Michał Matczak szerszej publiczności znany jest pod pseudonimem Mata. Jego piosenki i klipy w ciągu zaledwie kilku dni staja się hitami. Młody raper miał jednak ostatnio sporo problemów, po tym, jak zatrzymała go policja. Artysta postanowił zabrać głos w tej sprawie na gali Bestsellerów Empiku 2021. Tak mocnego przemówienia dawno nie było!

Reklama

Bestsellery Empiku 2021: Mocne przemówienie Maty

Bestsellery Empiku 2021 przyciągnęły całą plejadę gwiazd. Jedną ze statuetek w kategorii MUZYKA odebrał najpopularniejszy obecnie raper w Polsce, Mata. Michał Matczak został niedawno zatrzymany przez policję za posiadanie 1,5 g marihuany, ale dopiero teraz, odbierając statuetkę, postanowił zabrać głos w tej sprawie:

Słuchajcie, chciałem powiedzieć coś. Ja dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany. Chciałem coś zdementować. Wiele osób uważa, że to była jakaś akcja promocyjna. To nie była akcja promocyjna. Po prostu byłem w pracy, ciężki dzień. Skończyłem pracę, pojechałem z kolegą na piłkę. Chcieliśmy z kolegami się trochę wyluzować. Złapali nas panowie policjanci.

Potem Mata zaapelował o legalizację marihuany:

Ja uważam, że marihuana, cała Polska jest w niej zakochana i chciałem ogłosić, że w związku z tą sytuacją i tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce. Rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny szczególnie w naszej społeczności, artystycznej, muzycznej. Jest od wielu lat inspiracją dla muzyków. Chciałbym poprosić moich fanów oraz fanów muzyki, aby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany - mówił ze sceny Mata.

Zobacz także: Bestsellery Empiku 2021: Michał Szpak w przezroczystej spódnicy. O tym looku będzie głośno

Piętka Mieszko/AKPA

Apel Maty poparli inni artyści, którzy pojawili się na gali Bestsellery Empiku 2021, m.in. Artur Rojek, Vito Bambino czy Maja Ostaszewska!

Zobacz także

Przyłączam się do stanowiska Maty - mówił Artur Rojek
Ja też podpiszę tę petycję - dodał Vito Bambino

Piętka Mieszko/Jacek Kurnikowski/AKPA

Na apel Maty szybko zareagował Marcin Prokop, który zażartował z prezes TVN obecnej na gali:

Widzę panią prezes lekko bladą…

Temat, który podjął Mata, pojawiał się na gali Bestsellery Empiku 2021 wielokrotnie, z czego Marcin już żartował.

Zobacz także: Bestsellery Empiku 2021: Sanah odebrała nagrodę w skarpetach. To trzeba zobaczyć!

Piętka Mieszko/AKPA
Reklama

Ulubione płyty, książki i wiele więcej teraz mogą być Twoje za mniej! Wykorzystaj do empik kod rabatowy i ciesz się niższymi cenami!

Reklama
Reklama
Reklama