Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Andrzej Duda w niebieskim garniturze
Newsy

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei i zaginionych Polek: "Jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę"

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei i zaginionych Polek: "Jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę"

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei! 14 lipca doszło do dramatycznych wydarzeń we Francji! Wielka ciężarówka wjechała w świętujący tłum ludzi. Policja potwierdziła, że nie żyją 84 osoby, a 100 jest rannych! Kierowca ciężarówki został zastrzelony, a w samochodzie znaleziono granaty i broń palną. Niestety do Polski dotarły też inne smutne informacje o tym, że w zamachu w Nicei zginęły też dwie Polki - Magda Ch. i Marzena Ch. Dziewczyny były siostrami i pochodziły z małej miejscowości nieopodal Krakowa - Krzyszkowice. Razem z 20-latką i 21-latką była ich trzecia siostra, 23-letnia Dorota, która uniknęła śmierci. Ich ojciec jest w bardzo złym stanie, a głos w sprawie zamachu w Nicei zabrał prezydent Andrzej Duda, który przekazał słowa otuchy dla ojca Magdy i Marzeny:

Chciałem złożyć wyrazy współczucia poszkodowanym, rodzinom tych, którzy zginęli. Trudno wczuć się w ten ból, który odczuwają. Jest niestety bardzo prawdopodobne, że zginęły dwie Polki. Magda i Marzena, dwie z czterech sióstr, które były w Nicei. Chcę powiedzieć, że jestem z ich tatą. Sam mam 21-letnią córkę. Chciałbym, żeby wiedział, że jestem z nim - mówił na antenie TVN24.

Andrzej Duda ze łzami w oczach mówi o Polkach, które zginęły w Nicei. "Sam mam 21-letnią córkę"

Andrzej Duda o zamachu w Nicei

Prezydent jest wyraźnie poruszony tym, co dzieje się na świecie. W swoim przemówieniu nie krył tego, jak bardzo ta sprawa go dotknęła i jak bardzo współczuje rodzinom ofiar.

Chcę, żeby terroryści wiedzieli jedno: że nie uda im się zniszczyć wolnego świata, nie uda im się zniszczyć wolnych ludzi i nie uda im się zniszczyć ludzi, którzy mają zasady. Nie ma innego sposobu na tego typu akty, nie ma innego sposobu na terroryzm - tylko jedność. Tylko to, żeby pozostawać we wspólnocie, wspólnie walczyć o utrzymanie naszych wartości, o to, żeby istniały. Bez zemsty - nie można się zachowywać tak jak ci, którzy zabijają ludzi, tylko po prostu trzeba iść dalej z podniesioną głową i to powinniśmy robić.

Andrzej Duda zapewnił również, że nie ma żadnych informacji o tym, żeby, w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, było zagrożenie terrorystyczne w Polsce.

 

Zobacz: Wojskowy zamach stanu w Turcji! Zginęło już 90 osób. Co z Polakami, którzy spędzają tam wakacje?​

 

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zamachu w Nicei

ONS

Dwie Polki ofiarami zamachowca z Nicei

Zamach w Nicei we Francji
Eastnews

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Anna Lewandowska w czarnej sukni
Newsy
Kłótnia na Instagramie Anny Lewandowskiej ! Tym razem poszło o zamach w Nicei
Niektórym fanom trenerki nie spodobało się zdjęcie, które dodała Ania.

Kłótnia na Instagramie Anny Lewandowskiej o zamach w Nicei! W ostatnich dniach na profilach społecznościowych znanych osób i nie tylko pojawiły się grafiki, które mają być symbolem solidarności z Francją po zamachu, w którym zginęło kilkadziesiąt osób. Wśród ofiar znalazły się także dwie Polki z małej miejscowości niedaleko Krakowa. Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu wyznał, że nieustannie pozostaje w kontakcie z ojcem dziewczyn. Jedną z gwiazd, która postanowiła zamieścić grafikę na swoim Instagramie była Anna Lewandowska, która dodała także komentarz do zdjęcia: Więcej miłości, mniej nienawiści. Zarówno opis, jak i zdjęcie spotkały się z różnym odbiorem, dlatego w komentarzach nie zabrakło słów krytyki wobec trenerki.  Po co wy wstawiacie takie g*wno? Z kwiatkami i serduszkami na karabiny i bomby?    Nie tylko we Francji giną ludzie. Gdzie był świat podczas zamachów w innych krajach? A Ty Lewandowska nie bądź śmieszna z tymi swoimi serduszkami, bo dają one tyle samo co opaski antygwałtowe w Szwecji. Pojawiły się jednak też głosy rozsądku: Ludzie giną a w Was tyle jadu... no nie pojmuję.   Bądźcie dobrzy ludziska- bo wszystko do nas powraca, traktuj drugiego tak, jak sam chciałbyś być traktowanym! Karma wraca, nie rozumiem ludzi, którzy wysyłają złą energię w postaci takich złych wypowiedzianych słów---a co dopiero to- co się teraz dzieje w Europie.... Czy sądzicie, że zamieszczanie tego typu grafik w social mediach powinno mieć miejsce?   Zobacz:  Gwiazdy przerażone po zamachu w Nicei! "Świat się kończy" Zobacz ich wpisy​   Anna Lewandowska zamieściła na Facebooku i Instagramie grafikę solidaryzującą się z ofiarami zamachu w Nicei W komentarzach rozgorzała dyskusja Trenerka jeszcze nie odpowiedziała na komentarze...

Sasha Knezevic
Instagram
Newsy
Mąż Anji Rubik po zamachu w Nicei opublikował wstrząsające WIDEO. Polał się hejt!
"Żałoba nie jest na pokaz!"

Tragiczne wieści płyną do nas z Francji. W wyniku zamachu przeprowadzonego w Nicei zginęły 84 osoby, a ponad 200 przebywa w szpitalach, z czego około 100 z nich walczy o życie. W zamachu zginęły dwie Polki, które były w Nicei w czwórkę - razem z dwiema siostrami, które przeżyły zamach i teraz wracają do Polski.  Jak doszło do zamachu? W wielotysięczny tłum ludzi świętujących Dzień Bastylii wjechała rozpędzona ciężarówka. Zamachowiec to 31-letni mieszkaniec Nicei tunezyjskiego pochodzenia. W ciężarówce znaleziono jego dowód osobisty.   Cała Europa nie może pogodzić się z tym, co stało się we Francji. Ludzie jednoczą się z Francją i ze wszystkimi ofiarami tego tragicznego zamachu. Wśród nich jest Sasha Knezevic, mąż Anji Rubik . Sasha opublikował na Instagramie bardzo smutne wideo, na którym widać jak płacze po zamachu i w taki sposób pokazuje swoją bezsilność i strach przed tym, co stało się w Nicei. Większość jego fanów solidaryzuje się z Sashą. Świat jest pełen nienawiści - napisał jeden z nich. To przerażające - napisał inny. Wśród komentarzy pojawił się jeden (po polsku), w którym internautka skrytykowała nagranie Sashy. Co napisała? Gdy zobaczyłam Twoje nagranie, to pierwszą rzeczą, która mi przyszła do głowy było... jak można płakać tak rzewnie łzami i jednocześnie ustawić odpowiednio wcześnie kamerę, by to pokazać... Twój przekaz sprawia wrażenie ustawionego. Solidaryzuję się z Francją, jednak nie wydaje mi się odpowiednie nagrywanie swojego smutku.. żałoba jest cicha... Nie na pokaz... - napisała jedna z internautek. Zgadzacie się z komentarzem internautki? Czy jednak Sasha słusznie opublikował to wideo?      🇫🇷🇫🇷🇫🇷 I try to avoid the news as much as I can but this is our reality. This is our humanity. Day after day. Everywhere in the world...

Ofiary w zamachu w Nicei
Eastnews
Newsy
Dwie Polki zginęły w zamachu w Nicei. Marzena i Magdalena były siostrami. Nowe informacje z Francji
Pojechały w czwórkę, dwie zabił zamachowiec!

Zamach terrorystyczny we Francji! Szokujące informacje z Nicei. Wielka ciężarówka wjechała w świętujący tłum ludzi. Policja potwierdza, że nie żyją 84 osoby, a 100 jest rannych! Sky News podaje, że wśród ofiar śmiertelnych jest dziesięcioro dzieci.  Zamachowiec został zastrzelony przez policję. W ciężarówce, którą jechał znaleziono broń palną i granaty.    Dwie Polki zginęły w zamachu w Nicei Wiadomo, że w zamachu zginęły dwie Polki.  O śmierci dwóch mieszkanek Krzyszkowic koło małopolskich Myślenic poinformował na stronie internetowej Urzędu Miasta Myślenice burmistrz Maciej Ostrowski. Jak podaje Onet.pl, Polki były siostrami. Już wiadomo, że jest z nich, Marzena Ch. miała 21 lat, druga - Magdalena Ch., 20 lat.  Razem z nimi we Francji była także ich starsza siostra - 23-letnia Dorota, która przeżyła zamach. Jedna z sióstr, przed zamachem, napisała: Super jest. Chyba tu zostanę. AKTUALIZACJA - czy Polska jest bezpieczna? Po zamachu w Nicei, eksperci twierdzą, że ta sytuacja wpłynie na organizację Światowych Dni Młodzieży i na pewno odciśnie na nich piętno. Czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie w naszym kraju? Antoni Macierewicz zapewnia, że nie ma czego się bać i jesteśmy bezpieczeni. Podjęliśmy wszystkie możliwe działania, aby Polska była bezpieczna i aby żadne tego typu zagrożenia nie mogły zostać skierowane przeciwko Polakom. Nie ma żadnych podstaw do niepokoju, wszystkie służby są w stanie najwyższej gotowości, mówił przed ambasadą Francji minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.   Atak terrorystyczny w Nicei - ciężarówka wjechała w tłum ludzi Dantejskie sceny na ulicach Nicei, pięknej miejscowości na południu Francji. W wielotysięczny tłum ludzi świętujących Dzień Bastylii wjechała rozpędzona ciężarówka. Tak się zaczął atak terrorystów - wideo: #Nizza...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner