Marion Cotillard

Marion Cotillard to jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Międzynarodową karierę zdobyła dzięki serii "Taxi", a także filmowi biograficznemu "Niczego nie żałuję - Edith Piaf". Ma na swoim koncie Oscara, Złoty Glob, nagrodę BAFTA i wiele innych. Zobacz, w jakich filmach zagrała Marion Cotillard. Czyją jest córką?

Imię: Marion

Nazwisko: Cotillard

Nazwisko panieńskie: Cotillard

Pseudonim: Simone

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 30.09.1975 r.

Znak zodiaku: Waga

Zawód: aktorka

Osoby - związki:
 • partner Guillaume Canet (od 2007 roku)


 • Rodzice: Niseema Theillaud i Jean-Claude Cotillard

  Dzieci: Louise Canet i Marcel Canet

  Rodzeństwo: Marion Cotillard ma dwóch braci - Quentina i Guillaume'a.

  BIO: Marion Cotillard to francuska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Urodziła się 30 września 1975 roku w Paryżu. Jest córką nauczycieli teatralnych i aktorów, Jean-Claude'a Cotillarda i Niseemy Theillaud. Swój debiut aktorski miała już jako dziecko, kiedy to grała w sztukach ojca. Mała Marion pojawiała się wszędzie tam, gdzie wymagana była rola dziecięca. Jako nastolatka występowała już nie tylko na deskach teatru, lecz także w serialach telewizyjnych. W wieku siedemnastu lat otrzymała niewielką rolę w serialu "Nieśmiertelny". W 1994 roku pojawiła się w produkcji "_L'Histoire du garçon qui voulait qu'on l'embrasse_", jednak to rola Lily w filmie "Taxi" przyniosła jej największą popularność. Ważnym filmem w życiu Marion była też "Furia" w reżyserii Alexandre Aja, "Lisa" z 2001 roku i "Niczego nie żałuję - Edith Piaf". Za ten ostatni obraz otrzymała m.in. Oscara, Złoty Glob oraz nagrodę BAFTA. Marion Cotillard jest również świetną modelką. Słynna aktorka pojawiła się na ponad 300 okładkach topowych magazynów! Można było ją podziwiać m.in. na okładce "Vogue", "Harper's Bazaar" czy "Vanity Fair".

  Znana z: filmów takich jak "Chloé", "Taxi", "Taxi 2" i "Taxi 3", "Niczego nie żałuję - Edith Piaf", "Rust and Bone", "Imigrantka", "Dwa dni, jedna noc", "Kobiety mojego życia", "Facet do wymiany", "Anielska twarz" oraz "Annette".

  Funkcja w filmie (wybrane produkcje):aktorka w filmie "Chloé" (1996)aktorka w filmie "Taxi" (1998)aktorka w filmie "La Guerre dans le Haut Pays" (1999)aktorka w filmie "Taxi 2" (2000)aktorka w filmie "Lisa" (2001)aktorka w filmie "Taxi 3" (2003)aktorka w filmie "Bardzo długie zaręczyny" (2004)aktorka w filmie "Maria" (2005)aktorka w filmie "Dobry rok" (2006)aktorka w filmie "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" (2007)aktorka w filmie "Nine - Dziewięć" (2009)aktorka w filmie "Incepcja" (2010)aktorka w filmie "Rust and Bone" (2012)aktorka w filmie "Imigrantka" (2013)aktorka w filmie "Dwa dni, jedna noc" (2014)aktorka w filmie "Z innego świata" (2016)aktorka w filmie "Anielska twarz" (2018)aktorka w filmie "Annette" (2021)

  Płyty:"Take It All" (2009).

  Książki: brak

  Nagrody (wybrane): - Cezar w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za film "Bardzo długie zaręczyny" (2005) - Satelita w kategorii najlepsza aktorka w dramacie za film "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" (2007) - Oscar w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" (2008) - Złoty Glob w kategorii najlepsza aktorka w komedii lub musicalu za film "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" (2008) - BAFTA w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" (2008) - nagroda za specjalne osiągnięcia w kategorii najlepsza obsada filmowa za film "Nine - Dziewięć" (2009) - IFTA w kategorii najlepsza aktorka zagraniczna za film "Rust and Bone" (2013) - BSFC w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film "Dwa dni, jedna noc" oraz "Imigrantka" (2014)

  LINK Instagram: @marioncotillard

  LINK Facebook: @marioncotillardfr
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index