Adam i Jakub Kuba Zdrójkowscy w 2021 roku
Instagram/adam_zdrojkowski/
Newsy

Adam i Kuba Zdrójkowski we wspólnym wywiadzie: "Mieliśmy ciche dni przez ostatnie osiem lat"

W dzieciństwie toczyli ze sobą boje. Dziś Adam i Kuba Zdrójkowscy grają w serialach Polsatu i mają w życiu tę samą pasję – aktorstwo. Wspierają się czy jednak rywalizują?

Popularność zdobyli dzięki rolom zawadiackich bliźniaków w serialu „Rodzina zastępcza plus”. Potem ich kariera nabrała tempa – występowali w serialach, filmach i reklamach. Gdy Adam Zdrójkowski (22) dostał rolę w „Rodzince.pl”, jego brat Kuba (22) wycofał się z show-biznesu. Dziś znowu jest głośno o obu bliźniakach. Adam właśnie zadebiutował w serialu „Przyjaciółki”, w którym gra fryzjera Patryka, a Kubę możemy oglądać jako Nikodema w drugim sezonie „Kowalscy kontra Kowalscy”. Zdrójkowscy cieszą się popularnością, na zarobki też nie narzekają. A co z miłością?

Poniżej całość wywiadu z magazynu "Party", który przypominamy z okazji urodzin chłopaków! 

Adam Zdrójkowski o relacji z bratem bliźniakiem: "Bywało ciężko"

Zgranie terminów w waszych kalendarzach graniczy z cudem. Czym jesteście tak zajęci?

Adam Zdrójkowski: Na brak pracy rzeczywiście nie mogę narzekać, ale nie jest tak, że zajmuje mi ona całą dobę. Kręcę zdjęcia do „Przyjaciółek”, dostałem rolę w nowym filmie, więc dużo się dzieje. Ale to dobrze, bo lubię tę adrenalinę. Przez lata nauczyłem się jednak, że w życiu ważny jest balans, dlatego dbam, by nie brać za dużo na barki. 

Kuba Zdrójkowski: Nasz zawód jest na tyle niewdzięczny, że nie możemy sobie ustalić ścisłego grafiku. Teraz mam więcej przyziemnych obowiązków, bo skończyłem zdjęcia do „Kowalscy kontra Kowalscy” i rozpocząłem ostatni semestr studiów psychologicznych. Nie ukrywam, że było ciężko, bo często zarywałem noce, by wszystko pogodzić. Miałem nawet myśl, by porzucić studia, ale… sporo w nie zainwestowałem i było mi zwyczajnie szkoda.

Adam, słyszałam, że teraz masz nowy fach w ręku – zostałeś fryzjerem!

Adam: Na szczęście – moje i innych – nie ja, tylko mój serialowy bohater Patryk (śmiech). Mogę się od niego uczyć asertywności i przebojowości, bo to typ faceta, który wszedł do zakładu fryzjerskiego Patrycji (gra ją Joanna Liszowska) i zatrudnił nie tylko siebie, ale też kumpla barbera. Cieszę się, że dołączyłem do tak kultowego serialu, jakim są „Przyjaciółki”, i jestem ciekaw, jak rozwinie się wątek mojego bohatera.

Adam Zdrójkowski w Przyjaciółkach
mat. prasowe

Kuba, za to ty chyba zdążyłeś zadomowić się na planie „Kowalscy kontra Kowalscy”?

Kuba: Przez dwa sezony zżyłem się nie tylko z ekipą, ale też nawiązałem przyjaźnie z młodymi aktorami. Jesteśmy w stałym kontakcie, kiedy możemy, spotykamy się prywatnie – spędzamy ze sobą wieczory, a bywa, że i noce. Mam nadzieję, że niebawem znów spotkamy się na planie, bo brakuje mi tych emocji.

Adam: Rzeczywiście jest tak, że pracując na planie przez kilka tygodni, zaczynamy traktować ekipę jak drugą rodzinę. Kiedy zdjęcia dobiegają końca, czujesz ogromny spadek adrenaliny i przychodzi pewien rodzaj smutku. Chociaż z doświadczenia powiem, że ciężej jest wrócić na ziemię po udziale w show, gdzie od rana do wieczora działasz na najwyższych obrotach. Zdarzyło się, że po takim maratonie byłem na lekach antydepresyjnych, bo siadła mi głowa, a organizm nadal domagał się adrenaliny. Ale chyba musiałem się przewrócić, żeby nauczyć się wstawać.

Jak nauczyliście się łapać balans?

Kuba: Adam ma na koncie dodatkowo udział w wielu programach. Ja jeszcze nie doświadczyłem takiego rollercoastera, ale jeśli pojawią się nowe propozycje, chętnie się z nimi zmierzę. Dwa lata temu nie byłem przekonany, czy chcę wiązać przyszłość z aktorstwem. Dziś nie wyobrażam sobie bez niego życia. Mimo stresu praca na planie zdjęciowym ostro uzależnia, ale daje też finansowy komfort.

Zobacz także: Adam Zdrójkowski wyznaje: "Byłem na lekach antydepresyjnych". Co było tego powodem?

Macie receptę na to, jak funkcjonować w show-biznesie, by jak najdłużej być na fali?

Kuba: Obaj stawiamy na intuicję. Nie rozpisujemy żadnych strategii, nie zastanawiamy się, co się nam opłaca, a co nie. Chwytamy to, co przynosi dzień.

Adam: Fakt, zgadzam się z Kubą (śmiech). Najważniejsze to być sobą. Nie możemy bać się ani komercji, ani mainstreamu. Młodzi aktorzy muszą od czegoś zacząć. Grunt to nie przegiąć w żadną stronę i czuć się dobrze z tym, co się robi.

Chyba powiedzenie „kto się lubi, ten się czubi” idealnie oddaje charakter waszej relacji.

Adam: Fakt, nie jesteśmy jak dwie krople wody (śmiech). Mamy kompletnie różne charaktery. Obaj jesteśmy uparci i to długo nie pozwalało nam się zaprzyjaźnić.

Kuba: Ale wciąż jest to dość szorstka przyjaźń (śmiech). Choć w porównaniu z tym, co było kilka lat wcześniej, jest dużo lepiej. Myślę, że mamy z Adamem podobny gust, jeśli chodzi o dziewczyny.

Adam: Co? Nigdy nie mieliśmy podobnego!

Kuba: Oczywiście, że tak. Widzę, że lajkujemy te same dziewczyny (śmiech). Mamy też podobne włosy i tyle samo wzrostu.

Obserwujecie się już na Instagramie?

Kuba: Już tak (śmiech). Wcześniej to były jakieś gówniarskie zagrywki. Teraz nawet czasem lajkuję mu posty (śmiech). Obaj mamy twarde, dominujące charaktery, jesteśmy indywidualistami i lubimy mieć rację. To mieszanka wybuchowa i… domena większości braci bliźniaków.

Adam: Mieliśmy ciche dni przez ostatnie osiem lat. Proponowałem wielokrotnie Kubie sparing na profesjonalnym ringu, ale… obyło się bez rozlewu krwi (śmiech). Nie jesteśmy typowymi bliźniakami. Całe życie mieliśmy osobne pokoje, osobne zabawki, inne grono znajomych i zainteresowania. Ale kiedy trzeba, stajemy za sobą murem. Mamy w sobie wsparcie.

Rodzice martwią się o waszą relację?

Kuba: Bardziej niż my sami, bo myślą, że kiedy ich zabraknie, każdy z nas pójdzie w swoją stronę. A tak się nie stanie.

W jakim momencie życia dziś jesteście?

Adam: Ja jestem na etapie rekonstrukcji mojej kariery i życia prywatnego. Przez ostatnie miesiące wiele się u mnie zmieniło. Zakończył się mój wieloletni związek, miałem swoje problemy i różne perypetie rodzinne. Nie było lekko, ale sytuacja zaczyna się stabilizować. Każda porażka mnie hartuje. Ale… nie zamykam się na nowe. Dziś moim priorytetem jest praca, w niej odnajduję cel. Nie jestem gościem z chorymi ambicjami. Robię tylko to, co czuję, że jest dla mnie dobre.

Kuba: Ja na pewno jestem w miejscu, w którym zawsze chciałem się znaleźć. Wreszcie nie muszę martwić się o to, skąd wziąć środki na życie, jak zacząć zarabiać na nowo. Niedługo wprowadzam się do swojego mieszkania, na które uczciwie zapracowałem. Mam nadzieję, że to dopiero początek mojej kariery. Nie snuję dalekosiężnych planów, staram się twardo stąpać po ziemi. Dla mnie priorytetem jest rodzina. Ona zawsze była, jest i będzie najważniejsza. 

Macie fajną pracę, sławę, pieniądze. A co z miłością? Wciąż jesteście singlami? Widziałam wasze konta na Tinderze! Są prawdziwe?

Adam: Znajomi co rusz podsyłają nam screeny naszych fejkowych kont. A prawda jest taka, że żadnego romansu z aplikacją Tinder nie miałem.

Kuba: Ja też! Pod moje ktoś się podszywa! Ciekawsze „oferty matrymonialne” są na Instagramie. Jeśli jakaś miła dziewczyna miałaby ochotę do mnie napisać, zapraszam. Wszystkie wiadomości przeczytam.

Adam: Zaraz, zaraz, a ty się przypadkiem z kimś nie spotykasz? (śmiech)

Kuba: A czy to ty zadajesz pytania?

Zobacz takżeKuba Zdrójkowski w "Ninja Warrior Polska 5". Brat Adama może pochwalić się doskonałą formą! 

Nie, ja je zadaję! Kuba, jaki masz status?

Kuba: To skomplikowane. A tak serio, to zacząłem się z kimś spotykać, ale to dopiero początek, więc nie chcę zapeszać.

Adam: A ja wiem, z kim on się spotyka! I nie jest to osoba anonimowa. Chcesz wiedzieć?

Jasne! I myślę, że nie tylko ja!

Kuba: Jak będzie o czym mówić, to sam to zrobię. Wiesz, nie mogę powiedzieć, że mam dziewczynę, bo nie daj Boże spadną mi zasięgi na Instagramie (śmiech).

Adam, a ty jesteś gotowy na nowy związek?

Adam: Jestem singlem, ale otwartym na nowe relacje. Bardzo lubię spędzać czas z kobietami.

Kuba: Tak, najlepiej z kilkoma naraz! Adam ma 70-metrowe mieszkanie, kilka się tam spokojnie zmieści. To oczywiście żart.

Adam: Wiesz, czego mi najbardziej brakuje? Żeby mieć kogoś, kto może liczyć na moją pomoc i wsparcie, dla kogo i ja będę ważny. Osoby, którą mogę się zaopiekować i podzielić się z nią tym, co się u mnie dzieje. Spędzać razem miłe chwile. Te ciężkie już za mną. Jeśli na horyzoncie pojawi się jakaś wartościowa osoba, nie mówię „nie”.

Nie boicie się, że traficie na dziewczyny, które będą chciały się wybić na waszej sławie?

Kuba: Kiedyś wydawało mi się bzdurą, że popularność może napędzać fałszywe relacje. Byłem pewien, że szybko poznam prawdziwe intencje drugiej osoby. Niestety ostatnio się w taki sposób na kimś przejechałem i mam już nauczkę na przyszłość.

Adam: Ja całe szczęście nie mam takich doświadczeń. Najgorzej, jak dziewczyna pozna twoje słabe punkty i wie, czego potrzebujesz. Wtedy można się dać nabrać.

A wy czego dziś potrzebujecie najbardziej?

Adam: Może zabrzmi to trywialnie, ale najbardziej potrzebuję spokoju i stabilności. Tego, żebym zawsze miał cel i nigdy nie zapomniał o tym, co chcę w życiu robić. Uczę się myśleć o sobie i realizować plany niezależnie od sytuacji. 

Kuba: Ja chciałbym, żeby moja kariera nadal się rozwijała. Potrzebuję nowych wyzwań i marzę, by wystąpić w „Twoja twarz brzmi znajomo”. To byłaby dopiero niesamowita przygoda.

Rozmawiała Magdalena Jabłońska-Borowik

Adam i Jakub Kuba Zdrójkowscy w 2010 roku
Agnieszka K. Jurek/East News

Wiktoria Gąsiewska i Jakub Zdrójkowski
Mat. prasowe
Newsy
"Kowalscy kontra Kowalscy": Wiktoria Gąsiewska i Kuba Zdrójkowski we wspólnym wywiadzie! Na co wydają pieniądze?
"Kowalscy kontra Kowalscy" - Wiktoria Gąsiewska i Jakub Zdrójkowski we wspólnym wywiadzie!

Poznali się, gdy byli dziećmi. Polubili, kiedy Wiktoria Gąsiewska zaczęła się spotykać z bratem Kuby Zdrójkowskiego. Teraz grają parę w nowym serialu Telewizji Polsat „Kowalscy kontra Kowalscy”. I mają jedno wspólne marzenie… Ona jest aktorką już 15 lat. Zaczynała u największych: Jana Jakuba Kolskiego i Andrzeja Wajdy. Prawdziwą rozpoznawalność przyniósł jednak Wiktorii Gąsiewskiej (22) ukochany serial Polaków „Rodzinka.pl”. On porzucił aktorstwo, gdy był nastolatkiem. Teraz Kuba Zdrójkowski (20) wraca na plan – razem z Wiktorią zobaczymy go w serialu Polsatu „Kowalscy kontra Kowalscy”. Trzeba przyznać, że ma niełatwe zadanie: to jego brata bliźniaka, Adama Zdrójkowskiego, lepiej znają widzowie. Co więcej, Adam prywatnie jest partnerem Wiktorii. Czy trudno grać pod taką presją? Muszę zadać to pytanie: Wiktorio, z kim ci się lepiej gra? Z Adamem czy Kubą? Wiktoria Gąsiewska: Trudno ich porównywać, bo Kuba i Adam ogromnie się różnią. Są jak ogień i woda. Adam ma mnóstwo energii, wszędzie go pełno. Kuba jest jego przeciwieństwem – spokojny, wyważony. W inny sposób mówią, inaczej gestykulują. Moim zdaniem różnią się nawet wyglądem! Z oboma gra się świetnie. Mamy podobne doświadczenia, razem wcześnie zaczynaliśmy. Kuba Zdrójkowski: Poznaliśmy się z Wiktorią na castingu, gdy mieliśmy mniej więcej cztery lata. Cztery lata? Naprawdę wcześnie zaczynaliście. Wiktoria: Ja wcześniej! Pierwszą reklamę nakręciłam, kiedy miałam trzy latka. To był spot telefonii komórkowej. Kuba: Przebiję cię! Ja jeszcze wcześniej (śmiech). Ten prężący mięśnie kudłaty dzieciak z reklamy syropu to byłem ja! A z Wiktorią tak naprawdę poznaliśmy się, gdy zaczęła się spotykać z moim bratem Adamem. Wiktoria: Z...

"Twoja twarz brzmi znajomo 17": Jakub Zdrójkowski kolejnym uczestnikiem programu
Instagram @twojatwarzbrzmiznajomo, Pawel Wodzynski/East News
TV-Show
"Twoja twarz brzmi znajomo 17": stacja Polsat ujawniła kolejnego uczestnika. To znany aktor
Polsat szykuje 17. edycję "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Właśnie światło dzienne ujrzało kolejne gorące nazwisko! To popularny aktor młodego pokolenia!

Już jesienią na antenie Polsatu zobaczymy 17. edycję "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Ku uciesze fanów, stacja już ujawnia kolejnych uczestników. Jednym z bohaterów najnowszej odsłony muzycznego show ma być aktor hitowego serialu Polsatu "Kowalscy kontra Kowalscy". O kim mowa? Sprawdźcie! Jakub Zdrójkowski w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17" "Twoja twarz brzmi znajomo" to muzyczne show, które już od ponad ośmiu lat bawi i wzrusza do łez tysiące widzów Polsatu. Już jesienią ruszy 17. edycja programu, a stacja powoli odkrywa karty, ujawniając nazwiska kolejnych gwiazd, które zmierzą się w wokalnych pojedynkach.  Pierwszym potwierdzonym uczestnikiem "Twoja twarz brzmi znajomo 17" został aktor Michał Milowicz . Niedawno okazało się, że w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wystąpi również Kasia Wilk . Kto do nich dołączy? Na oficjalnym instagramowym koncie programu właśnie ogłoszono nowego bohatera show - to Jakub Zdrójkowski - brat bliźniak Adama Zdrójkowskiego .          Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo) - 📢 Aktor młodego pokolenia od lat rozwijający swoje umiejętności aktorskie 🎭 Znakomicie odnajduje się również w przestrzeni dubbingowej 🎤 Serialowy brat  @patrykcebulski  w polsatowskim hicie „Kowalscy kontra Kowalscy”, a w życiu prywatnym brat bliźniak  @adam_zdrojkowski  🧑‍🦱👨‍🦱 których już widzieliście na naszej scenie! 🔥🎶 Wielu kojarzy go również z roli Piotrusia w „Rodzinie zastępczej plus”! ❤️...

Kuba Zdrójkowski, brat Adama Zdrójkowskiego
Przemek Kulikowski/Polsat
Newsy
Kim jest Jakub Zdrójkowski, brat Adama Zdrójkowskiego? Wiemy, czy ma dziewczynę!
Jakub Zdrójkowski wciąż jest singlem. Jakiej dziewczyny szuka?

Już 6 marca zrobi się o nim głośno! Mowa o Jakubie Zdrójkowskim , bracie bliźniaku Adama Zdrójkowskiego , który zagra jedną z głównych ról w nowym serialu Polsatu "Kowalscy kontra Kowalscy". Co ciekawe, na ekranie zobaczymy go w duecie z Wiktorią Gąsiewską – prywatnie dziewczyną jego brata! W wywiadzie z "Party" Kuba zdradził, dlaczego kilka lat temu wycofał się z show-biznesu, czym się na co dzień zajmuje i... czy jest zakochany! Kim jest Jakub Zdrójkowski? Karierę w show-biznesie Jakub i jego brat Adam zaczęli wspólnie... 18 lat temu. Mieli zaledwie po trzy lata, gdy zagrali w pierwszej reklamie – była to reklama syropu dla dzieci. Pięć lat później wygrali casting do serialu „Rodzina Zastępcza plus”. Chłopców ze zmierzwionymi bujnymi czuprynami widzowie mogli zobaczyć też w produkcji TVP „Londyńczycy”. Potem ich drogi się rozeszły. Adam dostał rolę Kuby Boskiego w „Rodzince.pl”. Jakub wystąpił w trzech filmach: „Ciacho”, „Być jak Kazimierz Deyna” i rosyjskiej „Jedynce”, po czym zniknął z życia publicznego. Dlaczego? Jako 15-latek świadomie zrezygnowałem z pracy w show-biznesie, bo poczułem, że to nie dla mnie. Bycie ciągle ocenianym nie jest łatwe, a jest niestety wpisane w ten zawód – mówi Kuba w wywiadzie z "Party". Zdrójkowski nie ukrywa, że zraził się do show-biznesu. Poza tym chciałem żyć jak każdy nastolatek – mieć życie prywatne i przyjaciół, a przez ciągłą pracę na planach pogarszał mu się z nimi kontakt. Musiał dać sobie czas, by zastanowić się, co naprawdę chce w życiu robić. Kuba przyznaje, że długo nie ciągnęło go do telewizji. Obserwował brata, który w tym czasie zyskał dużą popularność, i... wcale mu...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik