Adam Nawałka na Mundialu w Rosji
East News

 

Czy Adam Nawałka nadal będzie selekcjonerem polskiej drużyny? Trener prowadzi drużynę narodową od listopada 2013. Jego praca z drużyną zaowocowała awansem na Euro i Mundial. Niektórzy mówili, że to jeden z najlepszych trenerów polskiej kadry. Jednak po porażce na Mundialu w Rosji ( zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie), pojawiły się głosy, że Adam Nawałka musi odejść.

 

Przed Mundialem mówiło się, że Adam Nawałka po turnieju może liczyć na rekordową podwyżkę i przedłużenie kontraktu na kilka lat, teraz nie wiadomo nawet czy zostanie w polskiej kadrze. Jego kontrakt obowiązywał do końca udziału reprezentacji w turnieju w Rosji.

 

Oczywiście w tej sytuacji oddaję się do dyspozycji Zarządu PZPN i prezesa, i wtedy zostaną podjęte decyzje - powiedział Nawałka jeszcze w Rosji.

 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU PONIŻEJ

 

Adam Nawałka odchodzi z polskiej reprezentacji!

 

Dziś na 12.00 na PGE Narodowym została zorganizowana konferencja prasowa z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i selekcjonera Adama Nawałki. Podczas spotkania z dziennikarzami, Boniek ogłosił, co dalej z Adamem Nawałką. 

 

Zdecydowaliśmy o tym, że Adam Nawałka jest selekcjonerem do 30 lipca, po 30 lipca będziemy szukać nowego trenera. Chciałbym podziękować Adamowi, co dwa lata jeździliśmy na wielkie imprezy, wielkie podziękowania dla niego - powiedział Zbigniew Boniek. 

 

- Okoliczności są smutne, jest mi przykro odchodzić. (...) Uważam, że polska piłka zrobiła duży krok do przodu za mojej kadencji, jestem zadowolony z mojej pracy i uważam, że to wielki sukces, że tak wysoko awansowaliśmy w rożnych rankingach (...) Na Mundialu zawiedliśmy, ja biorę odpowiedzialność za to na siebie. Dla mnie najważniejsze jest to, co dalej będzie się działo z reprezentacją, będę to śledził. - powiedział Adam Nawałka. 

 

Przypominamy, że od kilku dni w mediach pojawiają się informacje na temat ewentualnych zastępców Adama Nawałki. Na liście pojawili się: Michał Probierz, Cesarze Prandelli czy Gianni de Biasi. Mówiło się też, że PZPN rozmawia ze Stanisławem Czerczesowem, trenerem Rosji. 
 


Zobacz: NOWE fakty w sprawie podziałów w kadrze! Piłkarze mają pretensje do Lewandowskiego! Czy Nawałka odejdzie?!

 

Adam Nawałka
EastNews

 

Adam Nawałka prowadził drużynę narodową od listopada 2013

Robert Lewandowski i Adam Nawałka na treningu kadry przed meczem z Kolumbią
East News

Więcej na temat Adam Nawałka Mundial 2018