Agata Duda w białej sukience, Andrzej Duda w garniturze
East News
Newsy

Andrzej Duda nie podobał się Agacie Dudzie! "Nie chciała z nim iść na tańce". Historia miłości pary prezydenckiej 

Andrzej Duda nie podobał się Agacie Dudzie! "Nie chciała z nim iść na tańce". Historia miłości pary prezydenckiej 

W telewizji widzimy ich często. Ale jacy są, kiedy gasną światła kamer i Agata Kornhauser-Duda Andrzej Duda z pary prezydenckiej stają się po prostu parą?  Światła są skierowane właśnie na nich już od pięciu lat, a mimo to na temat tej pary w mediach znajdziemy więcej domysłów niż potwierdzonych informacji.

Publicznie nie szczędzą sobie czułości, ale próżno szukać jakichkolwiek wypowiedzi Agaty Kornhauser-Dudy ( 48 ) o jej mężu. Prezydent Andrzej Duda ( 48 ) z kolei o żonie mówi, ale raczej rzadko. Osoby z otoczenia pary prezydenckiej zapewniają jednak, że to zgodne i kochające się małżeństwo. Jak im się to udaje i jak zaczęła się ich miłość?

Agata Duda na Instagramie
EastNews

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

Oszołomiony

„Byłem oszołomiony, bardzo przeżywałem ten dzień. To była bardzo poważna decyzja, ale wątpliwości żadnych nie miałem, że chcę się ożenić z Agatą”, tak Andrzej Duda po 25 latach małżeństwa wspomina w „Super Expressie” dzień swojego ślubu.

Dziś, kiedy opowiada o żonie, wciąż słychać to oszołomienie. „Mam wspaniałą, mądrą, bardzo dobrą żonę, którą ogromnie kocham”, mówi prezydent.

Ale droga do ich rodzinnego szczęścia wcale nie była prosta… Agata Kornhauser i Andrzej Duda poznali się w trzeciej klasie liceum na urodzinowej imprezie kolegi. Andrzej natychmiast stracił dla Agaty głowę.

„Dudek, bo tak wołali na niego rodzice, od razu zagiął na Agatę parol. On się jej niespecjalnie podobał, nie chciała z nim iść na tańce”, czytamy w fabularyzowanej biografii „Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej” autorstwa Anny Nowak.

Na straży Agaty stał nawet jej jamnik, który jak donosi „Polityka”, podczas wizyt Dudy w domu Kornhauserów gryzł przyszłego prezydenta w kostki. Andrzej się jednak nie poddawał i jego wysiłki nie poszły na marne.

Autostopem po Europie

W 1990 roku zostali parą, wkrótce też zaczęli studia na Uniwersytecie Jagiellońskim – ona na germanistyce, on na Wydziale Prawa. Jedne ze studenckich wakacji spędzili na wyprawie autostopem po Europie.

„Pojechaliśmy do Holandii, a później przez Niemcy, Austrię do Włoch. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z nutellą”, wspominał prezydent w „Super Expressie”.

W lutym 1995 roku Dudowie się pobrali, a pod koniec roku na świat przyszła ich córka Kinga.

Kinga Duda

Agata została nauczycielką w liceum, które ukończył jej mąż, a on sam zaczął wykładać prawo. Wyglądało na to, że czeka go kariera naukowca, ale los miał wobec niego innego plany.

Razem w pałacu

Do polityki Andrzej Duda trafił na przełomie 2005 i 2006 roku. W 2015 roku kandydował na prezydenta Polski.

„Z Agatą jesteśmy małżeństwem od prawie 20 lat. Połowę tego czasu jestem w polityce, dlatego żona podchodzi do sprawy spokojnie. Córka studiuje, więc tylko wzrusza ramionami i mówi: Najwyżej zostanę sama w domu”, mówił Duda, jeszcze zanim został prezydentem.

25-letnia dziś Kinga dobrze wykorzystała to „zostanie w domu”. Rok temu skończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, a dziś pracuje w prestiżowej kancelarii w Londynie.

Agata Kornhauser-Duda zawsze kibicuje mężowi-prezydentowi. „Agata jest nie tylko fantastyczną żoną, lecz także świetną pierwszą damą. Bardzo rzetelnie, godnie i z ogromną klasą pełni swoją funkcję, za co jestem jej ogromnie wdzięczny”, mówi o niej Andrzej Duda.

Jaki jest sekret ich udanego małżeństwa? Prezydent zdradził go w „Super Expressie” – trzeba pamiętać o drugiej osobie, sprawiać jej przyjemności i „wychodzić naprzeciwko z różnymi sprawami”.

„A samemu trzeba być wyrozumiałym, mądrze wyrozumiałym”, dodał.

Jak widać, to działa.

Agata Duda w czerwonym płaszczu
East News

Agata Duda na Narodowym Czytani "Lalki"
Newsy
Agata Duda opiekuje się swoim chorym tatą. Co dolega ojcu Pierwszej Damy?
Agata Duda opiekuje się swoim chorym tatą. Co dolega ojcu Pierwszej Damy?

Agata Duda jeździ często do Krakowa. Mimo że  po wygranych przez jej męża Andrzeja Dudę wyborach przeniosła się do pałacu prezydenckiego , w Krakowie zostawiła córkę Kingę, która tam studiuje i swoich rodziców. Tata prezydentowej od lat choruje. Dlatego, kiedy tylko może, Agata Duda odwiedza mamę Alicję Wojna-Kornhauser i pomaga rodzicom. A co dolega ojcu żony prezydenta Polski? Na co choruje ojciec Agaty Dudy? Znany poeta i pisarz Julian Kornhauser w 2008 roku przeszedł udar mózgu. Prawa strona jego ciała do tej pory pozostała sparaliżowana. Ma też poważne kłopoty z mówieniem. Dlatego już nie wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim (był wykładowcą filologii słowiańskiej) i wycofał się z pracy. Niestety, od siedmiu lat stan zdrowia w zasadzie uniemożliwia tacie działalność zawodową - czytamy w "Dobrym Tygodniu" słowa Agaty Dudy. Pierwsza Dama tak zaplanowała swój grafik, by odwiedzać rodziców co sobotę. A na miejscu mamę Agaty Dudy  wspiera jej brat Jakub.   Zobacz: Agata Duda czy królowa Matylda? Naszym zdaniem prezydentowa znów wygrywa!   Agata Duda i Andrzej Duda na wyborach do Parlamentu Agata Duda podczas pełnienia obowiązków Pierwszej Damy razem z królową Matyldą Agata Duda z mężem

Agata Duda, Andrzej Duda
East News
Newsy
Do sieci wyciekło zdjęcie Andrzeja Dudy z imprezy szkolnej w otoczeniu pięknych brunetek. Prezydent skomentował je!
Zobacz to zdjęcie!

Zdjęcie z młodości Andrzeja Dudy obiegło sieć. Na fotografii widzimy roześmianego prezydenta na imprezie w otoczeniu dwóch koleżanek. Fotkę wrzucił do sieci Konrad Piasecki, dziennikarz Radia ZET. W internecie pojawiła się informacja, że zdjęcie pochodzi ze studniówki Andrzeja Dudy z 1991 roku. Wpis natychmiast stał się hitem Twittera i zyskał mnóstwo udostępnień. Sprawa nabrała takiego rozgłosu, że skomentował ją sam prezydent Andrzej Duda. Faktycznie zdjęcie pochodzi z jego zabawy studniówkowej?   Zobacz też:  Zobacz, jak Andrzej Duda jeździ na nartach! Prezydent przyjechał do Zakopanego z żoną Agatą! ZDJĘCIA   Zdjęcie Andrzeja Dudy z imprezy szkolnej Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie i podkreślił, że zdjęcie nie pochodzi z jego studniówki. Potwierdził jednak, że faktycznie to on jest bohaterem fotografii. Jak się okazuje, zdjęcie zostało zrobione podczas spotkania wigilijnego samorządu szkolnego. Powstało w 1989 roku. Prezydent Andrzej Duda przy okazji zdradził, że na swojej studniówce był z obecną żoną Agatą Dudą. To ja, ale nie na studniówce. Na studniówce byłem z Agatą. Zdjęcie zrobiono na spotkaniu wigilijnym samorządu szkoły 1989;) - napisał Andrzej Duda w komentarzu pod zdjęciem. Wiedzieliście, że Andrzej Duda i Agata Duda znają się jeszcze z czasów liceum? Gratulujemy stażu! A teraz czekamy na fotkę pary z imprezy studniówkowej! Znając poczucie humoru i dystans do siebie pary prezydenckiej, niewykluczone, że doczekamy się takowego. ;)   Polecamy:  Agata Duda zadała szyku! Pierwsza dama w najgorętszym trendzie sezonu! ZDJĘCIA   Zdjęcie Andrzeja Dudy z młodości obiegło sieć. Pisało się, że to fotografia ze studniówki prezydenta, jednak okazało się, że zdjęcie pochodzi ze spotkania wigilijnego. Zrobiono je w 1989 roku. Hm... Onet twierdzi, że to PAD na...

Newsy
Pierwsza Dama już doczekała się swojej biografii! Będzie skandal?
Pierwsza Dama już doczekała się swojej biografii! Będzie skandal?

  Biografia Agaty Dudy   Nie minął jeszcze miesiąc od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta PR , a w księgarniach już można kupić biografię Pierwszej Damy pt. „Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej” .     Książka utrzymana w stylistyce political fiction. To raczej powieść niż prawdziwa biografia oparta na rozmowach i dokumentach.   Agata Duda nie uczestniczyła w jej pisaniu. Dziennikarka “Newsweeka” jest już po lekturze książki i twierdzi, że znajdują się w niej sensacyjne doniesienia na temat pierwszej damy i prezydenta RP.   “Gdyby wierzyć we wszystko, co napisano w tej książce, to okazałoby się, że nowy prezydent jest karierowiczem, a jego żona brzydzi się polityką, zwłaszcza tą w PiS-owskim wydaniu”, czytamy na stronie “Newsweeka”.   Co pojawiło się w książce? Autorka sugeruje, że mama Andrzeja Dudy , Janina nie przepadała za Agatą! Nie podobało jej się, że Agata rzekomo nie chciała wziąć z jej synem ślubu kościelnego oraz fakt, że jej ojciec był Żydem, a na dodatek poetą. Z książki dowiadujemy się również, że Agata Duda nigdy nie przepadała za Jarosławem Kaczyńskim i nie chciała, żeby jej mąż wstąpił do PiS-u.   “Kiedy miał ich odwiedzić prezes Kaczyński, ze złości porozbijała porcelanowe talerze, tak była na Andrzeja wściekła o tę niezapowiedzianą wizytę. I nie chciała, naprawdę nie chciała być jak serialowa Claire Underwood, „nie czuła się charyzmatyczną gwiazdą”. To spin-doktorzy wtłoczyli ją w tę rolę”, pisze autorka książki.   Dodatkowo w książce przeczytać można, że podczas pierwszego spotkania Agaty i Andrzeja, przyszły prezydent wcale nie przypadł jej do gustu. “Dudek”, tak nazywali go rodzice, próbował się z nią umówić, ale ona długo odmawiała. Gdy w końcu udała mu się zabrać...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik