Urszula Radwańska

Urszula Radwańska poszła w ślady siostry Agnieszki i trenuje grę w tenisa. Odnosi w tej dziedzinie spore sukcesy. Ma na koncie kilka zwycięstw w międzynarodowych turniejach. A co robi, gdy schodzi z kortu? Czy ma czas na miłość? Sprawdź.

Imię: Urszula

Nazwisko: Radwańska

Nazwisko panieńskie: Radwańska

Pseudonim: brak

Wzrost: 177 cm

Data urodzenia: 7 grudnia 1990 roku

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: tenisistka i bizneswoman

Osoby -

związki: Radwańska spotyka się z Piotrem Gadomskim, polskim tenisistą, który wycofał się z gry na korcie w atmosferze skandalu. Został oskarżony o ustawianie meczów. Miał namawiać innych zawodników do słabszych występów i przyjmować korzyści majątkowe w zamian za "negatywne wpłynięcie" na swojego rywala. Sportowiec musiał zapłacić grzywnę w wysokości 15 tysięcy dolarów. Po ogłoszeniu wyroku Polski Związek Tenisowy przestał z nim współpracować, a jego licencja zawodnicza została unieważniona. Warto zauważyć, że Piotr Gadomski nigdy nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Związek pary trwa od 2015 roku.

Rodzice: Robert Radwański (były tenisista klubu KS Nadwiślan Kraków) oraz Marta Radwańska

Dzieci: brak

Rodzeństwo: starsza siostra Agnieszka (urodzona 6 marca 1989 roku)

BIO: Urszula Radwańska urodziła się w niemieckim mieście Ahaus. Sport był obecny w jej rodzinie niemal od zawsze. Dziadek zapisał się w historii jako utalentowany hokeista, a ojciec i siostra zajmowali się tenisem. Mała Ula szybko połknęła bakcyla i pokochała rywalizację na korcie. Zaczęła trenować w wieku 5 lat, a pierwsze poważne sukcesy osiągnęła już jako nastolatka. W 2005 roku zdobyła drużynowe mistrzostwo świata w kategorii do lat 16 (Junior FED Cup). Triumfowała wspólnie z siostrą Agnieszką i Maksymilią Wandel. Potem przyszły kolejne sukcesy, między innymi pierwsza solowa wygrana w profesjonalnym turnieju tenisowym czy zwycięstwo w jurorskim turnieju French Open 2007. W 2017 roku Radwańska musiała zrezygnować z treningów i zawiesić karierę z powodu mononukleozy. Potem przeszła zabieg artroskopii łękotki. W 2021 roku powróciła na kort, i to w wielkim stylu. Awansowała do ćwierćfinału dużego turnieju ITF we francuskim Andrezieux-Boutheon.Warto zwrócić uwagę na fakt, że Urszula Radwańska zaistniała nie tylko w świecie sportu, ale także w biznesie. Zaprojektowała własną markę akcesoriów UR. Tworzy dodatki z kategorii premium. Do ich produkcji wykorzystuje wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały najwyższej jakości, a dokładniej rzecz ujmując - szlachetne skóry. Wszystkie wyroby są wytwarzane ręcznie z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół. Co tenisistka ma do zaoferowania swoim klientom? Torebki, portfele, etui na paszport, a także kosmetyczki. W asortymencie można znaleźć zarówno damskie, jak i męskie modele. U Urszuli Radwańskiej zaopatruje się wiele znanych osób, na przykład Anna Jagodzińska.

Znana z: działalności sportowej i biznesowej.

Funkcja w filmie: nie dotyczy

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: - drużynowe mistrzostwo świata w kategorii do lat 16 Junior FED Cup (2005);

- wygrana w turnieju ITF (2006);

- wygrana w juniorskim turnieju Eddie Herr International na Florydzie (2006); - wygrana w juniorskim turnieju French Open (2007); - wygrana w turnieju VanOpen rangi ITF (2008); - wygrana w turnieju rangi ITF w Ismaning na korcie dywanowym (2010); - wygrana w turnieju rangi ITF w Nottingham na korcie trawiastym (2012); - wygrana w turnieju rangi ITF w Petit-Bourg na korcie dywanowym (2019); - wygrana w turnieju rangi ITF w Clermont-Ferrand na hali (2019); - wygrana w turnieju rangi ITF w Moskwie na hali (2019) i wiele innych...

LINK Instagram: https://www.instagram.com/ularadwanska_official/


Link FB : https://pl-pl.facebook.com/UlaRadwanska
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index