Nicole Scherzinger

Nicole Scherzinger to amerykańska piosenkarka, tancerka i aktorka. Swoją nieprzeciętną urodę zawdzięcza filipińskim, hawajskim oraz ukraińskim korzeniom. Znana jest przede wszystkim z bycia wokalistką zespołu The Pussycat Dolls, choć od 2005 roku zajmuje ją dodatkowo rozwój solowej kariery.

Imię: Nicole

Nazwisko: Scherzinger

Nazwisko panieńskie: Scherzinger

Pseudonim: Nicole Kea

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 29 czerwca 1978 roku

Znak zodiaku: Rak

Zawód: piosenkarka, tancerka, aktorka, autorka tekstów, osobowość telewizyjna, modelka

Osoby - związki: 
- partner i późniejszy narzeczony Nick Hexum, wokalista grupy 311 (od 2000 do 2004 roku),
- partner Lewis Hamilton, kierowca Formuły 1 (od 2008 do 2015 roku),
- partner Thom Evans były szkocki zawodnik rugby (od 2019-obecnie).

Rodzice: Alfonso Valiente i Rosemary Elikolani

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Keala Scherzinger

BIO: Nicole Scherzinger to amerykańska wokalistka, tancerka, autorka tekstów i aktorka. Urodziła się 29 czerwca 1978 roku w Honolulu. Do siódmego roku życia mieszkała w miejscu urodzenia, aż jej rodzice rozwiedli się, a matka ponownie wyszła za mąż. Ojczymem Nicole został Gary Scherzinger. Rodzina zamieszkała w Louisville w stanie Kentucky.
Piosenkarka studiowała na Wright State University w Fairborn, jednak studiów nie ukończyła. Nicole od najmłodszych lat fascynował taniec, zwłaszcza że jej matka była profesjonalną tancerką hula. Jako dziecko wygrała konkurs "Popstars". Pierwszym zespołem, z którym związała się jako wokalistka, był Eden's Crush. Kapela supportowała na koncertach takie zespoły, jak N Sync, czy wokalistkę Jessicę Simpson. Sławę Nicole przyniosła dopiero współpraca z grupą The Pussycat Dolls. Do zespołu, który początkowo miał charakter burleskowy, piosenkarka dołączyła w 2003 roku najpierw w charakterze tancerki, następnie także wokalistki.
Razem z zespołem wydała dwie płyty, "PCD" w 2005 roku i "Doll Domination" w 2009 roku, równocześnie dbając o swoją karierę solową. Nicole wraz z The Pussycat Dolls zasłynęła takimi utworami, jak: "Don't Cha", "Beep", "Buttons", "When I Grow Up", "Hush Hush; Hush Hush", a także piosenką do filmu "Slumdog. Milioner z ulicy", jaką jest "Jai Ho".
Marzenia Nicole o solowej karierze spełniły się w 2011 roku, kiedy wyszedł jej pierwszy album "Killer Love". Pierwszą solową płytą miał być album "Her Name Is Nicole". Wokalistka pracowała nad nim od 2005 roku, jednak do jego wydania z wielu względów nie doszło. Drugim solowym albumem w karierze Nicole Scherzinger okazał się "Big Fat Lie", wydany w 2014 roku. Kobieta promuje siebie i swoją muzykę nie tylko na koncertach, ale też podczas licznych występów w telewizji. W 2010 roku brała udział w programie rozrywkowym "Dancing with the Stars", w którym zajęła pierwsze miejsce. Była również jurorką w 9. i 10. edycji programu "X Factor".

Znana z: The Pussycat Dolls. Z zespołem wydała dwa albumy: "PCD" i "Doll Domination", po czym rozpoczęła karierę solową. Jako solowa wokalistka stworzyła dwa albumy: "Killer Love" i "Big Fat Lie". Nicole Scherzinger znana jest również z ról w kilku filmach, przykładowo z "Facetów w czerni III". Piosenkarka brała udział w popularnym programie rozrywkowym "Dancing with the Stars" i jest jurorką w "The X Factor" edycji brytyjskiej.

Funkcja w filmie:
- aktorka epizodyczna w serialu "On, ona i dzieciaki" (2001);
- aktorka w filmie "Papi i dziewczyny" (2003);
- aktorka w filmie "Miłość jest za darmo" (2003);
- aktorka epizodyczna w serialu "Las Vegas" (2003);
- aktorka w filmie "Be Cool" (2005);
- aktorka epizodyczna w serialu "Jak poznałem waszą matkę" (2010);
- aktorka w filmie "Faceci w czerni III" (2012);
- aktorka w filmie "Dirty Dancing" (2017).

Płyty:
- "PCD" - wraz z Pussycat Dolls (2005);
- "Doll Domination" - wraz z Pussycat Dolls (2009);
- "Killer Love" - solowy album (2011);
- "Big Fat Lie" - solowy album (2014).
 

Książki: brak

Nagrody: brak

Instagram: @nicolescherzinger

Facebook: Nicole Scherzinger | Facebook
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index