Zamknięta plaża- tablica informacyjna
East News

W tym roku nie pojedziemy na wakacje? Ministerstwo zdrowia rozwiewa wątpliwości

Zamknięta plaża- tablica informacyjna
East News

Wiceminister zdrowia odpowiedział na pytanie, czy w tym roku będziemy mogli wybrać się na wakacje! Czy Polacy mogą planować letnie wyjazdy? Czy władze zlecają ograniczać podróżowanie latem?

Zaledwie kilka dni temu Łukasz Szumowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM zapowiedział, że możemy zapomnieć o takich wakacjach, jak do tej pory. Minister zdrowia mówił wówczas, że w jego ocenie w tym roku nie odbędą się kolonie letnie i obozy. 

Możemy zakładać, że ich nie będzie. Moim zdaniem nie będzie - mówił Łukasz Szumowski. 

A co z rodzinnymi wakacjami? Czy będziemy mogli wybrać się na urlop?

Jest bardzo dobra wiadomość od wiceministra zdrowia! Sprawdźcie, co powiedział Janusz Cieszyński!

Polacy mogą planować rodzinne wakacje 

Od dziś, poniedziałek 20 kwietnia, władze w Polsce złagodziły część obostrzeń wprowadzonych kilka tygodni temu w związku z pandemią koronawirusa. Od dziś Polacy mogą m.in. wchodzić do lasów czy do parków.

Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy nastąpią kolejne etapy odmrażania gospodarki i kiedy dzieci wrócą do szkoły. Wiele osób z pewnością wciąż zadaje sobie pytanie, czy w tym roku będzie można zorganizować wakacje. Obozy i kolonie najprawdopodobniej nie odbędą się, ale co z rodzinnymi wyjazdami? 

Jak najbardziej będzie możliwość wybrać się na rodzinne wakacje, ale kolonie to jest zupełnie co innego - Janusz Cieszyński przyznała w TVN24. - Będziemy mogli wychodzić z domu, będziemy mogli się przemieszczać, ale powinniśmy ograniczać swoje kontakty z innymi osobami - dodał wiceminister zdrowia. 

Planujecie już wakacyjny wyjazd? A może w tym roku zrezygnujecie z podróży?

Zobacz także: Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce z powodu pandemii koronawirusa? Ważny komunikat WHO

Wiceminister zdrowia poinformował, że będzie można pojechać na wakacje.

Plaże po pandemii koronawirusa
EastNews

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58