Olga Bończyk

Olga Bończyk to aktorka telewizyjna, teatralna i dubbingowa, a także wokalistka jazzowa. Wystąpiła w epizodycznych występów w kilku polskich produkcji. Fani seriali pamiętają ją przede wszystkim z roli w "Na dobre i na złe".

Imię: Olga

Nazwisko: Bocek

Nazwisko panieńskie: Bończyk

Pseudonim: brak

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 16.01.1968 r.

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: aktorka, wokalistka

Osoby - związki: - mąż Jacek Bończyk - mąż Tomasz Gorazdowski - partner Zbigniew Wodecki

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Mirosław

BIO: Olga Bończyk jest absolwentką wrocławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu i Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalno-aktorskim. Jej talent aktorski ujawnił się już w wieku przedszkolnym. Kiedy miała siedem lat, wygrała przesłuchania w Operze Wrocławskiej do sztuki "Wesele Figara". W 1997 roku zadebiutowała na deskach Teatru Rampa w sztuce "Zwierzęta Doktora Dolittle". Dwa lata później, podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, miał miejsce debiut muzyczny Olgi Bończyk. Aktorka od 1998 roku regularnie występuje na deskach teatrów: Rampa, Capitol, Roma, Staromiejski, Kamienica. Zagrała w kilkudziesięciu przedstawieniach, m.in. w sztuce: "Bajka o smoku Obiboku", "Miss Sajgon", "Sztuka Kochania, czyli serdeczne porachunki", "Kofta", "Za rok o tej samej porze", "Jest ktoś, kto kocha", "O co biega", "Atrakcyjna Wdowa" i "Abonament na szczęście". Użyczyła też swojego głosu w filmach animowanych i grach. Olga Bończyk jest aktywną wokalistką jazzową. Na swoim koncie ma cztery albumy solowe. Nagrywała również z innymi artystami - jej głos można usłyszeć w takich utworach jak "Księgi" czy "Gwiazdo świeć, kolędo leć". Od 2012 roku w programie TVP "Pytanie na śniadanie" prowadzi cykl "On/a ma kota". Aktorka udziela się również w inicjatywach społecznych. Jest ambasadorką akcji profilaktyki raka piersi "Zdrowy Nawyk - Zdrowie Piersi", a także twarzą marki kosmetycznej RevitaLash. W 2021 roku została członkinią kabaretu PanDemon. Dorastała w domu z niesłyszącymi rodzicami. Skłoniło ją to do opanowania języka migowego. Prywatnie jest wielką miłośniczką kotów.

Znana z: W 2006 roku Olga Bończyk została ambasadorką akcji "Dźwięki Marzeń", która wspiera osoby niesłyszące. W środowisku aktorskim Bończyk znana jest z propagowania języka migowego. Widzowie kojarzą ją także dzięki rolom w serialach, m.in. w "Na dobre i na złe".

Funkcja w filmie i telewizji (wybrane produkcje):aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (1999)aktorka w serialu "Twarze i maski" (2000)aktorka w filmie "Serce gór" (2004)aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" (2005)aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2014)aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2016)aktorka w filmie "Kler" (2018)aktorka w serialu "Na Wspólnej" (2020)aktorka w serialu "Leśniczówka" (2020)aktorka w filmie "Czyściec" (2020)aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2021)aktorka dubbingowa w filmie "Aladyn i król złodziei" (1996)aktorka dubbingowa w filmie "Księżniczka Łabędzi: Tajemnica zamku" (1997)aktorka dubbingowa w filmie "Księżniczka Sissi" (1997)aktorka dubbingowa w filmie "Babe - świnka w mieście" (1998)aktorka dubbingowa w filmie "Książę Egiptu" (1998)aktorka dubbingowa w filmie "Król Lew II: Czas Simby" (1998)aktorka dubbingowa w filmie "Świat Elmo" (1999)aktorka dubbingowa w filmie "Hugo: Gwiazdkowa przygoda" (2001)aktorka dubbingowa w filmie "Król Maciuś I" (2002)aktorka dubbingowa w filmie "Księżniczka na ziarnku grochu" (2002)aktorka dubbingowa w filmie "Sindbad: Legenda siedmiu mórz" (2003)aktorka dubbingowa w filmie "Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek" (2008)aktorka dubbingowa w filmie "Przygody Tintina" (2011)aktorka dubbingowa w filmie "Co w trawie piszczy" (2017)

Płyty:
 • "Kolędy Olgi Bończyk" (2001)
 • "Sztuka kochania, czyli serdeczne pocałunki" (2004) - nagrana wspólnie z Dariuszem Kordkiem
 • "Piosenki z klasą" (2005)
 • "Listy z daleka" (2011)
 • "Piąta rano" (2013)


 • Książki: brak

  Nagrody:Profesjonaliści Forbesa (2012)

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/olgabonczyk/

  LINK Facebook: https://www.facebook.com/olgabonczykofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index