Mateusz Morawiecki
East News
Newsy

Co z lockdownem i narodową kwarantanną? Premier nieoczekiwanie ogłosił wieczorem decyzję!

Co z lockdownem i narodową kwarantanną? Premier nieoczekiwanie ogłosił wieczorem decyzję!

W czwartkowy wieczór Mateusz Morawiecki wystąpił w mediach ogłaszając najnowsze ustalenia w sprawie dalszych działań związanych z pandemią koronawirusa. Premier powiedział jak wyglądają najnowsze dane i jaki mają wpływ na decyzje rządu. W tym tą najważniejszą - w sprawie  lockdownu

Rosnąca lawinowo w ubiegłym tygodniu liczba zakażonych koronawirusem i chorych na Covid-19 sprawiała, że wielu specjalistów spodziewało się kolejnych obostrzeń związanych z pandemią. Wiele wskazywało, że - zgodnie z wcześniejszymi scenariuszami przedstawianymi przez rząd - może zostać wprowadzony pełny lockdown. 

Zobacz także: Znamy wstępną datę zakończenia nauki zdalnej w szkołach! Minister edukacji zabrał głos

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy będzie pełny lockdown?

Dziś (czwartek) odnotowano 22 683 nowych zakażeń koronawirusem i jak się okazuje, to... dobre wieści. Przynajmniej tak wynika ze słów premiera Morawieckiego.

Nareszcie dobre wieści zaczynają do nas docierać - stwierdził premier w swoim wystąpieniu. 

Jak mówił, w tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać!

65 nowych przypadków na 100 tysięcy mieszkańców to nadal dużo, ale pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia przynoszą skutki! A społeczna dyscyplina ma sens - mówił.

Jak mówił premier, jeśli w najbliższych dniach uda nam się utrzymać liczbę zakażeń na podobnym poziomie będzie to oznaczać, że wygraliśmy pierwszą bitwę z wirusem. Potem odniósł się wprost do tzw. narodowej kwarantanny, czyli pełnego lockdownu.

Dane z tego tygodnia sprawiają, ze w najbliższych dniach nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny. Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne - ogłosił premier.

Ostrzegł jednak, że dystans jaki dzieli nas od progu narodowej kwarantanny nadal jest niewielki.

Zyskaliśmy niewielką przewagę, nie możemy jej zmarnować - ostrzegał.

Mremier Morawiecki mówił też o szczepieniach na koronawirusa.

Ustaliliśmy, że szczepienia będą dobrowolne, jednocześnie powszechnie dostępne - zapowiedział.

Jak dodał, w pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają najbardziej potrzebujący - seniorzy, służby medyczne.

Zabiegamy o jak największe i jak najszybsze dostawy. Jeszcze wczoraj szczepionka wydawała się odległą nadzieją. Dziś mamy ją na wyciągnięcie ręki, a w przyszłym roku mam nadzieję, że na początku, stanie się ona tą bronią, która pozwoli nam na ostateczne pokonanie koronawirusa i powrót do normalności - mówił.

Zakończył swoje wystąpienie bardzo optymistycznie.

Niech dobre wieści z tego tygodnia będą dla nas najlepszą motywacją. Głęboko wierzę, że uśmiechy na twarzach naszych dzieci biegnących do szkoły zobaczymy już w niedługim czasie.

Myślicie, że są powody do takiego optymizmu?

Premier wieczorem wystąpił z mediach:

Mateusz Morawiecki
East News

Koronawirus w Polsce, rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Kiedy zostanie ogłoszony lockdown? Jest komentarz rzecznika Ministerstwa Zdrowia! 
Koronawirus w Polsce. Kiedy zostanie ogłoszony lockdown? Jest komentarz rzecznika Ministerstwa Zdrowia! 

Czy wkrótce w Polsce zostane ogłoszony lockdown? W związku z pandemią koronawirusa władze wprowadzą kolejne obostrzenia? Takie pytania z pewnością zadają sobie wszyscy. Teraz wszystkie wątpliwości w sprawie ewentualnego lockdownu rozwiał rzecznik resortu zdrowia! Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z mediami zdradził, kiedy władze mogą ogłosić zamrożenie gospodarki.  Będzie kolejny lockdown w Polsce?  W ostatnich tygodniach nastąpił ogromny wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem. Tylko w ciągu minionej doby w Polsce potwierdzono aż 20 156 przypadków koronawirusa, a zmarło 301 osób (dane z dnia 29 października). W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii władze wprowadziły wiele ograniczeń. Cała Polska znajduje się w czerwonej strefie w której obowiązuje m.in. zakaz organizowania wesel czy ograniczenie działalności restauracji. Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej przyznał, że rząd nie chce teraz wprowadzać lockdownu. Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe. [...] Ograniczmy nasze kontakty tak szybko, jak to możliwe. Apeluję o przestrzeganie tych zasad, żeby nadzieja wróciła z powrotem. Musimy "zdusić" tę drugą falę- mówił Mateusz Morawiecki.  Kiedy więc możemy spodziewać się kolejnego lockdownu? Jest komentarz rzecznika resortu zdrowia! (...) Na pewno jeżeli w najbliższych dniach będziemy obserwowali tę skalę wzrostów na poziomie 2,5 do 3 tys. zakażeń, to niestety można przewidywać, że do takiego lockdownu w krótkim a nie długim czasie może dojść- Wojciech Andrusiewicz powiedział na antenie Radia Plus.  Waszym zdaniem władze już teraz powinny wprowadzić lockdown? Zobacz także:   Nieoficjalnie: Rząd ponownie zamknie zakłady fryzjerskie i...

Boże Narodzenie: czy przed świętami zostaną poluzowane obostrzenia?
East News
Newsy
Będzie poluzowanie obostrzeń przed Bożym Narodzeniem? Jest komentarz rządowego doradcy
Będzie poluzowanie obostrzeń przed Bożym Narodzeniem? Jest komentarz rządowego doradcy

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia stoją pod znakiem zapytania. Miliony ludzi zastanawia się czy będzie mogło spędzić ten wyjątkowy czas w większym rodzinnym gronie. Czy jest szansa na poluzowanie obostrzeń przed świętami również w dziedzinie handlu? Co z przedświątecznymi zakupami? Wielu Polaków obawia się, że nadchodzące święta mogą być powtórką z Wielkanocy, podczas której wiele osób musiało spędzić ten czas z dala od swoich rodzin. Walczymy teraz o to, aby Święta Bożego Narodzenia można było spędzić normalnie, tak jak w ostatnich latach -powiedział w rozmowie z RMF FM prof. Andrzej Horban, szef grupy rządowych doradców epidemiologicznych. Jaki więc jest plan? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Lockdown w Polsce. Nie zrobimy zakupów na Boże Narodzenie w galeriach?! Jest komentarz Jarosława Gowina Boże Narodzenie 2020: Będzie poluzowanie obostrzeń przed świętami?  Prof. Andrzej Horban w rozmowie z RMF FM przyznał, że jest szansa na to, aby nastąpiło poluzowanie obostrzeń tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Ekspert zaznaczył, że jeżeli uda się utrzymać spadek nowych zakażeń koronawirusem to część z obowiązujących aktualnie restrykcji może zostać poluźnionych mniej więcej w połowie grudnia.  Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 24 tysiącach nowych przypadków zachorowań na koronawirusa oraz o 419 przypadkach śmiertelnych. We wczorajszym wystąpieniu Mateusz Morawiecki poinformował, że jeżeli tendencja zachorowań w najbliższych dniach utrzyma się lub będzie spadkowa będzie to oznaczać, że wygraliśmy pierwszą bitwę z wirusem.  Dane z tego tygodnia sprawiają, że w najbliższych dniach  nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny . Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma...

Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Narodowa kwarantanna to kwestia najbliższych dni?! Cienka granica może za chwilę zostać przekroczona
Narodowa kwarantanna to kwestia najbliższych dni?! Cienka granica może za chwilę zostać przekroczona

W środę 4. listopada odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Prezes Rady Ministrów poinformował o nowych obostrzeniach , a także dodał, że wkrótce może czekać nas narodowa kwarantanna. Kiedy może zostać wprowadzona? Okazuje się, że szybciej, niż możemy się tego spodziewać. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Galerie handlowe zamknięte! Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu Narodowa kwarantanna to kwestia najbliższych dni?! Cienka granica może za chwilę zostać przekroczona Pandemia koronawirusa w Polsce w dalszym ciągu nabiera na sile. Od kilku tygodni odnotowujemy kolejne rekordy zakażeń, a ostatnio dobowy przyrost sięgnął prawie 25 tysięcy nowych przypadków. W związku z dramatycznie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Od soboty 7. listopada zostają zamknięte galerie handlowe i placówki kultury, pojawiło się również kilka innych nowych obostrzeń.  Druga fala pandemii uderzyła z niebywałą siłą - mówił premier na konferencji. - Niestety, mamy rekordową liczbę zgonów. Ta druga fala może być znacznie groźniejsza i dłuższa, niż spodziewaliśmy się wcześniej. Listopad będzie jednym z najtrudniejszych momentów. Przed nami arcytrudny czas. Dlatego restrykcje są niezbędne - mówił premier podczas środowej konferencji.  Premier Mateusz Morawiecki poinformował również, że to już ostatni etap przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Niestety, ciągłe wzrosty zakażeń nie wróżą nic dobrego. Kiedy zatem rząd może zdecydować się na pełny lockdown?  Zakładając, że w Polsce jest 38 milionów obywateli, narodowa kwarantanna zostanie wprowadzona, gdy średnia dzienna liczba nowych przypadków przekroczy 26 600...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik