sklepy, shopping, zakupy
East News

Czy 2 listopada sklepy będą otwarte?

sklepy, shopping, zakupy
East News

 

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a zaraz za nim Zaduszki, które przypadają 2 listopada. O ile oczywiste jest, że 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy i wszystkie sklepy są zamknięte, o tyle wszyscy zastanawiają się, jak jest w przypadku 2 listopada 2018. Czy wtedy sklepy są otwarte?

 

Zobacz: Niedziele handlowe w październiku. Kiedy zrobimy zakupy? HARMONOGRAM

 

2 listopada - czy sklepy są otwarte?

 

Jeśli też zastanawiasz się, czy 2 listopada sklepy są otwarte, to mamy dobrą wiadomość. Zaduszki nie są dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że 2 listopada sklepy są otwarte i bez problemu można zrobić zakupy. Wszystkie małe sklepy będą otwarte, dyskonty, jak również centra handlowe. 

 

2 listopada sklepy są otwarte co rok. W tym wypadku nie zaszły zmiany od lat. Z kolei zakaz pracy w święta, takie jak Dzień Wszystkich Świętych, wszedł w życie 26 października 2007 roku. Od tego momentu handel w święta możne oznaczać grzywną od 1 tys. do 30 tys. złotych, jeśli za ladą będzie stać inna osoba niż właściciel, członek rodziny lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej. 

 

Przeczytaj też: 12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy będą otwarte czy zamknięte?

 

Czy 2 listopada jest wolny od szkoły?

 

To zależy od szkoły. Najczęściej jest jednak tak, że drugi listopada jest dniem wolnym do szkoły, jednak uczniowie muszą go odrabiać w późniejszym terminie, najczęściej w sobotę. W tej kwestii każda z placówek powinna ogłosić i poinformować rodziców o swoich planach. 

Polecamy: Dziś obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Zobacz, które sklepy są otwarte i gdzie!

 

2 listopada będzie można wybrać się do sklepów w centrach handlowych

Mid Season Sale, wyprzedaże 2018
EastNews

Wszystkie sklepy będą otwarte 2 listopada

wyprzedaże
East News

Więcej na temat święta shopping
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53