Agnieszka Holland o córce lesbijce
Replika/ONS
Newsy

Holland szczerze o córce lesbijce i nietolerancji Polaków. Udzieliła wywiadu gejowskiemu pismu

Miała problemy z jej zaakceptowaniem?

Ponad dwa lata temu byliśmy świadkami jednego z pierwszych odważnych coming outów lesbijki w polskim show-biznesie. O swojej homoseksualnej orientacji głośno powiedziała wówczas Kasia Adamik, córka Agnieszki Holland. Przypomnijmy: Córka Agnieszki Holland jest lesbijką. Zaskakujący wywiad w "Vivie!"

Holland wielokrotnie podkreślała, że w pełni akceptuje córkę i nieustannie ją wspiera. Słynna reżyserka udzieliła właśnie wywiadu branżowemu pismu "Replika", w którym opowiada o tym, czy trudno było jej przyjąć coming out Kasi. Holland podkreśla, że głównym powodem brakuje tolerancji jest po prostu niewiedza i, jak sama to określa, kościelna propaganda. Ma też radę dla rodziców, których dzieci są homoseksualne.
 

Z własnego doświadczenia to nie mogę wiele powiedzieć, bo ono nie jest typowe – ja nigdy nie miałam problemu z tym, że Kasia jest homoseksualna. Natomiast rozmawiałam z panią Elżbietą Szczęsną, prezeską Akceptacji i ona powiedziała mi, że na początku tacy rodzice przede wszystkim płaczą. To znaczy, że poziom świadomości na ten temat jest strasznie niski. Zablokowany przez brak edukacji i przez kościelną propagandę uprawianą przez osoby pokroju księdza Oko. To dlatego na wieść o homoseksualizmie dziecka rodzice przeżywają szok. Co więc mogłabym im powiedzieć? Po prostu be cool. Popatrzcie na swoje dziecko jak na człowieka i wspierajcie je, bo w takim społeczeństwie jak polskie jego sytuacja jest, delikatnie mówiąc, niekomfortowa. Pomóżcie dziecku w tej sytuacji znaleźć drogę do szczęścia, bo chyba o to najbardziej wam chodzi – żeby dziecko było szczęśliwe - tłumaczy.


Dziennikarz "Repliki" zauważył też, że w filmach Holland brakuje wątków lesbijskich. Reżyserka twierdzi, że ma jeszcze czas na ich poruszenie. Przy okazji odświeża pamięć o sławnych polskich lesbijkach.


Ale mogę to jeszcze nadrobić, prawda? O związku Konopnickiej z Dulębianką chętnie bym zrobiła film. O Marii Dąbrowskiej i Annie Kowalskiej też - zapowiada.


Życzylibyśmy sobie, aby więcej tak inteligentnych i otwartych osób zabierało głos w tej sprawie. Holland może służyć jako idealny przykład.

Zobacz: Córka Holland pierwszy raz opowiedziała o lesbijskim związku

Agnieszka Holland na okładce Repliki

Znany wokalista nago w gejowskim magazynie:

TYLKO U NAS! Agnieszka Holland o całkowitym zakazie aborcji: "Ta ustawa prowokuje zbrodnie" WIDEO

Kasia Adamik i Olga Chajdas
ONS/Viva!
Newsy
Córka Holland pierwszy raz opowiedziała o lesbijskim związku
Romantyczna strona Kasi Adamik

Związki homoseksualne osób publiczny wciąż w naszym kraju wzbudzają sporo kontrowersji. Wciąż mało jest gwiazd, które otwarcie mówią o swojej orientacji. W najnowszym numerze magazynu "Viva!" znalazł się wywiad z Kasią Adamik , córką Agnieszki oraz jej partnerką Olgą Chajdas . Zobacz: Córka Agnieszki Holland pokazała dziewczynę! Adamik i Chajdas są parą od ponad 6 lat. W rozmowie z "Vivą" pierwszy raz opowiedziały o swojej miłości. Para poznała się na planie serialu "Ekipa" i od tamtej pory udało im się stworzyć szczęśliwy związek. - Mogę tylko powiedzieć, że to stało się szybko. Nie chcę używać banalnych określeń, jak "miłość od pierwszego wejrzenia", ale coś takiego między nami się zdarzyło. Myślę, że zakochałam się w Oli, zanim jeszcze ją dobrze poznałam. kładę to na karb chemii, ale na czy, ona polega? W każdym razie Ola jest śliczna. Na pewno ma charakter, ale o tym dowiedziałam się później - wyznała Adamik. Jej partnerka na te słowa odpowiedziała jej krótko: - A ty z kolei jesteś ciepła, mądra i zabawna. Przypomnijmy, że chodź Kasia i Ola często były widywane razem na bankietach, to oficjalnego coming out''u dokonały w zeszłym roku: - Nasze milczenie nie wynikało ze strachu przed nazwaniem, było próbą zachowania prywatności. Jestem introwertyczką, nie mam ochoty być fotografowana i udzielać wywiadów osobistych. Rozmowa o moich głębokich uczuciach zawsze mnie krępuje - powiedziała Kasia Adamik. Podziwiamy Kasię i Olę, że zdobyły się na takie szczere i bardzo osobiste wyznania. W Polsce cały czas jest sporo nietolerancji wobec wszelkiej inności. Być może słowa dziewczyn coś zmienią w mentalności niektórych osób. Zobacz: Przełom w kościele! Papież nawołuje do... akceptacji gejów Sławna para gejów milionerów pokazała swoje...

ONS
Newsy
Córka Agnieszki Holland jest lesbijką
Odważne wyznanie

Kasia Adamik to polska reżyserka i córka Agnieszki Holland. Razem z mamą współpracowała przy nominowanym do Oscara filmie "W ciemności". Z tej okazji magazyn "Viva!" zaprosił ją do szczerej rozmowy, z której dowiadujemy się oficjalnie, że Adamik jest związana z kobietą. Jest to pierwsze tak odważne lesbijskie wyznanie w naszym kraju. - Zakochałam się w kobiecie . To nie jest tajemnicą, ale w naszym kraju stanowi ciągle coś egzotycznego. Dobrze jednak, że Polska otwiera się na inność albo może raczej różnorodność. Czytałam gdzieś, że statystycznie 10 procent ludzkości jest homoseksualna, pewnie w Polsce jest podobnie . Na pytanie czy Kasia miała problemy z akceptacją swojej orientacji seksualnej przez rodziców, odpowiada: - Nigdy nie mieli z tym problemu. Oczywistym było pytanie o to, jak Adamik postrzega coraz głośniejszy ostatnio temat ustawy o związkach partnerskich. Reżyserka nie zamierza walczyć o prawa, jest dobrej myśli. - Nie mam wojowniczego temperamentu . Właśnie tworzy się prawo partnerskie i mam nadzieję, że dojdzie do tego, że nie będzie się marginalizować tak dużej grupy Polaków . Inteligentnie i na temat. Kasia Adamik jest jedną z pierwszych znanych osób w Polsce, które otwarcie opowiadają o swoim homoseksualizmie. Mamy nadzieję, że dzięki swojej odwadze uda jej się zachęcić także innych znanych, ukrywających się celebrytów do równie szczerych wyznań. W końcu to właśnie takie osoby jak ona kształtują światopogląd i uświadamiają o istnieniu problemu dyskryminacji. Szacun. Cały wciągający wywiad znajdziesz w aktualnym numerze magazynu "Viva!". Już w sprzedaży. chimera

Newsy
Córka Agnieszki Holland pokazała dziewczynę!
Poznajcie partnerkę Kasi Adamik

Kilka dni temu po naszej publikacji dotyczącej Kasi Adamik (czytaj: Córka Holland jest lesbijką ), w mediach zawrzało. Córka Agnieszki Holland otwarcie powiedziała o swoim homoseksualizmie i przyznała się do związku z kobietą na łamach "Vivy". W przeciwieństwie do podobnych zwierzeń innych znanych osób, Kasia nie szukała skandalu i rozgłosu. Kilka dni później, goszcząc w programie "Pytanie na śniadanie" przyznała, że odpowiedziała jedynie na pytanie zadane przez dziennikarkę "Vivy!", a jej związek nigdy nie był tajemnicą. Na antenie śniadaniowego programu TVP2 Kasi towarzyszyła Olga Chajdas , jej życiowa partnerka. Dla jasności dodajmy, że nie była to wizyta podczas której para zwierzała się z osobistego życia. Cel był zupełnie inny. Reżyserki zachęcały Polaków do zobaczenia spektaklu "Zrób sobie jaja" wyreżyserowanego na podstawie reportaży Mariusza Szczygła, który wczoraj miał swoją premierę w warszawskim Teatrze Studio. - Kiedy przeczytałyśmy książkę po raz drugi, doszłyśmy do wniosku, że tego się nie da wystawić . Nastąpił moment paniki, ale nie było już odwrotu. Nasz klucz do tego utworu to nastrój, impresje i pewne wyczucie Czechów - dodała Olga Chajdas. - Zależało nam, żeby nie dawać odpowiedzi na niektóre pytania. Szczygieł pyta, jak się żyje bez Boga. My nie odpowiadamy, czy żyje się lepiej czy gorzej . Nasz spektakl to raczej impresja na temat, jak mógłby wyglądać świat bez Boga. Mamy nadzieję, że przedstawienie wywoła wiele pytań, na które ludzie będą próbowali sobie odpowiedzieć - mówi Kasia Adamik. Olga Chajdas ma 29 lat i jest absolwentką reżyserii Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, oraz wydziału produkcji Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W swoim portfolio może pochwalić się pracą przy serialu "BrzydUla", filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas" i spektaklu "Ostatni Żyd w...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik