Maria Tyszkiewicz

Marię Tyszkiewicz można podziwiać w spektaklach teatru Studio Buffo w Warszawie. To młoda, bardzo uzdolniona aktorka musicalowa, kompozytorka i autorka tekstów. Jak wyglądało jej dzieciństwo, jak trafiła do show "Twoja twarz brzmi znajomo" i nad czym aktualnie pracuje?

Imię: Maria

Nazwisko: Tyszkiewicz

Nazwisko panieńskie: Tyszkiewicz

Pseudonim: brak

Wzrost: 164 cm

Data urodzenia: 19 kwietnia 1991 r.

Znak zodiaku: Baran

Zawód: piosenkarka, aktorka;

Osoby - związki: brak danych

Rodzice: brak danych

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak danych

BIO: Maria Tyszkiewicz urodziła się w 1991 roku w Warszawie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie w klasie fortepianu. Studia wyższe ukończyła w Warszawskiej Szkole Reklamy oraz Akademii Filmu i Telewizji. Z wykształcenia jest montażystą filmowym.Wybór kierunku studiów nie był przypadkowy. Maria Tyszkiewicz pierwszy raz przed kamerą stanęła w wieku trzech lat. Występowała w znanym wszystkim porannym programie dla dzieci "Domowe przedszkole". Przygodę z programem zakończyła jako 5-latka.Jako 16-latka pojechała na obóz taneczno-aktorski Studia Buffo. To właśnie tam został dostrzeżony jej talent i jako nastolatka otrzymała pierwsze propozycje ról. Była gwiazdą spektakli reżyserowanych przez Janusza Józefowicza - zagrała w każdym z nich. Jako Julia w musicalu "Romeo i Julia" zrobiła ogromne wrażenie na publiczności. Grała również w musicalu "Metro", najbardziej znanej produkcji teatru Studio Buffo. Zaśpiewała w cyklu spektakli - wieczorów tematycznych, podczas których śpiewała piosenki z różnych krajów świata.Praca w zespole Studia Buffo była wyjątkowym doświadczeniem w życiu młodej piosenkarki. Występowała gościnnie na scenach w Niemczech, Korei Południowej czy Stanach Zjednoczonych.Marię Tyszkiewicz można było również zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć w programach rozrywkowych. Występowała w "Jaka to melodia?", "Złota sobota" czy "Przebojowa noc".Szersza publiczność mogła poznać jej wielki talent, gdy w 2016 roku zdecydowała się wziąć udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Formuła programu pozwoliła jej wcielić się w Dodę, Michała Szpaka, Pink, Edytę Górniak czy Rihannę. Jednak największe uznanie jurorów zyskała, gdy wcieliła się w postać Alicji Majewskiej. Rewelacyjne występy w programie doprowadziły ją do zwycięstwa. Główną nagrodę - 100 tysięcy złotych - przeznaczyła na cele charytatywne. Maria Tyszkiewicz chętnie użycza głosu jako aktorka dubbingowa.W roku 2020 roku otrzymała główną rolę w spektaklu "Pretty Woman - The Musical". Jako Vivian Ward można było ją podziwiać na deskach teatru VARIETE w Krakowie. W tym samym roku wydała swoją pierwszą płytę "Ufam sobie". Jej utworów można również słuchać w serwisie Spotify.Prywatnie Maria Tyszkiewicz niewiele o sobie opowiada. Na jej Instagramie i Facebooku możemy zobaczyć artystyczne ujęcia, zdjęcia z sesji zdjęciowych, fotosy ze spektakli. Bardzo często pytana jest o pokrewieństwo z wielką polską aktorką Beatą Tyszkiewicz. Gwiazda ta jednak nie jest blisko spokrewniona z Marią Tyszkiewicz.

Znana z: Występów w kilkunastu widowiskach teatru Studio Buffo i zwycięstwa w 6. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Aktorka krakowskich teatrów: STU i VARIETE.

Osiągnięcia sportowe: brak

Płyty: - "Ufam sobie" - 2020 r.

Spektakle teatralne: - Julia Capuletti (2007-2017), Pani Capuletti (od 2017) - "Romeo i Julia"; - "Metro"; - "Polita"; - "Piotruś Pan"; - "100 lat polskiej piosenki"; - "Ukochany kraj"; - "Tyle miłości"; - "Wieczór latynoski"; - "Wieczór włoski"; - "Wieczór francuski"; - "Wieczór bałkański"; - "Wieczór rosyjski"; - "Wieczór japoński"; - "Wieczór amerykański"; - "Wieczór brytyjski".

Książki: brak

Nagrody: brak

Link Instagram: https://www.instagram.com/mariatyszkiewicz/?utm_source=ig_embed


Link FB: https://www.facebook.com/maria.tyszkiewicz
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index