Boże Narodzenie: czy przed świętami zostaną poluzowane obostrzenia?
East News
Newsy

Będzie poluzowanie obostrzeń przed Bożym Narodzeniem? Jest komentarz rządowego doradcy

Będzie poluzowanie obostrzeń przed Bożym Narodzeniem? Jest komentarz rządowego doradcy

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia stoją pod znakiem zapytania. Miliony ludzi zastanawia się czy będzie mogło spędzić ten wyjątkowy czas w większym rodzinnym gronie. Czy jest szansa na poluzowanie obostrzeń przed świętami również w dziedzinie handlu? Co z przedświątecznymi zakupami? Wielu Polaków obawia się, że nadchodzące święta mogą być powtórką z Wielkanocy, podczas której wiele osób musiało spędzić ten czas z dala od swoich rodzin.

Walczymy teraz o to, aby Święta Bożego Narodzenia można było spędzić normalnie, tak jak w ostatnich latach -powiedział w rozmowie z RMF FM prof. Andrzej Horban, szef grupy rządowych doradców epidemiologicznych.

Jaki więc jest plan? Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Lockdown w Polsce. Nie zrobimy zakupów na Boże Narodzenie w galeriach?! Jest komentarz Jarosława Gowina

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Boże Narodzenie 2020: Będzie poluzowanie obostrzeń przed świętami? 

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z RMF FM przyznał, że jest szansa na to, aby nastąpiło poluzowanie obostrzeń tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Ekspert zaznaczył, że jeżeli uda się utrzymać spadek nowych zakażeń koronawirusem to część z obowiązujących aktualnie restrykcji może zostać poluźnionych mniej więcej w połowie grudnia. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 24 tysiącach nowych przypadków zachorowań na koronawirusa oraz o 419 przypadkach śmiertelnych. We wczorajszym wystąpieniu Mateusz Morawiecki poinformował, że jeżeli tendencja zachorowań w najbliższych dniach utrzyma się lub będzie spadkowa będzie to oznaczać, że wygraliśmy pierwszą bitwę z wirusem. 

Dane z tego tygodnia sprawiają, że w najbliższych dniach nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny. Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie, bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne - ogłosił premier.

W dzisiejszej rozmowie z RMF FM prof. Andrzej Horban również odniósł się do aktualnych danych odnośnie zachorowań, wskazując, że jeżeli uda się utrzymać taki stan to lockdown nie będzie konieczny a aktualnie obowiązujące obostrzenia dot. galerii handlowych czy restauracji zostaną przedłużone do połowy grudnia: 

Jeżeli nadal będzie to działało, społeczeństwo będzie dopasowywać się do zaleceń tak jak teraz, to należy spodziewać się w ciągu tygodnia czy dwóch spadku liczby zakażeń, zmniejszenia transmisji. O to nam teraz chodzi 

Wygląda na to, że jest szansa abyśmy stopniowo wracali do normalności jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Zobacz także: Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń

Prof. Andrzej Horban poinformował, że jest szansa na poluzowanie obostrzeń jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. 

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News

Aktualnie obowiązujące obostrzenia dot. m. in. galerii handlowych, restauracji i siłowni mogą zostać przedłużone do połowy grudnia. 

Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News

Zobacz także
koronawirus

Rosnąca fala zachorowań wymusi kolejne obostrzenia? "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"

koronawirus

Będą nowe obostrzenia? Jeszcze większy wzrost zachorowań przewidywany jest na Boże Narodzenie!

 

Andrzej Horban na konferencji prasowej
East News
Newsy
Kolejna Wielkanoc w lockdownie? Doradca premiera: "Nie będą to normalne święta"
Kolejna Wielkanoc w lockdownie? Doradca premiera: "Nie będą to normalne święta"

Wielkanoc 2021 dokładnie za miesiąc, a my zmagamy się z trzecią falą pandemii koronawirusa . Doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban, w wywiadzie dla radiowej "Trójki" przyznał, że w tym tygodniu najprawdopodobniej będzie ok 16-20 tys. zakażeń dziennie. Według prognoz, szczyt trzeciej fali, ma dopiero nadejść na przełomie marca i kwietnia - czy zatem grozi nam pełny lockdown na święta? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Starsi uczniowie wrócą do szkoły dopiero w czerwcu?! Zaskakujący komentarz rzecznika rządu Co z Wielkanocą 2021? To już rok, odkąd zmagamy się z pandemią koronawirusa i niestety, na razie nie widać szans na pełny powrót do normalności. Trzecia fala rozpędza się, a według prognoz, szczyt zachorowań ma nastąpić właśnie w okresie Wielkanocy. Już ponad tydzień temu, minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że jeżeli liczba zakażeń będzie stale wzrastać, to niestety możemy kolejne święta spędzić tylko z domownikami...  Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to  będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu  - przyznał przed tygodniam Adam Niedzielski dla RMF FM.  Teraz prof. Andrzej Horban w wywiadzie dla radiowej "Trójki" przyznał, że niestety najnowsze dane pokazują, że "dobrze nie jest". Na pytanie o ewentualne dalsze obostrzenia, doradca premiera ds. COVID-19 przyznał, że wprowadzenie pełnego lockdownu, już się jednak nie uda. Nie można zamknąć wszystkich granic, trudno zamknąć gospodarkę, bo ledwo "zipie", a także trudno zamknąć znowu wszystkich ludzi w domach, bo wszyscy mają tego serdecznie dosyć. To, co można zrobić, to uprawianie polityki zmniejszenia szkód - powiedział prof. Andrzej Horban dla radiowej...

Plansza Pilne
Mat. prasowe
Newsy
Całkowity lockdown już od niedzieli?! "Nie będzie zabawy, walczymy o ludzkie życie" doradca premiera zdradził, co nas czeka!
Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może wydarzyć się w Polsce już za kilka dni. Doradca premiera ds. COVID-19 odpowiedział na pytanie, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown podczas którego zostaną zamknięte m.in. salony fryzjerskie.

Prof. Andrzej Horban w rozmowie z mediami zdradził, co może wydarzyć się w Polsce już za kilka dni. Doradca premiera ds. COVID-19 odpowiedział na pytanie, czy wkrótce czeka nas całkowity lockdown podczas którego zostaną zamknięte m.in. salony fryzjerskie. Prof. Horban nie ukrywa, że władze zastanawiają się nad kolejnymi obostrzeniami, które mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym tygodniu! Tuż przed Wielkanocą kościoły również zostaną zamknięte?  Całkowity lockdown już za kilka dni? Pandemia koronawirusa niestety nie zwalnia tempa. Do Polski dotarła już trzecia fala pandemii, a liczba zakażeń wciąż wzrasta. Władze już od kilku tygodni wprowadzają wiele obostrzeń, żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, jednak niewykluczone, że czekają nas kolejne restrykcje! Prof. Andrzej Horban, doradca premiera dr. COVID-19 na antenie Polsat News przyznał, że dosłownie za kilka dni w Polsce może zostać wprowadzony całkowity lockdown! Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (zakażeń dziennie przyp. red.), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać- mówił w programie "Gość Wydarzeń".   Doradca premiera nie ukrywa, że władze bardzo poważnie zastanawiają się nad radykalnymi obostrzeniami. Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski- mówił Andrzej Horban. Andrzej Horban dodał również, że jeżeli władze wprowadzą całkowity lockdown to "kościoły też będą zamknięte". Dorota Gawryluk zapytała, czy jest możliwe, żeby wszystko zostało zamknięte już w najbliższą niedzielę. To możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń". -...

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News
Newsy
Całkowity lockdown to "realny scenariusz"! Decyzja zapadnie jednak tuż przed Bożym Narodzeniem?!
Całkowity lockdown to "realny scenariusz"! Decyzja zapadnie jednak tuż przed Bożym Narodzeniem?!

W ostatnim tygodniu ilość zakażeń koronawirusem zdecydowanie zmalała, ale to nie oznacza, że Covid-19 w Polsce jest już w odwrocie. Minister Michał Dworczyk w wywiadzie na antenie Radia Wrocław powiedział wprost, że obserwujemy "lekkie wypłaszczenie", ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby cieszyć się na zapas, a lockdown w Polsce to wciąż realny scenariusz. Zamknięcie kraju może nastąpić przed świętami? Minister Michał Dworczyk: "lockdown w Polsce to wciąż realny scenariuszy scenariusz"! We wtorek 17 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 19 152 osobach zakażonych koronawirusem i 357 zgonach. To zdecydowanie najniższa liczba w ostatnich dniach, ale również mniejsza ilość wykonywanych testów w ciągu doby (41,9 tys) niż miało to miejsce jeszcze tydzień temu (60-80 tys). Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w kraju i na antenie Radia Wrocław powiedział wprost, że  lockdown w Polsce to wciąż realny scenariusz . Choć na szczęście w ostatnim tygodniu mieliśmy lekkie wypłaszczenie i stabilizację, jeśli chodzi o liczbę dziennych zachorowań. Natomiast, to po pierwsze jest zbyt krótki czas, po drugie zbyt chwiejna jest ta stabilizacja, abyśmy mogli się cieszyć na zapas ; musimy cały czas utrzymywać samodyscyplinę, musimy przestrzegać przepisów, by ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów we wtorek 17 listopada na antenie Radia Wrocław.  Minister Dworczyk podkreślił, że wszyscy mamy wpływ na to czy całkowity lockdown zostanie wprowadzony. Jeśli wprowadzone zasady będą przestrzegane przyniosą pozytywne efekty w postaci zmniejszenia liczby zakażeń, a to sprawi, że lockdown nie będzie konieczny: Czy do...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik