Melanie C

Melanie C to angielska piosenkarka, którą znamy z zespołu Spice Girls. Obecnie spełnia się w karierze solowej. Albumy, które wydaje Mel C, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zobacz, w jakich programach i filmach pojawiła się Melanie.

Imię: Melanie Jayne

Nazwisko: Chisholm

Nazwisko panieńskie: Chisholm

Pseudonim: Mel C lub Melanie C

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 12.01.1974

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: piosenkarka

Osoby - związki:
 • Robbie Williams;
 • Jake Davies;
 • Anthony Kiedis;
 • Jason "J" Brown;
 • Thomas Starr.


 • Rodzice: Joan i Alan Chisholm

  Dzieci: Owocem związku Mel C z Thomasem Starrem jest Scarlett.

  Rodzeństwo: Paul O'Neill, Emma Williams, Liam Chisholm i Jad Chisholm

  BIO: Mel C, a właściwie Melanie Jayne Chisholm, urodziła się 12 stycznia 1974 roku w Lancashire. Dorastała w Cheshire, gdzie skończyła Brookvale Junior School. Studiowała w Doreen Bird College of Performing Arts w Londynie, szkoląc się m.in. ze śpiewu oraz tańca. Studiów nie ukończyła, ale zdobyła kwalifikację ze stepowania i tańca współczesnego na Imperial Society of Teachers of Dancing. W 1994 roku wygrała casting magazynu "The Stage", który szukał pięciu dziewcząt do założenia zespołu. Początkowo nazywał się on "Touch", jednak po zakończeniu współpracy z ówczesnymi menedżerami otrzymał nazwę "Spice Girls". Pierwszy krążek grupy - "Spice" - został sprzedany w ilości 31 milionów płyt. Był najchętniej kupowanym albumem żeńskim, podobnie zresztą jak kolejna płyta girlsbandu pt. "Spiceworld". W 1997 roku zespół Spice Girls wystąpił w filmie "Spice World", który był jedną z najchętniej oglądanych produkcji roku. Melanie C pojawiła się też w serialu "Girls and Boys: Sex and British Pop" i zadebiutowała w musicalu "Blood Brothers", gdzie wystąpiła jako Mrs Johnstone. W 2011 roku wydała singiel "Rock Me", który był oficjalnym motywem podczas Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Nożnej. Pojawiła się też w trzecim sezonie programu "The X Factor Australia", w którym była asystentką mentora. Nagrała utwór "Viva Life" do filmu dokumentalnego pt. "Bash Street". W tym samym roku wyruszyła w europejską trasę koncertową, podczas której dała 17 koncertów. Melanie była też sędzią w programie stacji ITV pt. "Superstar", w którym poszukiwano aktora do musicalu "Jesus Christ Superstar". Piosenkarka zagrała w nim rolę Marii Magdaleny, za którą zdobyła nagrodę WhatsOnStage Awards w kategorii "Najlepsza aktorka drugoplanowa". Utwór, który śpiewała w musicalu ("I Don't Know How to Love Him"), zajął 20. miejsce na liście UK Indie Chart. W 2012 roku zaprezentowała swój kolejny album studyjny o nazwie "Stages", który osiągnął wysokie noty w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Rok później zagrała rolę Christy w brytyjskiej komedii "Play Hard", a jednocześnie zaprezentowała utwór "Loving You", który powstał w wyniku współpracy z Mattem Cardle'em. W 2014 roku zrobiła fanom niespodziankę z okazji 40. urodzin i zagrała koncert pt. "Sporty's Forty". Na scenie pojawili się m.in.: Emma Burton, Andy Burrows, James Walsh, Chris Moyles. Rok później dołączyła do jury w programie "Asia's Got Talent", w wyniku czego zamieszkała w Malezji. W tym samym czasie rozpoczęła nagrania swojej siódmej płyty pt. "Version of Me". Wyruszyła też w trasę "Asia Tour 2018", podczas której występowała na różnego rodzaju imprezach. W 2019 roku spotkała się na scenie z zespołem Spice Girls. Reaktywowany girlsband występował w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mel C nie zakończyła jednak kariery solowej i w 2020 roku zaprezentowała album pt. "Melanie C".

  Znana z: zespołu Spice Girls, udanej kariery solowej i wielu programów telewizyjnych.

  Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Spice World" (1997); - aktorka w serialu "Girls and Boys: Sex and British Pop" (2005); - aktorka w filmie "Keith Lemon: The Film" (2012); - aktorka w filmie "Spice Girls Story: Viva Forever!" (2012); - aktorka w filmie "Play Hard" (2013).

  Płyty:"Northern Star" (1999);"Reason" (2003);"Beautiful Intentions" (2005);"This Time" (2007);"The Sea" (2011);"Stages" (2012);"Version of me" (2016);"Melanie C" (2020).

  Książki: brak

  Nagrody (wybrane):"Najlepsza angielska piosenkarka" w sondażu czytelników magazynu "The Sun" (1998);"Najlepsza międzynarodowa artystka" w Hall of Fame (2000);nagroda Scouseology w kategorii "Najlepsza praca artysty w Internecie" (2003);"Najlepsza aktorka drugoplanowa w musicalu" podczas WhatsOnStage Awards (2013).

  LINK Instagram: @melaniecmusic


  LINK Facebook: @MelanieCMusic
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index