Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Agata Duda w białej sukience, Andrzej Duda w garniturze
East News
Newsy

Andrzej Duda nie podobał się Agacie Dudzie! "Nie chciała z nim iść na tańce". Historia miłości pary prezydenckiej 

W telewizji widzimy ich często. Ale jacy są, kiedy gasną światła kamer i Agata Kornhauser-Duda Andrzej Duda z pary prezydenckiej stają się po prostu parą?  Światła są skierowane właśnie na nich już od pięciu lat, a mimo to na temat tej pary w mediach znajdziemy więcej domysłów niż potwierdzonych informacji.

Publicznie nie szczędzą sobie czułości, ale próżno szukać jakichkolwiek wypowiedzi Agaty Kornhauser-Dudy ( 48 ) o jej mężu. Prezydent Andrzej Duda ( 48 ) z kolei o żonie mówi, ale raczej rzadko. Osoby z otoczenia pary prezydenckiej zapewniają jednak, że to zgodne i kochające się małżeństwo. Jak im się to udaje i jak zaczęła się ich miłość?

Agata Duda na Instagramie
EastNews

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

Oszołomiony

„Byłem oszołomiony, bardzo przeżywałem ten dzień. To była bardzo poważna decyzja, ale wątpliwości żadnych nie miałem, że chcę się ożenić z Agatą”, tak Andrzej Duda po 25 latach małżeństwa wspomina w „Super Expressie” dzień swojego ślubu.

Dziś, kiedy opowiada o żonie, wciąż słychać to oszołomienie. „Mam wspaniałą, mądrą, bardzo dobrą żonę, którą ogromnie kocham”, mówi prezydent.

Ale droga do ich rodzinnego szczęścia wcale nie była prosta… Agata Kornhauser i Andrzej Duda poznali się w trzeciej klasie liceum na urodzinowej imprezie kolegi. Andrzej natychmiast stracił dla Agaty głowę.

„Dudek, bo tak wołali na niego rodzice, od razu zagiął na Agatę parol. On się jej niespecjalnie podobał, nie chciała z nim iść na tańce”, czytamy w fabularyzowanej biografii „Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej” autorstwa Anny Nowak.

Na straży Agaty stał nawet jej jamnik, który jak donosi „Polityka”, podczas wizyt Dudy w domu Kornhauserów gryzł przyszłego prezydenta w kostki. Andrzej się jednak nie poddawał i jego wysiłki nie poszły na marne.

Autostopem po Europie

W 1990 roku zostali parą, wkrótce też zaczęli studia na Uniwersytecie Jagiellońskim – ona na germanistyce, on na Wydziale Prawa. Jedne ze studenckich wakacji spędzili na wyprawie autostopem po Europie.

„Pojechaliśmy do Holandii, a później przez Niemcy, Austrię do Włoch. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z nutellą”, wspominał prezydent w „Super Expressie”.

W lutym 1995 roku Dudowie się pobrali, a pod koniec roku na świat przyszła ich córka Kinga.

Kinga Duda

Agata została nauczycielką w liceum, które ukończył jej mąż, a on sam zaczął wykładać prawo. Wyglądało na to, że czeka go kariera naukowca, ale los miał wobec niego innego plany.

Razem w pałacu

Do polityki Andrzej Duda trafił na przełomie 2005 i 2006 roku. W 2015 roku kandydował na prezydenta Polski.

„Z Agatą jesteśmy małżeństwem od prawie 20 lat. Połowę tego czasu jestem w polityce, dlatego żona podchodzi do sprawy spokojnie. Córka studiuje, więc tylko wzrusza ramionami i mówi: Najwyżej zostanę sama w domu”, mówił Duda, jeszcze zanim został prezydentem.

25-letnia dziś Kinga dobrze wykorzystała to „zostanie w domu”. Rok temu skończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, a dziś pracuje w prestiżowej kancelarii w Londynie.

Agata Kornhauser-Duda zawsze kibicuje mężowi-prezydentowi. „Agata jest nie tylko fantastyczną żoną, lecz także świetną pierwszą damą. Bardzo rzetelnie, godnie i z ogromną klasą pełni swoją funkcję, za co jestem jej ogromnie wdzięczny”, mówi o niej Andrzej Duda.

Jaki jest sekret ich udanego małżeństwa? Prezydent zdradził go w „Super Expressie” – trzeba pamiętać o drugiej osobie, sprawiać jej przyjemności i „wychodzić naprzeciwko z różnymi sprawami”.

„A samemu trzeba być wyrozumiałym, mądrze wyrozumiałym”, dodał.

Jak widać, to działa.

Agata Duda w czerwonym płaszczu
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Agata Duda na Narodowym Czytani "Lalki"
Newsy
Agata Duda opiekuje się swoim chorym tatą. Co dolega ojcu Pierwszej Damy?

Agata Duda jeździ często do Krakowa. Mimo że  po wygranych przez jej męża Andrzeja Dudę wyborach przeniosła się do pałacu prezydenckiego , w Krakowie zostawiła córkę Kingę, która tam studiuje i swoich rodziców. Tata prezydentowej od lat choruje. Dlatego, kiedy tylko może, Agata Duda odwiedza mamę Alicję Wojna-Kornhauser i pomaga rodzicom. A co dolega ojcu żony prezydenta Polski? Na co choruje ojciec Agaty Dudy? Znany poeta i pisarz Julian Kornhauser w 2008 roku przeszedł udar mózgu. Prawa strona jego ciała do tej pory pozostała sparaliżowana. Ma też poważne kłopoty z mówieniem. Dlatego już nie wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim (był wykładowcą filologii słowiańskiej) i wycofał się z pracy. Niestety, od siedmiu lat stan zdrowia w zasadzie uniemożliwia tacie działalność zawodową - czytamy w "Dobrym Tygodniu" słowa Agaty Dudy. Pierwsza Dama tak zaplanowała swój grafik, by odwiedzać rodziców co sobotę. A na miejscu mamę Agaty Dudy  wspiera jej brat Jakub.   Zobacz: Agata Duda czy królowa Matylda? Naszym zdaniem prezydentowa znów wygrywa!   Agata Duda i Andrzej Duda na wyborach do Parlamentu Agata Duda podczas pełnienia obowiązków Pierwszej Damy razem z królową Matyldą Agata Duda z mężem

Agata Duda, Andrzej Duda
East News
Newsy
Do sieci wyciekło zdjęcie Andrzeja Dudy z imprezy szkolnej w otoczeniu pięknych brunetek. Prezydent skomentował je!
Zobacz to zdjęcie!

Zdjęcie z młodości Andrzeja Dudy obiegło sieć. Na fotografii widzimy roześmianego prezydenta na imprezie w otoczeniu dwóch koleżanek. Fotkę wrzucił do sieci Konrad Piasecki, dziennikarz Radia ZET. W internecie pojawiła się informacja, że zdjęcie pochodzi ze studniówki Andrzeja Dudy z 1991 roku. Wpis natychmiast stał się hitem Twittera i zyskał mnóstwo udostępnień. Sprawa nabrała takiego rozgłosu, że skomentował ją sam prezydent Andrzej Duda. Faktycznie zdjęcie pochodzi z jego zabawy studniówkowej?   Zobacz też:  Zobacz, jak Andrzej Duda jeździ na nartach! Prezydent przyjechał do Zakopanego z żoną Agatą! ZDJĘCIA   Zdjęcie Andrzeja Dudy z imprezy szkolnej Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie i podkreślił, że zdjęcie nie pochodzi z jego studniówki. Potwierdził jednak, że faktycznie to on jest bohaterem fotografii. Jak się okazuje, zdjęcie zostało zrobione podczas spotkania wigilijnego samorządu szkolnego. Powstało w 1989 roku. Prezydent Andrzej Duda przy okazji zdradził, że na swojej studniówce był z obecną żoną Agatą Dudą. To ja, ale nie na studniówce. Na studniówce byłem z Agatą. Zdjęcie zrobiono na spotkaniu wigilijnym samorządu szkoły 1989;) - napisał Andrzej Duda w komentarzu pod zdjęciem. Wiedzieliście, że Andrzej Duda i Agata Duda znają się jeszcze z czasów liceum? Gratulujemy stażu! A teraz czekamy na fotkę pary z imprezy studniówkowej! Znając poczucie humoru i dystans do siebie pary prezydenckiej, niewykluczone, że doczekamy się takowego. ;)   Polecamy:  Agata Duda zadała szyku! Pierwsza dama w najgorętszym trendzie sezonu! ZDJĘCIA   Zdjęcie Andrzeja Dudy z młodości obiegło sieć. Pisało się, że to fotografia ze studniówki prezydenta, jednak okazało się, że zdjęcie pochodzi ze spotkania wigilijnego. Zrobiono je w 1989 roku. Hm... Onet twierdzi, że to PAD na...

Agata Duda wyprawiła przyjęcie z okazji urodzin swojego męża
East News
Newsy
Kryzys w małżeństwie prezydenta zażegnany? Agata Duda wyprawiła urodziny swojego męża: "Był tort, prezenty i kwiaty"

Agata Duda wyprawiła przyjęcie urodzinowe dla swojego męża. Okazuje się, że prezydent, który dziś kończy 44 lata, swoje urodziny świętował już w miniony weekend. Według doniesień Super Expressu do rodzinnego mieszkania prezydenckiej pary w Krakowie w sobotnie popołudnie zaczęli zjeżdżać się goście, a wśród nich nie mogło zabraknąć córki Kingi. Okazuje się również, że Andrzej Duda razem z rodziną mieli jeszcze jeden powód do świętowania. Ojciec Agaty Dudy został nagrodzony za całokształt swojej twórczości Nagrodą Poetycką Silesius. Były tort, prezenty i kwiaty - relacjonuje tabloid. Później elegancko ubrany Andrzej Duda , otoczony BOR-owcami, wsiadł do służbowej limuzyny, do której wcześniej zapakował smakowity tort. Tuż za nim podążała równie wytworna małżonka Agata Kornhauser-Duda, która przed odjazdem pomagała zanieść do auta napoje i przekąski. Wygląda więc na to, że kryzys w małżeństwie prezydenta, o którym media rozpisują się już od kilku tygodni na dobre został zażegnany. Para coraz częściej pokazuje się razem, a Agata Duda nie wygląda na nieszczęśliwą u boku męża!   Zobacz także: Agata Duda na ludowo podczas 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich! Pierwsza Dama zachwyciła? ZDJĘCIA   Agata Duda wyprawiła przyjęcie z okazji urodzin męża. Kryzys prezydenckiej pary zażegnany?

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner