Ricky Martin


Imię: Ricky

Drugie imię: -

Nazwisko: Martin

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Koziorożec

Data urodzenia: 1971-12-24

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 182

BIO: Ricky Martin – właściwie Enrique Martin Morales. Pochodzący z San Juan wokalista i aktor. Mając 12 lat zaczął występować z latynoamerykańskim zespołem Menudo.
W 1990 roku debiutował, wydając solową płytę w języku hiszpańskim zatytułowaną „Ricky Martin”. Przeniósł się do Los Angeles i pojawił się w musicalu stworzonym na podstawie „Nędzników” Victora Hugo. Wydał album „Vuelve”, również w języku hiszpańskim, następnie już nagrywał płyty anglojęzyczne, m.in. „Ricky Martin”, „Sound Loaded”, „Life”.
Wystąpił na scenie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej z przebojem „La Copa de la Vida”. Zdobył nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Album Popu Latynoskiego.
Jest ojcem bliźniaków – Matteo i Valentino, które zostały urodzone przez matkę zastępczą. Dwa lata później oficjalnie oświadczył, że jest homoseksualistą. Do 2014 roku był w związku z Carlosem Gonzalezem Abellą, obecnie jest singlem.
31 sierpnia w Puerto Rico jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Rickiego Martina. Muzyk udziela się charytatywnie – założył Ricky Martin Foundation.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index