Agata Młynarska krytukuje program 500+

Agata Młynarska o programie 500+ "Niesprawiedliwości, absurdy i nikczemności"

Agata Młynarska krytukuje program 500+

Agata Młynarska krytycznie ocenia wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość program 500+, który zakłada,  że rodzina dostanie 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. Dziennikarka nie stroni od polityki. Ostatnio, jako jedna z nielicznych gwiazd Telewizji Publicznej, zabrała głos w kontrowersyjnej sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Tym razem odniosła się do sztandarowego projektu PiS i rządu Beaty Szydło.

Prowadząca "Świat się kręci" opisała sytuację, której była świadkiem podczas wizyty u znajomych.

 Rodzina profesorska, dwoje dzieci w wieku nastoletnio-szkolnym. Chłopak lat 15, starszy brat, pryszcz na nosie, wargi zaciśnięte, cierpi jak młody Werter u Piekarskiego na mękach. Siostra kilka lat młodsza, śliczny, wygadany aniołek - pupilek Tatusia. Pyta - na co zostanie przeznaczone jej 500 złotych? Rodzice rozwijają wyobraźnię. Młody Werter skręca się nad łososiem i cedzi zza warg - "gdyby mnie nie było, nie byłabyś druga i nie miałabyś tych 500 zł, przynajmniej mogłabyś się podzielić". I wstał od stołu - relacjonuje Agata Młynarska.

Tutaj następuje ocena sytuacji jakiej świadkiem była dziennikarka. Agata Młynarska nie ukrywa, że jako najstarsze dziecko w swojej rodzinie doskonale rozumie zachowanie 15-letniego syna swoich znajomych. Gwiazda nie przebiera w słowach oceniając wprowadzone kryteria ustawy 500+.

Jak ja go rozumiem, jak bardzo poczułam to, co on - jako pierwsze, najstarsze dziecko. Przypuszczam, że nikt uchwalając ustawę o 500 plus o tym nie pomyślał. Ale wierzcie mi, poza oczywistymi niesprawiedliwościami, absurdami i nikczemnościami, które zapewne pojawią się przy okazji wydawania tych pieniędzy, warto pomyśleć, czym zaowocuje wkurzenie pierworodnych! Oj… będzie się działo!

Zgadzacie się z opinią Agaty Młynarskiej? Wpis dziennikarki z pewnością nie spodoba się jej nowemu szefowi Jackowi Kurskiemu...

 

Zobacz także: Pozycja Agaty Młynarskiej w "Świat się kręci" zagrożona? Dziennikarka zamieściła niepokojący wpis na Facebooku!

 

Agata Młynarska krytykuje projekt 500+.

Dziennikarka oceniła projekt Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej na temat Agata Młynarska
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52