Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy

Będzie powrót obostrzeń i ponowny lockdown?! Nieoficjalne ustalenia mediów martwią... 

Będzie powrót obostrzeń i ponowny lockdown?! Nieoficjalne ustalenia mediów martwią... 

Władze planują powrót do zniesionych ostatnio obostrzeń? Czy zamiast łagodzenia restrykcji będzie ich zaostrzenie? Nieoficjalne ustalenia mediów mogą niepokoić! Weług doniesień Wirtualnej Polski władze poważnie zastanawiają się nad wprowadzeniem częściowego lockdownu w naszym kraju. Wszystko w obawie przed trzecią falą pandemii koronawirusa!

Zobacz także: Jest decyzja Ministra Edukacji Narodowej w sprawie powrotu dzieci do szkół. Nauka zdalna zostaje przedłużona!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Będzie powrót do obostrzeń?

Dokładnie 12 lutego władze w Polsce złagodziły część obostrzeń. Zostały otwarte hotele, stoki narciarskie, kina, teatry i baseny. Premier podczas konferencji prasowej zaznaczył, że łagodzenie obostrzeń jest warunkowe i wstępnie będzie obowiązywać do 28 lutego- jeżeli jednak liczba zachorowań i zgonów gwałtownie wzrośnie, będzie powrót do wcześniejszych obostrzeń. 

Niestety, już kilka dni po luzowaniu obostrzeń media informują, że władze zastanawiają się nad przywróceniem częściowego lockdownu! Wszystko w obawie przed trzecią falą koronawirusa. Minister zdrowia jest zaniepokojony zachowaniem części Polaków, którzy ruszyli m.in. w góry i tam bawią się w najlepsze nie zwracając uwagi na zachowanie dystansu czy noszenie maseczek. Informator wp.pl zdradza, że Adam Niedzielski zastanawia się nad powrotem do niektórych obostrzeń, które ostatnio zostały zniesione.

Adam jest bardzo na tak- zdradza źródło WP.

Minister zdrowia  poinformował, że nastąpił wzrost zachorowań na koronawirusa.

Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni- czytamy na Twitterze.

Rządzący obawiają się, że już wkrótce do Polski dotrze trzecia fala koronawirusa.

Jest u nas duża obawa o pojawienie się trzeciej fali pandemii. Zarówno premier Mateusz Morawiecki jak i Jarosław Kaczyński od początku nie byli wielkimi zwolennikami luzowania obostrzeń- dodaje informator wp.pl.

Myślicie, że od 1 marca będzie powrót obostrzeń?

Zobacz także: Gwiazda TVP Info ostro do koleżanek z branży: "Tak wyglądają Zanzibary pracowników służby zdrowia"

Według nieoficjalnych ustaleń mediów władze zastanawiają się nad powrotem części obostrzeń.

Adam Niedzielski w masce ochronnej
East News

Minister zdrowia poinformował o wzroście przypadków zachorowań na koronawirusa.

 

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje! 
Koronawirus w Polsce. Dzieci jednak nie wrócą do szkoły po feriach? Minister zdrowia komentuje! 

Minister zdrowia w rozmowie z mediami zdradził, kiedy dzieci mogą wrócić do szkoły! Czy po feriach zimowych uczniowie zakończą nauczanie zdalne? Komentarz szefa Ministerstwa Zdrowia zaskakuje! Okazuje się, że powrót do szkoły może nastąpić znacznie później niż mogliśmy się tego spodziewać. Sprawdźcie, co powiedział Adam Niedzielski! Kiedy dzieci wrócą do szkoły? W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii koronawirusa władze w Polsce już kilka tygodni temu wprowadziły wiele obostrzeń. Rządzący zdecydowali wówczas, że nauczanie stacjonarne zostaje zawieszone. Nauczanie zdalne początkowo miało trwać do 29 listopada, jednak ostatnio premier zapowiedział, że zostanie wydłużone do 23-24 grudnia. Mateusz Morawiecki ogłosił również, że w dniach 4-18 stycznia odbędą się ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Ale czy po feriach dzieci wrócą już do nauczania stacjonarnego? Niestety, okazuje się, że ewentualny powrót może dotyczyć tylko najmłodszych uczniów, chociaż- jak przyznaje minister zdrowia - również w tym przypadku wciąż nie jest pewne, czy tak się stanie.  To najbardziej optymistyczny wariant - Adam Niedzielski przyznał w RMF FM.  Jesteście zaskoczeni taką decyzją władz? Myślicie, że najmłodsi uczniowie rzeczywiście wrócą do szkoły po feriach zimowych? Kiedy pozostali uczniowie zakończą nauczanie zdalne?  Przypominamy również, że minister zdrowia w tym samym wywiadzie przyznał, że władze chcą, aby uczniowie nie wyjeżdżali nigdzie na ferie zimowe. Zobacz także:   Możemy zapomnieć o wyjazdach na ferie zimowe? Jest komentarz ministra zdrowia! Tego chyba nie spodziewał się nikt!  Minister zdrowia przyznał, że wciąż nie wiadomo kiedy wszyscy uczniowie wrócą do szkoły. Adam...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Do kiedy będą obowiązywać wprowadzone obostrzenia? Jest konkretna data! 
Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował do kiedy będą obowiązywać wprowadzone kilka tygodni temu obostrzenia!  Czy w związku ze stabilizacją liczby zachorowań na koronawirusa możemy liczyć na to, że w najbliższych dniach władze zdecydują się m.in. na otwarcie galerii handlowych czy restauracji? Adam Niedzielski wskazał konkretną datę, do kiedy mają trwać wszystkie obostrzenia! Kiedy możliwe luzowanie obostrzeń? Od kilku tygodni sytuacja w Polsce wygląda bardzo niepokojąco. W związku z ogromnym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa władze musiały wprowadzić wiele ograniczeń i obostrzeń, takich jak: zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostają sklepy z art. spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, art. remontowo-budowlanymi, art. dla zwierząt, prasą oraz usługi), ograniczenie działalności restauracji i wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni. Minister zdrowia i szef kancelarii premiera podczas wspólnej konferencji prasowej poinformowali, że wprowadzone obostrzenia przynoszą skutek, a wzrost zachorowań zaczął się stabilizować.  Żadne decyzje rządu nie zadziałyby, gdyby nie odpowiedzialne zachowanie społeczeństwa, gdyby nie samodyscyplina Polaków, która zadziałała w ostatnich dniach. Dzięki temu w ostatnich dniach mamy stabilizację dynamiki zachorowań, a w najbliższych dniach możemy spodziewać się spadków- powiedział Michał Dworczyk. Czy w związku z tym władze planują luzowanie obostrzeń? Minister zdrowia odpowiedział, że przed 29 listopada z pewnością do tego nie dojdzie! Do tego czasu żadnych zmian, ani obostrzających - chyba że mielibyśmy pogarszającą się sytuację - ani luzujących, nie będzie - powiedział szef...

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej na konferencji prasowej
East News
Newsy
Chorzy na COVID-19 będą leczeni także w prywatnych klinikach! Ministerstwo Zdrowia ostrzega: "Możemy mieć 15-20 tys. zachorowań dziennie"!
Chorzy na COVID-19 będą leczeni także w prywatnych klinikach! Ministerstwo Zdrowia ostrzega: "Możemy mieć 15-20 tys. zachorowań dziennie"!

Szef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował o zmianach, które chce wprowadzić w związku z pandemią koronawirusa.  Adam Niedzielski przyznał, że w związku z coraz wiekszą liczbą zachorowań i informacjami o braku miejsc w szpitalach MZ rozmawiało z przedstawicielami placówek prywatnych, które zgodziły się wesprzeć polską służbę zdrowia. Prywatne szpitale będą przyjmować chorych na COVID-19. To jeszcze nie koniec!  Ministerstwo Zdrowia chce wesprzeć finansowo lekarzy Minister zdrowia podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że władze w Polsce przygotowują się na wszystkie możliwe scenariusze związane z pandemią koronawirusa. Adam Niedzielki przyznał, że w najgorszym przypadku w przyszłym tygodniu liczba zachorowań może wzrosnąć nawet do 15-20 tysięcy! W związku z tym MZ rozmawiało już z przedstawicielami prywatnych placówek medycznych. Adam Niedzielski poinformował, że do środy prywatne szpitale mają przygotować listę miejsc, w których będą mogli leczyć się pacjenci z COVID-19- ma być to ok.1000 dodatkowych łóżek.  Bardzo się cieszę, że odbiór ze strony pracodawców jest pozytywny. Jest deklaracja współpracy. Do środy wypracujemy listę szpitali prywatnych, które będą miały tzw. łóżka covidowe- powiedział szef MZ. Szef ministerstwa zdrowia poinformował również, że chce wprowadzić zmiany dotyczące kawarantanny. Adam Niedzielski przypomniał, że dziś na obowiązkowej kwarantannie przebywa blisko 300 tysięcy osób. Minister zdrowia chce zaproponować, żeby te osoby miały możliwość pracy w domach.  Chcielibyśmy, żeby te osoby mogły mieć możliwość pracy, bo na razie takiej możliwości nasze ustawodawstwo i przepisy nie przewidywały- mówił na konferencji minister zdrowia. Minister zdrowia podczas...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner