Piotr Cyrwus

Piotr Cyrwus po ukończeniu studiów aktorskich szybko zaistniał zarówno w teatrze, jak i w filmie. Bardzo ważną decyzję dla swojej kariery podjął w 1997 roku, kiedy przyjął propozycję roli Ryszarda Lubicza w serialu "Klan". Z jednej strony pozwoliła mu ona zdobyć bardzo dużą popularność, ale z drugiej niosła ryzyko, że zostanie aktorem jednej roli. Udało mu się jednak uniknąć takiego losu i w kolejnych latach zagrał w wielu filmach i serialach. Poznaj więcej informacji o Piotrze Cyrwusie.

Imię: Piotr

Nazwisko: Cyrwus

Wzrost: 189 cm

Data urodzenia: 20.06.1961 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: aktor filmowy i teatralny

Osoby - związki: od 1984 r. małżeństwo z Mają Barełkowską (ur. 1962 r.) - aktorką teatralną, filmową i telewizyjną

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Anna Maria Stachoń (ur. 1989 r.) z zawodu aktorka, synowie Mateusz i Łukasz

Rodzeństwo: Piotr Cyrwus ma dwie siostry i brata.

BIO: Piotr Cyrwus urodził się w Nowym Targu, a wychował w Waksmundzie, wsi pod Nowym Targiem. Już w szkole podstawowej mówił nauczycielom, że chce zostać aktorem. Po maturze postanowił wprowadzić swoje marzenia w życie i wystartował do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Za pierwszym razem nie został przyjęty, ale drugie podejście zakończyło się sukcesem. Od razu po studiach zdobył angaż w Teatrze Polskim w Warszawie. Pracował tam rok, a później stosunkowo krótko występował w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi (1986-1989) i Teatrze STU w Krakowie (1989-1992). Wreszcie na stałe zakotwiczył w krakowskim Teatrze Starym, gdzie podziwiać go można na deskach scenicznych od 1992 roku.W filmie Piotr Cyrwus zadebiutował w 1988 roku rolą nawigatora w obrazie "Pomiędzy wilkami". W kolejnych latach odtwarzał głównie role drugoplanowe w filmach, jak choćby "Śmierć dziecioroba" czy "Balanga". Występował również w tak ważnych produkcjach, jak: "Lista Schindlera", "Śmierć jak kromka chleba" i "Pan Tadeusz". W ostatnich latach zagrał księdza w horrorze "W lesie dziś nie zaśnie nikt" i prawicowego polityka w obrazie "Sala samobójców. Hejter". Bardzo ciekawą kreację stworzył w filmie "Fanatyk", gdzie zagrał głównego bohatera.Dużą popularność Piotr Cyrwus zyskał dzięki występom w telewizji. Oczywiście produkcją numer jeden, w której wystąpił, jest serial "Klan". Można go też było jednak oglądać w takich serialach, jak: "Siostry" "Kasia i Tomek", "Pierwsza miłość" czy "Ekstradycja 2". Aktywność telewizyjna Piotra Cyrwusa to również udział w kampaniach reklamowych, a do najbardziej oryginalnych należą te na Rzecz Fundacji Przytul Psa "Mafia dla psa" i "Więzienna micha". Przez pewien czas aktor prowadził teleturniej "Oczko" na antenie TV Wisła.

Znany z: Największą popularność Piotr Cyrwus zaczął zyskiwać w 1997 roku, kiedy przyjął rolę Ryszarda Lubicza w serialu "Klan". W świadomości społecznej został tak mocno przywiązany do tej roli, że kiedy pojawiał się w innych filmach, widzowie mówili, że to "Rysiek z »Klanu«". Pewnie m.in. aby nie dać się zupełnie zaszufladkować, w 2012 roku odszedł z serialu. Grana przez niego postać zmarła w tragicznych okolicznościach.

Funkcja w filmie: - rola drugoplanowa w filmie "Pomiędzy wilki" (1988); - rola drugoplanowa w serialu "Crimen" (1988); - rola drugoplanowa w serialu "Świnka" (1990); - rola drugoplanowa w filmie "Śmierć dziecioroba" (1990); - rola drugoplanowa w filmie "Lista Schindlera" (1993); - rola drugoplanowa w filmie "Balanga" (1993); - rola drugoplanowa w filmie "Śmierć jak kromka chleba" (1994); - rola drugoplanowa w filmie "Cwał" (1995); - rola drugoplanowa w serialu "Ekstradycja II" (1996); - rola drugoplanowa w serialu "Dom" (1996); - główna rola w serialu "Klan" (1997-2011); - rola drugoplanowa w filmie "Pan Tadeusz" (1999); - rola drugoplanowa w serialu "Pierwsza miłość" (2007); - rola drugoplanowa w serialu "Siostry" (2009); - rola drugoplanowa w serialu "Czas honoru" (2012); - rola drugoplanowa w serialu "Baron 24" (2014); - rola drugoplanowa w serialu "Na wspólnej" (od 2016); - rola drugoplanowa w filmie "Bóg w Krakowie" (2016); - rola drugoplanowa w filmie "Bodo" (2016); - główna rola w filmie "Fanatyk" (2017); - rola drugoplanowa w serialu "Dziewczyny ze Lwowa" (2017); - rola drugoplanowa w filmie "Miłość i miłosierdzie" (2019); - rola drugoplanowa w filmie "Legiony" (2019); - rola drugoplanowa w serialu "Zakochani po uszy" (2019-2020); - rola drugoplanowa w serialu "Żywioły Saszy. Ogień" (2020); - rola drugoplanowa w filmie "W lesie dziś nie zaśnie nikt" (2020); - rola drugoplanowa w filmie "Sala samobójców. Hejter" (2020).

Płyty: -

Książki: -

Nagrody:
  • 1990 - nagroda za wykonanie monodramu "Zapiski oficera Armii Czerwonej" według książki S. Piaseckiego na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/piotr.cyrwus.official/


    Link FB: https://www.facebook.com/piotrcyrwusofficial
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index