Kora, Monika Brodka
Newsy

"Wiele nas łączyło" Brodka komentuje liczne porównania do Kory!

"Wiele nas łączyło" Brodka komentuje liczne porównania do Kory!

Choć od śmierci Kory nie minął nawet miesiąc, wiele osób już poszukuje artystki, którą można byłoby nazwać jej następczynią! Liczne porównania padły w stronę Moniki Brodki, która podobnie jak Sipowicz w przeszłości, jest niepokorna, nikogo nie udaje i znana jest głównie ze swojego dorobku muzycznego. Jak zareagowała na porównania? Jest komentarz!

 

Paulina Sykut zachwyciła jako Kora w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"!

Brodka porównana do Kory. Artystka komentuje

 

Obie panie z czystym sumieniem można nazwać artystkami. Zarówno Kora za życia, jak i Monika od początków swojej kariery, unikała show-biznesowych eventów, występów na ściankach, ale i pilnie strzegła swojego życia prywatnego. Nie są znane ze skandali, a z twórczości, którą obie mają bardzo bogatą.

 

Pod koniec lipca pożegnaliśmy Olgę Sipowicz - zmarła w swoim domu na Roztoczu w wieku 67 lat. Rodzina, przyjaciele i fani bardzo przeżyli tę stratę, a licznych hołdów w jej stronę nie było końca (Hołd dla Kory w Sopocie i... żenujące zachowanie Macieja Maleńczuka! Zobacz WIDEO). Nic dziwnego, była ikoną polskiego rocka. I choć Kora była jedyna w swoim rodzaju i raczej nikt jej nie zastąpi, pojawiają się głosy, że  Monika Broda bardzo ją przypomina:

Gdy mówi się o mnie, że przypominam Korę, to odbieram to jako komplement, ale nie wiem, czy jest w tym prawda. Owszem, wiele nas łączyło, i nie tylko to, że ja też zgoliłam głowę (śmiech). Jej niezależność była mi na pewno bardzo bliska, a także to, że zawsze była otoczona mężczyznami – była jedyną kobietą na scenie. Ja też na scenie jestem otoczona mężczyznami. Ale jednak Kora żyła w zupełnie innych czasach. Fajnie, że „Rojst” przypomni piosenki Mannamu i Kory – zdradziła w wywiadzie dla magazynu Gala.pl

 

Uważacie, że porównania są trafne?

 

Polecamy: Co się działo w domu Kory zaraz po jej śmierci?

 

Ostatnio Monika nagrała swój cover do piosenki "Wszystko czego dziś chcę"

Monika Brodka w teledysku do piosenki
YouTube/KayaxTV

 

Kora zawsze była niepokorna

Kora na Fryderykach 2016

Kora Jackowska
EastNews
Newsy
Opiekunka opowiada o dziwnych zjawiskach towarzyszących śmierci Kory. Jej sen był proroczy!
Opiekunka opowiada o dziwnych zjawiskach towarzyszących śmierci Kory. Jej sen był proroczy!
Grób Kory
Newsy
Kora spoczęła na Powązkach. Na jej pogrzebie pojawiło się tysiące fanów!
Kora spoczęła na Powązkach. Na jej pogrzebie pojawiło się tysiące fanów!
Kora nie żyje. Mąż
Newsy
Mąż i przyjaciele żegnają Korę! "Ostatni miesiąc był bardzo trudny"
Kto był przy niej do końca?

  W wieku 67 lat 28 lipca, o godzinie 5:30, zmarła Kora, królowa polskiego rocka, poetka, autorka tekstów, liderka legendarnego Maanamu. Olga Jackowska odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z poważną chorobą nowotworową.  Zobacz:  Kora nie żyje! Jaka była przyczyna jej śmierci? Poznaj historię jej walki z chorobą! A także:  "Serce mam w kawałkach" Gwiazdy w poruszających wpisach żegnają Korę!   O śmierci poinformowała rodzina artystki Jej oficjalnym Facebooku. Kora zmarła w swoim ukochanym domu na Roztoczu dziś. W ostatnich chwilach towarzyszyli jej najbliżsi: Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać. Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele.     Zobacz:  Kora chciała wrócić na scenę dla... wnuka! Rodzina żegna gwiazdę: "Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka"...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner