Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News
Newsy

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będziemy spędzać tylko w gronie naprawdę najbliższej rodziny - tak jak Wielkanoc. Premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytanie internautów zasugerował, że zakaz spotkań wprowadzony podczas obecnego lockdownu może się przeciągnąć na święta, by uniknąć spotkań ze starszymi członkami rodziny i narażania ich życia. To samo dotyczy Sylwestra. Niewykluczone zresztą, że podczas świąt będzie już obowiązywać narodowa kwarantanna, bo liczba zakażonych wciąż rośnie - 5 listopada ogłoszono kolejny rekord - 27 tys. zakażonych.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Święta Bożego Narodzenia a koronawirus

W związku z pandemią koronawirusa oraz stale rosnącą liczbą zarażonych, rząd zdecydował się ogłosic kolejne obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji nie wspomniał jednak nic o zbliżających się świętach i Sylwestrze. Rozwiał jednak wątpliwości podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku. Został zapytany, czy rząd odwoła sylwestra tak samo jak zamknął cmentarze na Wszystkich Świętych, czyli na ostatnią chwilę. 

- Rzeczywiście, ta decyzja zapadła późno, ale gdyby dwa, trzy, czy cztery dni wcześniej została ogłoszona, to nie trzeba było jakichś wybitnych ekspertów, żeby się domyślić, że ogromna większość ludzi ruszy na cmentarze dokładnie w tych dniach poprzedzających dzień, od którego cmentarze miałyby być zamknięte - mówił Morawiecki.

Tak naprawdę już dziś powinniśmy zrewidować plany na święta i sylwestra.  Premier podkreślił, że w tym roku "lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi". Mateusz Morawiecki został także zapytany przez internautkę, czy rząd "zabierze nam kolejne święta".

Ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy robić to zabieranie świąt. Ale proszę popatrzeć na to z takiej perspektywy: Covid zabiera życie ludziom, starszym głównie, rodzicom, dziadkom. Trzeba o nich zadbać - zaznaczył premier.

Morawiecki przypomniał, że dystans jest najważniejszy dla seniorów. Zalecił też powstrzymanie się od uczestnictwa w targach bożonarodzeniowych, które są organizowane w grudniu.

Zobacz także: Narodowa kwarantanna to kwestia najbliższych dni?! Cienka granica może za chwilę zostać przekroczona

Myślicie, że Boże Narodzenie uda się jednak spędzić w większym rodzinnym gronie?

Stół wigilijny
East News

Zobacz także
Mateusz Morawiecki zdejmuje maseczkę ochronną

Cała Polska w czerwonej strefie! Niedziele znowu będą handlowe? Oto rekomendacje premiera Morawieckiego! 

Mateusz Morawiecki

Są nowe obostrzenia: galerie, sklepy, szkoły i inne! "Następny krok to NARODOWA KWARANTANNA"

 

Boże Narodzenie w gronie 5 osób
East News
Newsy
Boże Narodzenie w gronie maksymalnie pięciu osób! Nowe restrykcje zniszczą Polakom święta?
Boże Narodzenie w gronie maksymalnie pięciu osób! Nowe restrykcje zniszczą Polakom święta?

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje rządu w walce z pandemią koronawirusa. O ile są dobre informacje w sprawie działalności branży handlowej, to zbliżające się święta Bożego Narodzenia z pewnością nie będą tak radosne, jak te w zeszłym roku . Z najnowszych regulacji obostrzeń rządu wynika, że Wigilii oraz następującego po niej święta Bożego Narodzenia nie będziemy mogli spędzić z rodziną w gronie większym niż pięć osób! Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia Boże Narodzenie bez rodziny? Święta w "etapie odpowiedzialności" rządu Święta Bożego Narodzenia podczas pandemii koronawirusa będziemy musieli spędzać w małym rodzinnym gronie. Jeszcze podczas sobotniej konferencji, Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków o ograniczenie przemieszczania się podczas świąt oraz spędzenie ich w małym gronie, jedynie z domownikami.  Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin,  tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem.  Podczas konferencji premier zapowiedział również wprowadzenie tzw. "etapu odpowiedzialności", który zawiera rozporządzenia odnośnie ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z pandemią koronawirusa. Według informacji zamieszczonej na stronie rządu, "etap odpowiedzialności" będzie obowiązywał od 28 listopada aż do 27 grudnia, co oznacza, że obejmie także okres świąt Bożego Narodzenia.  Mało optymistyczne są obostrzenia dotyczące zgromadzeń oraz spotkań w okresie "etapu odpowiedzialności".  W zgromadzeniu może uczestniczyć max. 5...

Nowe restrykcji odnośnie Bożego Narodzenia 2020
East News
Newsy
Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia 
Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia 

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wygląda na to, że czeka nas powtórka ze świat wielkanocnych. Rząd apeluje o spędzanie Bożego Narodzenia w małych gronach rodzinnych. Sprawdźcie szczegóły związane ze zmianami z obostrzeniami dot. pandemii koronawirusa.  Zobacz także:  Premier znosi obostrzenia! Placówki handlowe zostaną otwarte. Co ze szkołami feriami i Bożym Narodzeniem? Rząd ogłasza restrykcje w związku z Bożym Narodzeniem Co prawda, na tę chwilę nie sprawdził się najczarniejszy scenariusz, który przewidywałby kwarantannę narodową w okresie świąt Bożego Narodzenia, jednak nie będziemy mogli cieszyć się tym okresem w dużym gronie rodzinnym. Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji zaapelował do obywateli o ograniczenie przemieszczania się podczas świąt oraz spędzenie ich w małym gronie, najlepiej tylko z domownikami:  Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem.  Zaapelował również o nie planowanie wyjazdów w okresie Bożego Narodzenia, ponieważ w planach jest wprowadzenie restrykcji, które ograniczą przemieszczanie się.  Prosimy o nie planowanie wyjazdów turystycznych, nie tylko pracujemy ale już zaproponowaliśmy szeroki pakiet pomocy dla branż. Zdajemy sobie sprawę, że restauracje, branże turystyczne są najbardziej poturbowane.  To będą kolejne święta, podczas których będziemy musieli zrezygnować z dalekich podróży do rodzin.  Zobacz także:  Szkoły pozostają zamknięte! Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych! Będzie miesiąc wolnego?!...

Impreza Sylwester
East News
Newsy
Obostrzenia w Sylwestra zostaną zniesione? Minister zdrowia o imprezach sylwestrowych. Kiedy będą wytyczne?
Obostrzenia w Sylwestra zostaną zniesione? Minister zdrowia o imprezach sylwestrowych. Kiedy będą wytyczne?

W sobotę, 21 października, premier Mateusz Morawiecki poinformował, jakie zasady będą obowiązywały w święta Bożego Narodzenia . Zdaniem szefa rządu w obecnej chwili ważne jest ograniczenie kontaktów i niespotykanie się w dużym gronie, dotyczy to również Wigilii. Według nowych wytycznych święta powinniśmy spędzić w gronie osób, z którymi mieszkamy. A jak będą wyglądały obostrzenia w Sylwestra? Kiedy poznamy ostateczne wytyczne? Minister zdrowia o  decyzjach w sprawie imprez sylwestrowych Minister zdrowia  Adam Niedzielski został zapytany o obostrzenia, jakie będą obowiązywały w Sylwestra. Czy organizowanie imprez będzie możliwe? Okazuje się, że wprowadzone zasady obowiązują do 27 grudnia, a możliwe obostrzenia dotyczące Sylwestra poznamy prawdopodobnie tydzień wcześniej: Według mnie nie ma na to przestrzeni, ale też nie chcę się zarzekać, że w tej chwili już jesteśmy tak konserwatywnie nastawieni, że jakkolwiek przyszłość będzie się zmieniała, to my nie będziemy reagowali - uznał Niedzielski. Zaznaczył, że rząd jest "nieelastyczny" do 27 grudnia. - A potem zobaczymy (...). Chcemy teraz działać z co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do wprowadzanych obostrzeń - podkreślił szef resortu zdrowia.  Minister zdrowia zapytany w programie "Newsroom" czy obowiązujący obecnie limit pięciu osób dotyczący spotkań będzie obowiązywał również na imprezach sylwestrowych  dodał: Nie mogę być taki nieludzki. Z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z TVP Info mówi wprost, że w tym roku powinniśmy zrezygnować z hucznej imprezy sylwestrowej: Nie planujmy sylwestra hucznego, ale raczej spokojnego, także bez fajerwerków - powiedział wiceminister zdrowia.  Waldemar...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner