Ponad dwa lata temu byliśmy świadkami jednego z pierwszych odważnych coming outów lesbijki w polskim show-biznesie. O swojej homoseksualnej orientacji głośno powiedziała wówczas Kasia Adamik, córka Agnieszki Holland. Przypomnijmy: Córka Agnieszki Holland jest lesbijką. Zaskakujący wywiad w "Vivie!"

Reklama

Holland wielokrotnie podkreślała, że w pełni akceptuje córkę i nieustannie ją wspiera. Słynna reżyserka udzieliła właśnie wywiadu branżowemu pismu "Replika", w którym opowiada o tym, czy trudno było jej przyjąć coming out Kasi. Holland podkreśla, że głównym powodem brakuje tolerancji jest po prostu niewiedza i, jak sama to określa, kościelna propaganda. Ma też radę dla rodziców, których dzieci są homoseksualne.

Z własnego doświadczenia to nie mogę wiele powiedzieć, bo ono nie jest typowe – ja nigdy nie miałam problemu z tym, że Kasia jest homoseksualna. Natomiast rozmawiałam z panią Elżbietą Szczęsną, prezeską Akceptacji i ona powiedziała mi, że na początku tacy rodzice przede wszystkim płaczą. To znaczy, że poziom świadomości na ten temat jest strasznie niski. Zablokowany przez brak edukacji i przez kościelną propagandę uprawianą przez osoby pokroju księdza Oko. To dlatego na wieść o homoseksualizmie dziecka rodzice przeżywają szok. Co więc mogłabym im powiedzieć? Po prostu be cool. Popatrzcie na swoje dziecko jak na człowieka i wspierajcie je, bo w takim społeczeństwie jak polskie jego sytuacja jest, delikatnie mówiąc, niekomfortowa. Pomóżcie dziecku w tej sytuacji znaleźć drogę do szczęścia, bo chyba o to najbardziej wam chodzi – żeby dziecko było szczęśliwe - tłumaczy.

Dziennikarz "Repliki" zauważył też, że w filmach Holland brakuje wątków lesbijskich. Reżyserka twierdzi, że ma jeszcze czas na ich poruszenie. Przy okazji odświeża pamięć o sławnych polskich lesbijkach.


Ale mogę to jeszcze nadrobić, prawda? O związku Konopnickiej z Dulębianką chętnie bym zrobiła film. O Marii Dąbrowskiej i Annie Kowalskiej też - zapowiada.

Życzylibyśmy sobie, aby więcej tak inteligentnych i otwartych osób zabierało głos w tej sprawie. Holland może służyć jako idealny przykład.

Zobacz: Córka Holland pierwszy raz opowiedziała o lesbijskim związku

Zobacz także

Reklama

Znany wokalista nago w gejowskim magazynie:

Reklama
Reklama
Reklama