Olga Borys

Olga Borys jest polską aktorką filmową, serialową, teatralną i dubbingową. Pojawiła się gościnnie w obsadzie wielu popularnych seriali, takich jak: "Magda M.", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz" czy "Pierwsza miłość", jednak najgłośniej zrobiło się o niej dzięki roli Zuzi Śnieżanki w emitowanym na przełomie wieków serialu "Lokatorzy". W trakcie kariery brała również udział w produkcjach dubbingowych, występowała również na deskach teatru. Prywatnie od wielu lat jest żoną aktora Wojciecha Majchrzaka, z którym ma córkę. Sprawdź, z jakich ról Olga Borys jest najbardziej znana!

Imię: Olga

Nazwisko: Borys

Nazwisko panieńskie: Borys

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 1.01.1974 r.

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: aktorka filmowa, telewizyjna, teatralna i dubbingowa

Osoby - związki:
 • mąż Wojciech Majchrzak (od 1997 r.), którego poznała podczas nauki w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.


 • Rodzice: ojciec to oficer Wojska Polskiego, brak informacji o matce.

  Dzieci: córka Mira (ur. 21.07.2006 r.)

  Rodzeństwo: -

  BIO: Olga Borys przyszła na świat 1 stycznia 1974 roku w Gubinie. Zawód ojca (żołnierz) sprawił, że od najmłodszych lat marzyła o grze w filmach wojennych. W domu aktorki panowała wesoła i przyjazna atmosfera, dzięki której dziś ona sama określana jest jako osoba bardzo pozytywna i wiecznie uśmiechnięta. Ukończyła V Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu, a następnie rozpoczęła naukę na Akademii Teatralnej we Wrocławiu. Jako dziecko była bardzo temperamentna i żywiołowa, a przez swój niesforny charakter o mały włos nie straciła szansy na karierę. Została wyrzucona ze szkoły we Wrocławiu i dopiero za namową narzeczonego Wojciecha Majchrzaka otrzymała szansę od Jana Machulskiego w łódzkiej filmówce. W przypadku niepowodzenia w aktorstwie, z racji znajomości języka niemieckiego, brała pod uwagę rozpoczęcia studiów na kierunku germanistyka. W trakcie kariery Borys pojawiła się na okładce magazynu "Playboy", a także wzięła udział w dwóch popularnych programach: "Gwiazdy tańczą na lodzie" i "Twoja twarz brzmi znajomo". Prywatnie od 1997 roku jest żoną aktora Wojciecha Majchrzaka, z którym ma córkę Mirę.

  Znana z: roli Zuzi Śnieżanki w popularnym niegdyś serialu "Lokatorzy" (1999-2004). Poza tym grała epizodyczne role w takich serialach, jak: "Klan", "Na Wspólnej", "Magda M.", "Niania", "Na dobre i na złe", "Pierwsza miłość", "Samo życie", "Ojciec Mateusz" czy "M jak miłość". Odtwarzała również Sylwię w "Poradach na zdrady" z 2017 roku. Trzykrotnie użyczyła głosu do produkcji dubbingowych - "Pokemon" (1999), "Bibi czarodziejka" (2002) i "The Littlest Pet Shop" (2013). W 2007 roku zwyciężyła w pierwszej edycji emitowanego na antenie TVP programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" wraz z partnerem Sławomirem Borowieckim. W 2016 roku zajęła siódme miejsce w programie Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo". Poza szklanym ekranem Borys pojawiała się na deskach warszawskich teatrów: Studio, Komedia, Kwadrat, Scena Prezentacje i gościnnie w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Zagrała między innymi role w spektaklach: "Kto się boi Wirginii Wolf", "Goło i wesoło", "Randka w ciemno", "Żona do adopcji" "Melonik i szminka".

  Funkcja w filmie: - aktorka w serialu "Klan" (1999, 2008-2010, 2021); - aktorka w serialu "Lokatorzy" (1999-2004); - aktorka w serialu "Twarze i maski" (2000); - aktorka w serialu "Na Wspólnej" (2005); - aktorka w serialu "Magda M." (2005); - aktorka w serialu "Niania" (2006); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2006-2007); - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2009); - aktorka w serialu "Doktor Dziwago" (2009); - aktorka w serialu "Samo życie" (2010); - aktorka w serialu "Galeria" (2011-2013); - aktorka w serialu "M jak miłość" (2014-2015); - aktorka w filmie "Porady na zdrady" (2017).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  Link Instagram: @olga_borys__official


  Link FB: @Olga.Borys.Oficjalny
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index