Andrzej Duda i Agata Duda podczas spotkania z uczestnikami V Światowego Zjazdu Polaków i Polonii
East News
Newsy

Andrzej Duda apeluje: "Dobrowolnie zrezygnujcie z 500 plus!"

Andrzej Duda apeluje: "Dobrowolnie zrezygnujcie z 500 plus!"

Andrzej Duda zaapelował do wszystkich osób, które pobierają "500 plus" na swoje dziecko, aby w miarę możliwości, jeśli ich sytuacja materialna na to pozwala, zrezygnowali z pobierania tych pieniędzy przez jakiś czas z powodu panującej pandemii koronawirusa w Polsce. Jak argumentował swoją prośbę?"

"500 plus" będzie. To fundament bezpieczeństwa polskich rodzin - zapewnił prezydent. - Jeśli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, żeby przez jakiś czas nie pobierał, ale nie zabierał. Nie wolno podcinać korzeni materialnego bytu rodziny - powiedział Andrzej Duda w rozmowie z Polsat News.

Andrzej Duda zapewnił jednak, że nigdy nie podpisze ustawy, która odbierze obywatelom "500 plus".

Zobacz także: W tym roku nie pojedziemy na wakacje? Ministerstwo zdrowia rozwiewa wątpliwości

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Czy muszę rezygnować z "500 plus"?

Czy muszę rezygnować z "500 plus"? Odpowiedź na to pytanie brzmi: "NIE". Tak jak powiedział Andrzej Duda, nikt nie musi kategorycznie rezygnować z pobierania "500 plus". Apel o zaprzestanie pobierania tych pieniędzy prezydent skierował do rodzin, których sytuacja materialna na to pozwala.

Zobacz także: Najgorsze dopiero przed nami? Szef WHO przekazał niepokojące informacje i zwrócił się z ważnym apelem! 

Co sądzicie o apelu Andrzeja Dudy? Czy zamierzacie zrezygnować przez jakiś czas z pobierania "500 plus"?

Prezydent Andrzej Duda
East News

Czy program "500 plus" powinien funkcjonować tylko w przypadku najuboższych? A ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, powinni zrezygnować z pobierania tych pieniędzy?

Program 500 plus wycofany?!
EastNews

Program 500 plus wycofany?!
EastNews
Newsy
Program 500+ zostanie wycofany?! Sprzeczne informacje w sieci. Znamy prawdę
Co dalej z programem 500 plus. 500 plus wycofane? 500 plus na jedno dziecko wycofane?

Czy program 500+ zostanie wycofany ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce? Takie informacje pojawiły się po słowach posła Krzysztofa Gawkowskiego, który w rozmowie z gazeta.pl powiedział: Za kryzys gospodarczy w formie dzisiejszej pomocy antykryzysowej płacą najsłabsi. W tamtym tygodniu w kuluarach sejmowych chodząc i rozmawiając z posłami PiS, słyszałem: no, trzeba będzie się wycofać z 500 plus - powiedział polityk. W sieci od razu pojawiły się spekulacje na ten temat. Głos w sprawie zabrał sam prezydent Andrzej Duda. Jaka jest prawda?     Co dalej z programem 500+? Zostanie wycofany? Reakcja władz jest stanowcza - program będzie kontynuowany: To są absolutnie nieprawdziwe informacje o tym, że 500 Plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone. Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie 500 plus. On jest realizowany, jest bardzo ważny dla rodzin i wszyscy mamy tego świadomość, że jest ogromnie dla nich ważny, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji - powiedział Andrzej Duda na Facebooku.  Jego słowa potwierdza minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg: Ten program ma zupełnie inny wymiar, pozwala przeżyć ten trudny czas, więc absolutnie nie zamierzamy wycofywać się z tego programu - tłumaczyła na konferencji prasowej Maląg.  A Waszym zdaniem program 500+ powinien być zawieszony na czas koronawirusa? Zagłosujcie w sondzie! Prezydent zapewnia, że program 500+ będzie kontynuowany!   

Agata Duda
East News
Newsy
Agata Duda o zaostrzeniu prawa aborcyjnego: "Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości" 
Agata Duda o zaostrzeniu prawa aborcyjnego: "Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości" 

W środę 28. października gościem programu "Gość Wydarzeń", na antenie Polsat News był prezydent Andrzej Duda. Podczas telefonicznego połączenia do rozmowy dołączyła się również jego małżonka, Agata Duda, która zabrała głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Jakie stanowisko w tej sprawie ma pierwsza dama?  Zobacz także:   Andrzej Duda po raz pierwszy zabrał głos w sprawie wyroku TK i protestów w kraju!   Agata Duda o zaostrzeniu prawa aborcyjnego: "Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości"  Agata Duda wyraziła swoje zdanie dot. wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego. Początkowo w programie "Gość Wydarzeń" swój głos na ten temat miał zabrać jedynie prezydent Andrzej Duda, jednak w pewnym momencie jego małżonka poprosiła o przekazanie słuchawki. Jakie zdanie na temat decyzji TK i trwających w kraju protestów ma pierwsza dama? Mogę mówić oczywiście za siebie - ja nie wyobrażam sobie, abym mogła usunąć ciążę, nawet zagrożoną. Ale wynika to z moich przekonań, z mojej wiary, ale także świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama i miałabym wsparcie rodziny. Przez ostatnie pięć lat poznałam bardzo wiele kobiet, które pomimo tego, że miały takie prawo, nie zdecydowały się na usunięcie ciąży, wychowują ciężko upośledzone dzieci. Poznałam też takie, które dowiedziały się będąc w ciąży, że ich dzieci umrą zaraz po porodzie. Mam do tych kobiet ogromny szacunek i uważam je za bohaterki.  Natomiast stawiam pytanie - czy każdy jest zdolny do heroizmu? I czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Tutaj mam wątpliwości - powiedziała Agata Duda.  Gdy pierwsza dama została zapytana przez Bogdana Rymanowskiego o formę...

Małgorzata Rozenek urodziła. Oto pierwsze rodzinne zdjęcie z Henrykiem Majdanem
Instagram
Newsy
Małgorzata Rozenek weźmie 500+ na trzecie dziecko? Do tej pory mówiła: "Nie pobieram, choć przyznaję, że robię błąd"
Małgorzata Rozenek weźmie 500+ na trzecie dziecko? Do tej pory mówiła: "Nie pobieram, choć przyznaję, że robię błąd"

Małgorzata Rozenek została mamą po raz trzeci! 10 czerwca 2020 urodził się syn Henryk. Jest to pierwsze dziecko gwiazdy i Radosława Majdana . Para długo starała się o potomka i w końcu ich marzenie się spełniło.  Czy Małgorzata Rozenek będzie pobierała świadczenie 500+ na trzecie dziecko? Sprawdźcie, co myśli na ten temat. Zobacz także:  Imię dziecka Rozenek i Majdana. Radosław w wywiadzie zdradził, jak chciałby nazwać syna! Upragniona ciąża Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana w końcu stała się faktem. W czerwcu 2020 roku na świat przyszło pierwsze dziecko tej pary. Małgorzata Rozenek jest już mamą dwóch chłopców - 13-letniego Stanisława i 9-letniego Tadeusza, i w związku z tym przysługuje jej prawo do pobierania świadczenia na swoje dzieci. Gwiazda w jednym z wywiadów dla "Wprost" opowiedziała, co sądzi na temat programu 500+. Program 500 plus uważam za sukces.  Państwo ma obowiązek pomagać obywatelom , bo po to zostało stworzone.  Nie pobieram, choć przyznaję, że robię błąd . Może powinnam pobierać i oddawać na przykład na cele charytatywne. Muszę się nad tym zastanowić - powiedziała jakiś czas temu gwiazda w rozmowie z "Wprost". Ciekawe, czy po urodzeniu trzeciego dziecka, Małgorzata Rozenek zdecyduje się na pobieranie świadczenia. Przekazywanie pieniędzy na cele charytatywne wydaje się być świetnym pomysłem! O tym co postanowi zrobić gwiazda, przekonamy się zapewne już niebawem. Zobacz także:  Małgorzata Rozenek jest w ciąży! Jak będą wyglądać jej święta? Cieszycie się, że rodzina Małgosi Rozenek i Radosława Majdana się powiększyła?   

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner