Sylwester Wilk

Sylwester Wilk: trener, dietetyk i szkoleniowiec. Przez rok mieszkał w domu dziecka. Osiągnął wielkie sukcesy jako sportowiec, wziął udział w dwóch popularnych programach telewizyjnych. Nie przeszkodził mu w tym nawet poważny wypadek, w którym stracił nogę.

Imię: Sylwester

Nazwisko: Wilk

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Wilk

Wzrost: prawie 190 cm

Data urodzenia: 1996 r.

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: trener

Osoby - związki: narzeczona Julia

Rodzice: Sylwester Wilk był wychowywany przez rodziców adopcyjnych od 4. roku życia. W wieku 3 lat trafił do domu dziecka.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Sylwester Wilk: trener, dietetyk, szkoleniowiec, biegacz, zawodnik OCR (Stowarzyszenia Biegów Przeszkodowych), uczestnik programów telewizyjnych. Zmagał się z uzależnieniem od leków, narkotyków i alkoholu. Jak sam mówi, uzależnienie od używek "odziedziczył" po biologicznych rodzicach. Sylwester trafił do domu dziecka w wieku zaledwie 3 lat. Na szczęście nie musiał się w nim wychowywać, ponieważ rok później został zaadoptowany. Dorastał w kochającej rodzinie i spełniał się jako sportowiec. Trenował w Otwocku w OKS-ie. Wygrywał z rywalami z całej Polski. Wyróżniał się świetnymi warunkami fizycznymi. Brał udział m.in. w zawodach międzywojewódzkich czy w Mistrzostwach Polski. Chętnie podejmował wyzwania i odnosił wielkie sukcesy. Źródłem jego osiągnięć był nie tylko wielki talent, ale też mocny i niepokorny charakter. Dla Sylwestra piąte lub siódme miejsce na mecie było porażką i rozczarowaniem. Między innymi z takich powodów zaczęły się problemy... W wieku 16 lat uzależnił się od narkotyków i innych używek. Został wyrzucony zarówno ze szkoły, jak i z domu. Jak sam mówi

- stracił wtedy wszystko. Rodzice postawili Sylwestrowi ultimatum. Chłopiec mógł wrócić do domu, o ile zdecyduje się na terapię odwykową. Wybrał kolegów, a nie dom. "Mieszkał" na ulicy przez 3 lata. Na szczęście w pewnym momencie podjął decyzję o zmianie stylu życia i odcięciu się od niewłaściwego towarzystwa. Poszedł na terapię, która trwała łącznie 2,5 roku. Na pierwszej terapii wytrzymał zaledwie 3 miesiące. Uznał, że nie jest w stanie podporządkować się tego typu rygorowi. Droga do normalności była trudna i długa, ale warta zachodu. Po roku trzeźwości Sylwester wrócił na siłownię i do ukochanego biegania. Zaczął uprawiać sport i zrobił kurs na trenera personalnego. W 2018 roku wygrał Runmageddon w Gdańsku. Odnosił też sukcesy na Barbarianie i podczas mistrzostw Europy OCR w Gdyni. Wziął udział w programie "Ninja Warrior Polska", jednak w 2019 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Stracił nogę i uszkodził dotkliwie łokieć przez nieuwagę kierowcy samochodu osobowego. Amputacja nogi była jedynym sposobem na uratowanie zdrowia Sylwestra. Mężczyzna jest ogromnie wdzięczny osobom, które pomogły mu w chwili walki o życie. Z jedną z nich, Danielem, przyjaźni się do dziś. Co więcej, kolega zapoznał go z... obecną narzeczoną! Jak sam Sylwester mówi, nawet największa tragedia może przynieść coś dobrego. Nie poddał się pomimo ogromnej zmiany w życiu i wziął udział w najpopularniejszym show Polsatu - "Tańcu z gwiazdami". W Sylwestra 2020/2021 oświadczył się ukochanej Julii. Na weselu przyszłej pary młodej nie pojawi się alkohol, chyba że niskoprocentowy. Sylwek i Julia planują zaprosić na wesele zarówno rodzinę, jak i przyjaciół. Ślub ma się odbyć na południu Polski, czyli w rodzinnych stronach Julii. Para planuje też wyjątkowy pierwszy taniec w stylu współczesnym. Nic dziwnego, Sylwester w "Tańcu z gwiazdami" nabrał sporych umiejętności.

Znany z: programów "Ninja Warrior Polska" i "Taniec z gwiazdami", ale też z wypadku, w którym stracił nogę.

Funkcja w filmie: brak informacji

Płyty: brak informacji

Książki: brak informacji

Nagrody: Sylwester Wilk otrzymał liczne nagrody sportowe. Jedną z nich jest brązowy medal Mistrzostw Europy w biegu z przeszkodami.

LINK Instagram: @wilktrenuje


Link FB: @wilktrenuje
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index