PILNE
Newsy

Władze łagodzą obostrzenia! Dzieci wrócą do szkoły, a hotele zostaną otwarte? Jest decyzja premiera! 

Władze łagodzą obostrzenia! Dzieci wrócą do szkoły, a hotele zostaną otwarte? Jest decyzja premiera! 

Premier i minister zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosili, czy wkrótce rząd złagodzi część obostrzeń. Starsi uczniowie wrócą do szkół, a hotele, baseny kina i teatry zostaną otwarte? Mateusz Moawiecki i Adam Niedzielski rozwiali wątpliwości w tej sprawie! Zobaczcie, co zmieni się w drugiej połowie lutego!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zmiany w obostrzeniach w Polsce

Media w Polsce już od kilku dni informuje, że władze zastanawiają się nad luzowaniem obostrzeń. Ostatnio portal money.pl donosił, że rząd rozważa jednoczesne otwarcie hoteli i powrót dzieci do szkół. Czy tak się stanie? Co powiedział premier i minister zdrowia podczas konferencji prasowej? Czy będzie luzowanie obostrzeń? 

W połowie lutego otworzymy hotele, miejsca noclegowe w wielkości 50% miejsc noclegowych, podobnie z teatry i kina- ogłosił premier. 

Zmiany w obostrzeniach mają zacząć obowiązywać od 12 lutego. Od tego czasu będzie możliwe uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu przy zachowaniu reżimu  sanitarnego np. na boiskach lub kortach.

Niestety, restauracje wciąż pozostają zamknięte, a starsi uczniowie będą kontynuować naukę zdalną- podczas konferencji prasowej przedstawiciele władz nie zapowiedzieli ewentualnego powrotu dzieci do szkół. Wciąż zamknięte pozostają również siłowie i kluby fitness. 

Na razie nie ma mowy o otwarciu siłowni, klubów fitness i restauracji. Koronawirus roznosi się drogą kropelkową i nie możemy tu na razie zrobić nic innego- mówił premier. 

Wicepremier Piotr Gliński ogłosił również, że już za tydzień zostaną otwarte również stoki narciarskie i baseny. 

Zobacz także: Starsi uczniowie jednak nie wrócą teraz do szkoły? Zła wiadomość dla dzieci i rodziców. Jest stanowcza reakcja ministra zdrowia

Premier ogłosił stopniowe luzowanie obostrzeń.

Mateusz Morawiecki
East News

 

Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Dziś rano (11 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach w Polsce. Na chwilę obecną już u 25 osób u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Teraz okazuje się, że władze postanowiły zamknąć szkoły, a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Dodatkowo w niektórych miastach, np. w Łodzi czy w Szczecinie zamknięte zostaną baseny, hale sportowe, lodowiska. Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte na 2 tygodnie od najbliższego poniedziałku. Jutro i w piątek (12 i 13 marca) szkoły, będą jeszcze otwarte, jednak nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne. W związku z koronawirusem władze zdecydowały również zamknąć wszystkie placówki kultury - kina, muzea, teatry, opery itd.  Podczas konferencji prasowej poinformowano, że uzdrowiska nie będą zamykane. Minister zdrowia apelował, żeby podczas dni wolnych od szkoły dzieci nie były pod opieką osób starszych (dziadków).  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych - podczas konferencji prasowej mówił minister kultury Piotr Gliński.  Wciąż nie wiadomo, co z centrami handlowymi- czy zostaną zamknięte lub zostaną wprowadzone zmiany w godzinach otwarcia. Wiadomo jednak, że  Biedronka już teraz wprowadza dodatkowe czyszczenie wózków sklepowych. Premier apelował, żeby w miarę możliwości pracodawcy pozwolili, żeby pracownicy mogli pracować zdalnie.  Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został ogłoszony 4 marca. Dziś (11 marca) wiadomo już,  że jest już 25 przypadków...

Koronawirus, zamknięte szkoły
East News
Newsy
Wkrótce wszystkie dzieci wrócą do nauki zdalnej? Jest komentarz premiera! 
Wkrótce wszystkie dzieci wrócą do nauki zdalnej? Jest komentarz premiera! 

Czy wkrótce wszyscy uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Mateusz Morawiecki rozwiał wątpliwości w tej sprawie! Premier podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia poinformował o nowych obostrzeniach, które w większości wejdą w życie już w sobotę 17 października. Wiadomo już, że w strefie czerwonej uczniowie szkół wyższych i ponadpodstawowych wrócą do nauki zdalnej, a starsi uczniowie ze stref żółtych rozpoczną nauczanie hybrydowe.  A co z najmłodszymi? Premier odpowiedział!  Wszystkie dzieci wrócą do nauki zdalnej? W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem władze w Polsce zapowiedziały kolejne obostrzenia, które dotkną wszystkich. Przed konferencją prasową premiera i ministra zdrowia z pewnością wszyscy rodzice zastanawiali się, czy wkrótce szkoły zostaną zamknięte. Teraz wiemy już, że od 17 października do nauczania zdalnego wracają najstarsi uczniowie. A co z dziećmi ze szkół podstawowych czy przedszkoli? Czy wkrótce również najmłodsi uczniowie będą uczyć się zdalnie? Premier nie wyklucza takiej możliwości!  Tak, jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się koronawirusa rozważamy wszelkie scenariusze aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od 1 do 4, klasy w ogóle szkół podstawowych na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chonić przed trybem zdalnym- powiedział premier Mateusz Morawiecki. Wygląda więc na to, że zamykanie szkół podstawowych będzie dla władz ostatecznością. Zgadzacie się z decycją rządzących? A może Waszym zdaniem wszystkie dzieci już teraz powinny wrócić do nauczania zdalnego? ...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Są nowe obostrzenia: galerie, sklepy, szkoły i inne! "Następny krok to NARODOWA KWARANTANNA"
Są nowe obostrzenia: galerie, sklepy, szkoły i inne! "Następny krok to NARODOWA KWARANTANNA"

Na konferencji prasowej premiera Mateusz Morawiecki ogosił w środę kolejne decyzje rządu. Dziś ministerstwo zdrowia poinforowało o 24 692 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa, w związku z Covid-19 zmarły 373 osoby!  - Druga fala pandemii uderzyła z niebywałą siłą - mówił premier na konferencji. - Niestety, mamy rekordową liczbę zgonów. Ta druga fala możebyć znacznie groźniejsza i dłuższa, niż spodziewaliśmy się wcześniej. Listopad będzie jednym z najtrudniejszych momentów. Przed nami arcytrudny czas. Dlatego restrykcje są niezbędne. W związku z dramatycznie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Czego dotyczą nowe ograniczenia związane z koronawirusem ? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Black Friday 2020 tylko online?! Galerie handlowe zostaną wkrótce zamknięte? Rząd wprowadza nowe obostrzenia Rząd od kilku tygodni stopniowo zamyka niektóre sektory gospodarki - większość uczniów przeszła na nauczanie zdalne, nie pracuje m.in. branża fitness i gastronomia stacjonarna. To jednak, według rządu, nie wystarcza, bo powstrzymać pandemię. Morawiecki podkreślił, że wpływ na rozwój epidemii mają trwające protesty. Stąd kolejne obostrzenia.  Oto szczegóły nowych decyzji rządu: Edukacja, kultura, sport: - Klasy 1-3 w szkołach podstawowych - nauka zdalna od 9 listopada. - Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 29 listopada. - Szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym. - Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności. - Zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni. - Dodatkowy bon dla nauczycieli na zakup akcesoriów do pracy zdalnej. Życie społeczne -...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner