Zakaz handlu co jest otwarte?
East News

Dziś obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Zobacz, które sklepy są otwarte i gdzie!

Zakaz handlu co jest otwarte?
East News

 

Od dziś obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Zgodnie z nowym prawem, w każdym miesiącu tego roku w dwie niedziele  - pierwszą i ostatnią w miesiącu - handel ma być dozwolony. W inne nie. Gdzie można zrobić zakupy w dni objętą zakazem handlu? Okazuje się, że otwarte będą niektóre centra handlowe i sklepy na dworcach, wśród nich również Biedronka czy Żabka!

 

Gdzie zrobisz zakupy w niedzielę?

 

Zakaz handlu nie obowiązuje: piekarni, cukierni, kwiaciarni, kiosków, sklepów sprzedających pamiątki i dewocjonalia, stacji paliw, zakupy zrobisz też w sklepach prowadzonych bezpośrednio przy stacjach benzynowych. Dlatego niektóre stacje benzynowe już poszerzyły swój asortyment o artykuły spożywcze. Będą czynne też placówki znajdujących hotelach i na dworcach.

 

Będą funkcjonowały sklepy w których sprzedaż będzie prowadzić właściciel, dlatego otwarte będą niektóre Żabki.

 

Zakaz handlu nie obejmuje galerii handlowych w całości. Na ich terenie będą mogły być otwarte lokale gastronomiczne, kina, centra rozrywki, ale także kioski, apteki, kwiaciarnie, a także sklepy, w których sprzedaż będą prowadzić osobiście właściciele. W niektórych galeriach również otwarte będą placówki Poczty Polskiej.

 

Co ciekawe będzie otwarta cała Galeria Metropolia w gdańskim Wrzeszczu. Wszystko dlatego, że obiekt nie jest już centrum handlowym, a … dworcem.  A na dworcach handl jest dozwolony pod warunkiem, że będą prowadziły sprzedaż "w zakresie związanym z bezpośrednią obsługą podróżnych".

 

Z podobnego powodu podjęto decyzję, że 11.03  będą otwarte Biedronki w Warszawie (Warszawa Wschodnia i Warszawa Centralna), Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu. Ponieważ znajdują się bezpośrednio na dworcach.

Udanych zakupów!

Zobacz także: Jak napisać reklamację, która będzie skuteczna?

Kalendarz niedziel z zakazem handlu.

Kalendarz kiedy jest zakaz handlu w niedzielę?
Instagram

Więcej na temat zakupy gwiazd Weekend
Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27