Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Dyrektor generalny WHO na konferencji prasowej
East News
Newsy

Najgorsze dopiero przed nami? Szef WHO przekazał niepokojące informacje i zwrócił się z ważnym apelem! 

Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Kiedy koronawirus zniknie? Są nowe, niepokojące prognozy!

Szczyt pandemii koronawirusa dopiero przed nami? Szef Światowej Organizacji Zdrowia podczas konferencji prasowej przekazał naprawdę niepokojące informacje! Dyrektor generalny WHO apelował do wszystkich państw, które rozpoczęły stopniowe znoszenie ograniczeń wprowadzonych w związku z koronawirusem, że najgorsze dopiero przed nami! Sprawdźcie, co powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Szef WHO szczerze o pandemii koronawirusa

Koronawirus w kilka miesięcy rozprzestrzenił się na całym świecie. Kiedy pod koniec ubiegłego roku media informowały o groźnym wirusie, który pojawił się w Chinach, chyba nikt nie spodziewał się tego, że w zaledwie kilka miesięcy koronawirusem zarazi się ponad 2,4 miliona osób. Pandemia koronawirusa sparaliżowała wiele państw, które zaczęły wprowadzać liczne ograniczenia. Zakaz przemieszczania się, zamknięcie galerii handlowych, hoteli czy restauracji- tak władze chroniły obywateli przed zakażeniem. Teraz władze wielu państw rozpoczęły stopniowe znoszenie ograniczeń i odmrażanie gospodarki. Szef WHO ostrzega jednak przed zbyt szybkim powrotem do "normalności"!

Zakończenie epidemii będzie wymagało stałego wysiłku ze strony jednostek, społeczności i rządów tak, by dalej tłumić i kontrolować tego wirusa. Obostrzenia mogą pomóc sprawić, że w krajach sytuacja będzie mniej niebezpieczna, ale nie można tego zrobić w pojedynkę. Kraje muszą mieć możliwość wykrywania, izolowania, testowania i opiekowania się każdym przypadkiem, a także śledzenia każdego kontaktu- mówił dyrektor generalny WHO. 

Szef WHO porównał pandemię koronawirusa do grypy Hiszpanki, która doprowadziła do ogromnej tragedii 1918 roku. Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzega, że najgorsze dopiero przed nami!

Ten wirus ma bardzo niebezpieczną kombinację i działa tak jak grypa z 1918 roku, która zabiła nawet 100 milionów ludzi. Teraz mamy jednak technologię, możemy zapobiec katastrofie, tego rodzaju kryzysowi. Zaufajcie nam. Najgorsze jest jeszcze przed nami. Uniknijmy tragedii. Jest to wirus, którego wielu ludzi wciąż nie rozumie- apelował szef WHO. 

Zobacz także: W tym roku nie pojedziemy na wakacje? Ministerstwo zdrowia rozwiewa wątpliwości

Szef WHO ostrzega, że najgorsze dopiero przed nami.

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews

 

Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Szpital, walka z koronawirusem
East News
Newsy
Szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce już jutro?! Są najnowsze ustalenia! 
Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Kiedy szczyt pandemii w Polsce? Są nowe ustalenia!

Kiedy w Polsce nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa? Czy krzywa zachorowań wkrótce zacznie się wypłaszczać? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Niestety, prognozy dotyczące szczytu zachorowań w naszym kraju wciąż się zmieniają. Ostatnio specjaliści sugerowali, że najwięcej zakażeń osiągniemy pod koniec kwietnia. Jak wynikało z prognoz spółki ExMetrix, która zajmuje się analizą danych, do największych wzrostów miało dojść w okolicach 25 kwietnia. Niestety, teraz pojawiły się nowe prognozy dla Polski. Kiedy ma nastąpić szczyt zachorowań? Szczyt zachorowań w Polsce dopiero w wakacje? Według najnowszych symulacji szczyt pandemii w Polsce nastąpi dopiero w lipcu! Skąd takie podejrzenia? Portal polityka.pl przedstawił wyniki badań, które już 10 lat temu przeprowadził zespół naukowy stworzony przez młodych przez fizyków, matematyków, epidemiologów i programistów. Zespół pod kierownictwem Franciszka Rakowskiego opracował uniwersalną symulację epidemii w naszym kraju. Teraz naukowiec postanowił zbadać, jak będzie rozprzestrzeniał się koronawirus. Moim obywatelskim obowiązkiem była jego reanimacja. Polegała ona na zastąpieniu parametrów typowych dla grypy parametrami Covid-19- portal polityka.pl cytuje naukowca.  Według analiz wynika, że wprowadzone przez władze obostrzenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się zmiejszyły ewentualną liczbę zakażonych nawet 10-krotnie! Naukowcy ustalili, że gdyby nie ograniczenia w Polsce szczyt zachorowań byłby w kwietniu, a liczba zakażonych sięgałaby ponad 9 mln! Symulacja pokazuje, że w chwili obecnej szczyt prognozowany jest na lipiec. Liczba chorych na Covid-19 sięgnie około miliona osób – przy założeniu stale obowiązujących radykalnych ograniczeń -...

Andrzej Duda i Agata Duda podczas spotkania z uczestnikami V Światowego Zjazdu Polaków i Polonii
East News
Newsy
Andrzej Duda apeluje: "Dobrowolnie zrezygnujcie z 500 plus!"
Andrzej Duda apeluje: "Dobrowolnie zrezygnujcie z 500 plus!"

Andrzej Duda zaapelował do wszystkich osób, które pobierają "500 plus" na swoje dziecko, aby w miarę możliwości, jeśli ich sytuacja materialna na to pozwala, zrezygnowali z pobierania tych pieniędzy przez jakiś czas z powodu panującej pandemii koronawirusa w Polsce . Jak argumentował swoją prośbę?" "500 plus" będzie. To fundament bezpieczeństwa polskich rodzin - zapewnił prezydent. - Jeśli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, żeby przez jakiś czas nie pobierał, ale nie zabierał. Nie wolno podcinać korzeni materialnego bytu rodziny - powiedział Andrzej Duda w rozmowie z Polsat News. Andrzej Duda zapewnił jednak, że nigdy nie podpisze ustawy, która odbierze obywatelom "500 plus". Zobacz także:  W tym roku nie pojedziemy na wakacje? Ministerstwo zdrowia rozwiewa wątpliwości Czy muszę rezygnować z "500 plus"? Czy muszę rezygnować z "500 plus"? Odpowiedź na to pytanie brzmi: "NIE". Tak jak powiedział Andrzej Duda, nikt nie musi kategorycznie rezygnować z pobierania "500 plus". Apel o zaprzestanie pobierania tych pieniędzy prezydent skierował do rodzin, których sytuacja materialna na to pozwala. Zobacz także:  Najgorsze dopiero przed nami? Szef WHO przekazał niepokojące informacje i zwrócił się z ważnym apelem!  Co sądzicie o apelu Andrzeja Dudy? Czy zamierzacie zrezygnować przez jakiś czas z pobierania "500 plus"? Czy program "500 plus" powinien funkcjonować tylko w przypadku najuboższych? A ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, powinni zrezygnować z pobierania tych pieniędzy?

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner