Tomasz Organek

Tomasz Organek to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych muzyków w naszym kraju. Jego kariera trwa już blisko 20 lat, a on ciągle potrafi utrzymać się w grupie najpopularniejszych artystów i zaciekawić fanów swoimi utworami. Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy został współzałożycielem zespołu SOFA, z którym w ciągu 10 lat wydał trzy albumy. Największe sukcesy zaczął odnosić z kolejnym założonym przez siebie zespołem, noszącym nazwę Ørganek. Z pięciu jak dotąd wydanych płyt dwie pokryły się platyną. Artysta jest też początkującym pisarzem, w 2019 roku wydał pierwszą powieść. Poznaj więcej informacji o Tomaszu Organku.

Imię: Tomasz

Nazwisko: Organek

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 30.11.1976 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: muzyk, piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: jego ojciec był wykształconym muzykiem, śpiewał, grał na gitarze i perkusji; matka tańczyła w zespole ludowym Podlaskie Kukułki.

Dzieci: -

Rodzeństwo: -

BIO: Tomasz Organek urodził się w Suwałkach. Od dziecka muzyka zajmowała bardzo istotne miejsce w jego życiu. Ojciec z wykształcenia był muzykiem, śpiewał, grał na gitarze i perkusji, matka natomiast tańczyła w ludowym zespole Podlaskie Kukułki. Przyszły muzyk dzieciństwo spędził we wsi Raczki, ale na czas nauki w szkole średniej wrócił do Suwałk. Początkowo nie stawiał na karierę muzyczną. W 2001 roku ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, przez dwa lata był też nauczycielem tego przedmiotu. Miłość do muzyki zaszczepiona mu przez rodziców jednak wygrała. Tomasz Organek ukończył studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary elektrycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.Przełomem w życiu Organka okazał się rok 2003. Wtedy to wraz z Adamem Staszewskim, Michałem Bryndalem i Bartoszem Staszkiewiczem założył zespół SOFA. W tym samym roku grupa zaprezentowała się szerszej publiczności w eliminacjach do festiwalu FAMA. W 2006 roku wydała debiutancki album "Many Stylez", do którego większość tekstów i część muzyki napisał Tomasz Organek. Kolejne płyty zespół wydawał co trzy lata. W 2009 roku ukazała się "Doremifasofa", a w 2012 - "Hardkor i disko".W 2013 roku artysta założył nowy zespół o wiele mówiącej nazwie Ørganek. Oprócz jego lidera w zespole występuje basista Adam Staszewski, który grał również w SOF-ie, a także perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Rok później w sprzedaży ukazał się debiutancki album zespołu "Głupi". Dotarł do 7. miejsca listy najlepiej sprzedających się albumów, uzyskał status platynowej płyty i nominację do nagrody Fryderyków. W 2016 roku ukazał się drugi album "Czarna Madonna", który również uzyskał status platynowej płyty. W 2021 roku pojawiły się dwa kolejne albumy - "Ocali nas miłość" oraz "Na razie stoję, na razie patrzę".

Znany z: Tomasz Organek jest jednym z najbardziej znanych i popularnych polskich muzyków. Dwie platynowe płyty są tego najlepszym dowodem. Od pewnego czasu artysta próbuje odnaleźć się w nowym obszarze aktywności. W 2019 roku wydał pierwszą powieść - "Teoria opanowywania trwogi".

Funkcja w filmie: -

Płyty:z zespołem SOFA:2006 - "Many Stylez";2009 - "Doremifasofa";2012 - "Hardkor i disko";z zespołem Ørganek: - 2014 - "Głupi" - status platynowej płyty; - 2016 - "Czarna Madonna" - status platynowej płyty; - 2021 - "Ocali nas miłość"; - 2021 - "Na razie stoję, na razie patrzę".

Książki: w 2019 roku Tomasz Organek wydał debiutancką powieść "Teoria opanowywania trwogi".

Nagrody:
 • 2010 - nagroda jury festiwalu TOP Trendy;
 • 2011 - nagrody jury festiwalu WOW! Orange Music Festival;
 • 2015 - nominacja do Nagrody Muzycznej "Fryderyk" w kategorii "Najlepszy album rock" za płytę "Głupi";
 • 2017 - Nagroda Muzyczna "Fryderyk" za album "Czarna Madonna";
 • 2017 - Nagroda Muzyczna "Fryderyk" za utwór "Missisipi w ogniu".


 • LINK Instagram: https://www.instagram.com/tomasz_organek_official/


  Link FB: https://www.facebook.com/tomorganek
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index