Misha Kostrzewski

Misha Kostrzewski urodził się w Warszawie. Oficjalnie ma na imię Michał, a pseudonim sceniczny przyjął na cześć wybitnego tancerza Michaiła Barysznikowa. Od dziecka wyróżniał się niezwykłym talentem tanecznym, który został szybko dostrzeżony. Miał wiele propozycji zagranicznych wyjazdów, ostatecznie wybrał Francję, gdzie przez ponad 30 lat zadziwiał publiczność swoimi niezwykłymi umiejętnościami. Obecnie jest nauczycielem tańca, a w Polsce znany jest jako juror programu "You Can Dance - Nowa generacja". Poznaj więcej informacji o Mishy Kostrzewskim.

Imię: Michał

Nazwisko: Kostrzewski

Pseudonim: Misha Kostrzewski

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1973 rok

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: tancerz i choreograf

Osoby - związki: - od 2000 r. do 2020 r. małżeństwo z Rosjanką Ksenią, specjalistką ds. szkoleń z zakresu kompetencji społecznych i psychologicznych, zakończone rozwodem; - od 2021 r. w związku z Kingą (ur. 1984 r.), stylistką i fryzjerką pracującą w telewizji.

Rodzice: matka Zofia Kostrzewska, ojciec Stanisław Kostrzewski - ekonomista, główny doradca gospodarczy prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Dzieci: Misha Kostrzewski ma dwie córki i syna:

Ninę (ur. 2000 r.), Yanna (ur. 2005 r.), Elisabeth (ur. 2007 r.).

Rodzeństwo: Małgorzata Rozenek-Majdan (ur. 1978 r.), znana polska prezenterka telewizyjna

BIO: Misha Kostrzewski urodził się w Warszawie i od wczesnej młodości uczył się baletu. Swoją karierę zaczął, mając 9 lat. Wtedy to rodzice zapisali go do Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Na początku jednak taniec nie był jego pasją. W dzieciństwie chciał zostać piłkarzem lub kolarzem, ale z biegiem lat coraz bardziej przekonywał się do tańca, aż w końcu po czterech latach nauki stał się on jego pasją. Już w czasie nauki Misha został okrzyknięty wielkim talentem. Zaraz po ukończeniu liceum otrzymał wiele intratnych propozycji z Francji, Wenezueli, a nawet z Niemiec.Ostatecznie wyjechał do Francji, gdzie zrobił ogromną karierę. Występował tam przez mniej więcej 30 lat, a przez pierwsze 7 lat był solistą Les Ballets de Monte-Carlo, jednego ze słynniejszych baletów na świecie. Później został tancerzem i choreografem w operze w Lyonie, gdzie pracował przez kolejne 17 lat. W 2010 roku uzyskał dyplom nauczyciela tańca, nadawany przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji. Dzięki temu miał otwarte drzwi do pracy w każdej szkole tańca, znajdującej się na terenie Francji. Od 2021 roku jest profesorem tańca klasycznego w Le Petit Conservatoire de Danse w Gaillard. Pracuje też w niezwykle prestiżowym Institut International Notre-Dame du Lac w Cologny.Michał Kostrzewski w polskim show-biznesie zaistniał dość późno, bo dopiero w październiku 2013 r. Wtedy to na premierze filmu "Mój biegun" pojawiła się Małgorzata Rozenek w towarzystwie przystojnego mężczyzny. Gwiazda telewizji przedstawiła wtedy swojego brata. Wyjaśniła też, dlaczego używa on pseudonimu Misha. Wszystko na cześć wybitnego rosyjskiego tancerza i choreografa Michaiła "Mishy" Barysznikowa. W 2021 roku Misha Kostrzewski przyjechał do Polski, aby zostać jurorem w "You Can Dance - Nowa generacja". Okazuje się jednak, że postanowił przenieść się do swojej ojczyzny na stałe, a wszystko dzięki nowej partnerce Kindze.

Znana z: Misha Kostrzewski to tancerz i choreograf znany na całym świecie. W Polsce do tej pory występował jednak stosunkowo rzadko. Jego popularność bardzo wzrosła, od kiedy w połowie 2021 roku przyjął propozycję pełnienia funkcji jurora w programie "You Can Dance - Nowa generacja". Realizowany przez Telewizję Polską program liczy 12 odcinków, a w każdym z nich dzieci w wieku 8-13 lat prezentują swoje umiejętności taneczne. Misha jako juror wykazuje się nie tylko znakomitą wiedzą taneczną, ale też wobec młodych uczestników jest bardzo delikatny i wyrozumiały.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak informacji

LINK Instagram: https://www.instagram.com/mishakostrzewski/


Link FB: https://www.facebook.com/people/Micha-Kostrzewski/100009561251820/
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index