Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News

Lockdown w Polsce. Nie zrobimy zakupów na Boże Narodzenie w galeriach?! Jest komentarz Jarosława Gowina

Galerie handlowe na Boże Narodzenie pozostaną zamknięte?
East News

Przez pandemię koronawirusa i obowiązujące w Polsce restrykcje wszyscy drżą o tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Czy przez lockdown oraz duże ograniczenia związane m. in z handlem, nie będziemy mogli zrobić przedświątecznych zakupów? Jarosław Gowin zabrał głos w sprawie działalności galerii handlowych w okresie przedświątecznym. Czy jest szansa, że w grudniu zostaną ponownie otwarte? Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Przez koronawirusa świąt Bożego Narodzenia nie będzie? Krzysztof Jackowski miał wizję

Koronawirus w Polsce: Galerie na Boże narodzenie będą zamknięte?

Od kilku tygodni sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest naprawdę trudna. W ubiegłym tygodniu rząd wprowadził kolejne restrykcje, w efekcie których zostały zamknięte m. in. galerie handlowe i placówki kultury. Nie pracuje również gastronomia stacjonarna, a posiłki można zamawiać jedynie na wynos. Premier Mateusz Morawiecki podczas oficjalnej konferencji stwierdził, że niewykluczona jest również narodowa kwarantanna. Co więc ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia? Czy rząd wymyśli rozwiązanie, które umożliwi obywatelom zrobienie świątecznych zakupów w galeriach handlowych? O tym czy jest szansa na ponowne otwarcie galerii handlowych w grudniu, wypowiedział się Jarosław Gowin w programie "Tłit": 

Wszystko będzie zależało od poziomu zakażeń. Podkreślam, tym razem przyszłość miejsc pracy 100 tys. Polaków, kwestia zamożności całego społeczeństwa, spoczywa na barkach nie tylko rządu i służby zdrowia ale tez każdego z nas.  Co do galerii handlowych proszę przyjrzeć się rozwiązaniom w większości krajów Unii Europejskiej. Tam galerie handlowe są prawie wszędzie wyłączone z użytku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grudzień jest szczególnie ważnym miesiącem dla sektora handlowego. Jeśli tylko warunki epidemiczne na to pozwolą, będziemy odmrażać, nawet punktowo, jak najszybciej poszczególne branże 

Wicepremier doprecyzował również, co miał na myśli mówić o "punktowym odmrażaniu gospodarki":

Jeżeli lockdown zostanie wprowadzony, to na okres paru tygodni. Być może przed świętami jego skutki będą na tyle korzystne, że będzie można sobie pozwolić na punktowe odmrożenie. Mówiąc o punktowości mam na myśli również zróżnicowanie regionalne. Dzisiaj niestety cała Polska w pełni zasadnie jest czerwoną strefą. Być może w ciągu paru tygodni pojawią się takie województwa i takie powiaty, w których obostrzenia będą mogły być poluzowane. - wyjaśnił

Na koniec wyjaśnił, że decyzje są analizowane na bieżąco i z pewnością zostaną podjęte w najbliższym możliwym terminie. 

Zobacz także: Kiedy władze ogłoszą całkowity lockdown? Jest komentarz szefa kancelarii premiera!

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Czy przez trudną sytuację pandemiczną w Polsce nie będziemy mogli zrobić zakupów świątecznych w galeriach handlowych, które na tę chwilę pozostają zamknięte? 

East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kuchnie gwiazd. Minimalizm u Siwiec, przepych u Przetakiewicz. A Szelągowska? Połączyła dwa nietypowe kolory

zobacz 00:55