sklepy, shopping, zakupy
East News
Newsy

Czy 2 listopada sklepy będą otwarte?

Czy 2 listopada sklepy będą otwarte?

 

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a zaraz za nim Zaduszki, które przypadają 2 listopada. O ile oczywiste jest, że 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy i wszystkie sklepy są zamknięte, o tyle wszyscy zastanawiają się, jak jest w przypadku 2 listopada 2018. Czy wtedy sklepy są otwarte?

 

Zobacz: Niedziele handlowe w październiku. Kiedy zrobimy zakupy? HARMONOGRAM

 

Uwaga! Cleo robi w ŚWIĘTA dokładnie to co każdy z nas

2 listopada - czy sklepy są otwarte?

 

Jeśli też zastanawiasz się, czy 2 listopada sklepy są otwarte, to mamy dobrą wiadomość. Zaduszki nie są dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że 2 listopada sklepy są otwarte i bez problemu można zrobić zakupy. Wszystkie małe sklepy będą otwarte, dyskonty, jak również centra handlowe. 

 

2 listopada sklepy są otwarte co rok. W tym wypadku nie zaszły zmiany od lat. Z kolei zakaz pracy w święta, takie jak Dzień Wszystkich Świętych, wszedł w życie 26 października 2007 roku. Od tego momentu handel w święta możne oznaczać grzywną od 1 tys. do 30 tys. złotych, jeśli za ladą będzie stać inna osoba niż właściciel, członek rodziny lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. 

 

Przeczytaj też: 12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy będą otwarte czy zamknięte?

 

Czy 2 listopada jest wolny od szkoły?

 

To zależy od szkoły. Najczęściej jest jednak tak, że drugi listopada jest dniem wolnym do szkoły, jednak uczniowie muszą go odrabiać w późniejszym terminie, najczęściej w sobotę. W tej kwestii każda z placówek powinna ogłosić i poinformować rodziców o swoich planach. 

Polecamy: Dziś obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Zobacz, które sklepy są otwarte i gdzie!

 

2 listopada będzie można wybrać się do sklepów w centrach handlowych

Mid Season Sale, wyprzedaże 2018
EastNews

Wszystkie sklepy będą otwarte 2 listopada

wyprzedaże
East News

Cmentarz
East News
Styl życia
Wszystkich Świętych a Dzień Zaduszny - czym się różnią?
Wszystkich Świętych a Dzień Zaduszny - czym się różnią?

Między Dniem Wszystkich Świętych a Dniem Zadusznym są dość spore różnice. Pierwszy dzień świąt jest zdecydowanie bardziej radosny, drugi skłania do modlitwy i wspomnień. Na czym dokładnie polegają oba święta i czym się różnią? Data i geneza Wszystkich Świętych i Zaduszek . Dzień Wszystkich Świętych - kiedy wypada i skąd się wywodzi? Dzień Wszystkich Świętych to święto stałe, które zawsze wypada dnia 1 listopada - w tym roku będzie to piątek. Ten dzień jest ustawowo wolny od pracy, zamknięte są wszystkie placówki publiczne i sklepy. Celebracja tego dnia, wbrew powszechnej opinii, powinna być radosna. Tego dnia wspominamy osoby zmarłe, które zostały uznane za święte i są w królestwie Boga. Genezy obchodów 1 listopada upatruje się już w VIII w. n.e. Pierwsze obrządki związane z tym świętem miały miejsce najprawdopodobniej w 741 roku w Rzymie. Dzień Zaduszny - kiedy wypada i skąd się wywodzi? Zaduszki , czyli Święto Zmarłych wypadają dzień później - 2 listopada, w tym roku będzie to sobota. Nie jest to dzień wolny od pracy, więc wszystkie sklepy i punkty usługowe będą otwarte. Zaduszki wywodzą się ze zwyczajów pogańskich okresu przedchrześcijańskiego . Modlitwy za dusze zmarłych osób odprawiane były już w VII wieku, jednak dopiero w 998 roku opat klasztoru benedyktyńskiego ustanowił 2 listopada obowiązkowym dniem modlitw za zmarłych. Zaduszki zostały oficjalnie wpisane do liturgii rzymskiej i kalendarza jako święto chrześcijańskie w 1311 roku. W tym dniu modlimy się za dusze wszystkich zmarłych osób - rodziny, przyjaciół, aby trafili oni do nieba. Czym się różni Wszystkich Świętych od Zaduszek? Wszystkich Świętych jest to święto osób zmarłych , które zostały uświęcone i trafiły już do nieba....

11 listopada, Dzień Niepodległości, Święto Niepodległości
East News
Newsy
Czy 12 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Odpowiadamy!
Czy 12 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Odpowiadamy!

Stało się! 12 listopada został ogłoszony dniem wolnym od pracy. Dlaczego? 11 listopada (100. rocznica odzyskania niepodległości) wypada w niedzielę, dlatego zapadła decyzja o wydłużeniu świętowania o jeden dzień. Dzień wolny 12 listopada został ustanowiony na wniosek PiS. "Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku" - czytamy w projekcie ustawy. Czy 12 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Jeśli chodzi o uczniów szkół, 12 listopada dzieci nie będą musiały iść do szkoły i nie będą musiały "odrabiać" tego dnia.    Więcej:  City breake, czyli krótki wypad za granicę - gdzie się wybrać?   Okazuje się jednak, że 12 listopada nie dla wszystkich będzie dniem wolnym od pracy. Sklepy tego dnia mogą być otwarte - w poniedziałek 12 listopada sklepy będą funkcjonować tak jak w każdą niedzielę handlową.  Nie jest jednak wykluczone, że część zmieni godziny ich otwarcia na takie, które obowiązują w dni świąteczne.   Zobacz:  Jak wrócić i zmotywować się do pracy po urlopie?   Czy urzędy będą zamknięte 12 listopada? Okazuje się, że 12 listopada urzędy będą zamknięte. Dlatego jeśli chcecie załatwić tego dnia jakąś urzędową sprawę, radzimy wam zrobić to po prostu wcześniej.    Zobacz także:  12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy będą otwarte czy zamknięte?   Tak uroczystości 11 listopada wyglądały w poprzednim roku.   Czy 12 listopada powinien być dniem wolnym od pracy?

Kiedy startuję letnie wyprzedaże 2018?
East News
Newsy
12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy będą otwarte czy zamknięte?
12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy będą otwarte czy zamknięte?

  Ku zaskoczeniu wszystkich, Sejm przyjął projekt ustawy, na mocy której 12 listopada 2018 roku będzie dniem wolnym od pracy! Dzięki temu Polacy otrzymają jeden, dodatkowy dzień w którym będą mogli odpocząć od pracy i świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Niestety, okazuje się, że przyjęta ustawa nie obejmuje wszystkich grup zawodowych. Kto będzie musiał pracować 12 listopada i czy sklepy będą otwarte? Wiemy!   Zobacz też:  Czy 12 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Odpowiadamy!   12 listopada dniem wolnym od pracy. Czy sklepy będą otwarte?   Chociaż 12 listopada 2018 został ogłoszony Świętem Narodowym, to nie wszyscy Polacy będą mogli zrobić sobie wolne. Ustawa nie obejmuje m.in. lekarzy, służb mundurowych, aptekarzy, pielęgniarek i osób obsługujących transport publiczny. A co ze sklepami? Czy w poniedziałek 12 listopada zrobimy zakupy? Tak! Według przyjętej ustawy w handlu będzie to normalny dzień roboczy.    W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni- czytamy w projekcie ustawy.    Co sądzicie o pomyśle polityków?    Zobacz także:  Czy w Zarze będzie Black Friday? Już to wiemy!   12 listopada sklepy będą otwarte.  

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner