Najlepszy dźwięk: "Mad Max na drodze gniewu" (Chris Jenkins, Gregg Rudloff, Ben Osmo) Najlepsze efekty wizualne: "Ex Machina" (Andrew Whitehurst, Paul Norris, Mark Williams Ardington, Sara Bennett) Najlepszy dokument krótkometrażowy: "A Girl in the River" (Sharmeen Obaid-Chinoy) Najlepszy krótkometrażowy film animowany: "Niedźwiedzia...

Oscary 2021 - gdzie i kiedy oglądać? Gdzie będzie transmisja? Gdzie obejrzeć nominowane filmy do Oscarów 2021?
East News
Newsy
Oscary 2021. Gdzie i kiedy obejrzeć transmisję po polsku? Gdzie są dostępne nominowane filmy? 
Wszystkie informacje na temat 93. gali rozdania Oscarów. Gdzie obejrzeć Oscary 2021 w telewizji?

Jak będą wyglądały tegoroczne Oscary? Gdzie obejrzeć Oscary 2021 w telewizji? Gdzie będzie dostępna transmisja na żywo z Oscarów? - to część pytań, które zadają sobie teraz tysiące fanów kina. Postanowiliśmy zrobić dla Was małą ściągawkę i w jednym miejscu umieścić garść informacji o tegorocznej gali rozdania Oscarów.  93. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej z powodu pandemii musiała zostać przesunięta aż o dwa miesiące w dodatku zaproszonych gości ograniczono do bardzo kameralnego grona gwiazd. Poznajcie szczegóły. Zmienione zostały również zasady przyznawania nominacji do Oscarów. Do tej pory o prestiżową nagrodę mogły starać się filmy, które wyświetlane były w kinie minimum 7 dni, jednak z powodu pandemii i faktu, że kina zostały zamknięte, dopuszczono również produkcje, które ukazały się jedynie na platformach streamingowych.  Gdzie i kiedy odbędą się Oscary 2021?  93. gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej czyli ceremonia rozdania Oskarów odbędzie się na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles. Część uroczystości będzie odbywała się zgodnie z tradycją również w Dolby Theatre, ale stamtąd będzie transmitowana tylko część artystyczna. Gala Oscarowa w tych dwóch lokalizacjach będzie transmitowana równolegle. Gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 24 na 25 kwietnia 2021 roku o godzinie 2:00 czasu polskiego. Gdzie oglądać Oscary 2021? Transmisja w telewizji i internecie 93. gala rozdania Oscarów będzie transmitowana na antenie telewizji ABC. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć transmisję na Canal+ Premium. Polska transmisja również rozpocznie się o godzinie 2:00. Najgorętsze wydarzenia z gali rozstania Oscarów 2021 będą również dostępne w...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik