Małgorzata Domagalik

Małgorzata Domagalik to rozpoznawalna twarz show-biznesu. Dziennikarka, publicystka, pisarka, autorka programów telewizyjnych i felietonistka. Spod jej pióra wyszły książki "W grze", "Siostrzane uczucia" czy "Harpie, piranie, anioły". Z przerwami przez wiele lat była redaktor naczelną miesięcznika "Pani". Jest prezesem Fundacji "Ludzki Gest", założonej przez Jakuba Błaszczykowskiego, z którym prywatnie się przyjaźni. Była trzy razy zamężna. Nie ma dzieci.

Imię: Małgorzata

Nazwisko: Domagalik-Hecht

Nazwisko Panieńskie: Domagalik

Pseudonim : brak

Wzrost : 173 cm

Data urodzenia: 19.02.1957 r.

Znak zodiaku : wodnik

Zawód: dziennikarka, publicystka, pisarka, autorka programów telewizyjnych i felietonistka

Osoby - związki: Trzy małżeństwa Domagalik zakończyły się rozwodami.

Rodzice: brak informacji; w jednym z wywiadów powiedziała: "Od zawsze moim największym autorytetem byli moi rodzice. Podziwiam ich za uczciwość, pracowitość i moralność".

Dzieci: nie ma

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Małgorzata Domagalik urodziła się w 1957 r. we Wrocławiu. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy. Dziennikarka była trzykrotnie zamężna. Nie ma dzieci. Jest prezesem Fundacji Jakuba Błaszczykowskiego "Ludzki Gest" i jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce. Nazywa się ją "królową wywiadów". Publicystka przez wiele lat była redaktor naczelną magazynu "Pani", prowadziła własne programy telewizyjne. Pisze książki - zapowiada nowe publikacje, z których jedna skupi się na tematyce erotycznej. Jest autorem felietonów tygodnika "Wprost".

Znana z: Małgorzata Domagalik pełniła funkcję redaktor naczelnej miesięcznika "Pani" od 15 października 2003 r. do 29 kwietnia 2005 r., a następnie od lipca 2005 r. do maja 2017 r. Jest autorką i prowadzącą takich programów telewizyjnych, jak "Mieszane uczucia", "Męski striptiz", "Gorączka", "Tabu". Od września 2009 r. do czerwca 2010 r. była prowadzącą "Ona i on" - niedzielnego programu publicystycznego, nadawanego na żywo, do którego zapraszani byli wyłącznie mężczyźni. Domagalik gościła w nim m.in.: Janusza Palikota, Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Leppera, Romana Giertycha, Zbigniewa Hołdysa, Jerzego Kryszaka, Michała Wiśniewskiego, Kazimierza Marcinkiewicza. Od 2021 r. Małgorzata Domagalik jest prowadzącą programu "Niech gadają", który nadawany jest za pośrednictwem serwisu YouTube. Przeprowadza w nim rozmowy z ludźmi interesującymi się sportem. Jedną z bardziej znanych książek Domagalik jest "188 dni i nocy", napisana we współpracy z Januszem L. Wiśniewskim. To zbiór e-mailowych rozmów o współczesnych kobietach i mężczyznach, samotności, zdradzie, przyjaźni, miłości, feminizmie. Kolejna popularna pozycja to "Pani Wymagalik", w której odsłania kulisy jej głośnych wywiadów ze znanymi postaciami publicznymi oraz opowiada o zaskakujących sytuacjach, jakich była świadkiem w czasie wieloletniej pracy.

Funkcja w filmie: brak

Płyta: brak

Książki : Spod pióra Małgorzaty Domagalik wyszły następujące książki: - "Harpie, piranie, anioły" razem z Krystyną Koftą (1997 r.); - "Serce na sznurku" (1998 r.); - "Siostrzane uczucia" (2001 r.); - "188 dni i nocy" razem z Januszem L. Wiśniewskim (2005 r.); - "Opowiadania letnie, a nawet gorące" (2006 r.), gdzie ukazały się też teksty m.in. Grażyny Bąkiewicz, Marka Harnyka, Manuli Kalickiej, Jarosława Klejnockiego, Magdaleny Kordel; - "Między wierszami" razem z Januszem L. Wiśniewskim (2008 r.); - "Kuba" razem z Jakubem Błaszczykowskim (2015 r.); - "Pani Wymagalik" - autobiografia, pamiętnik (2019 r.); - "W grze" razem z Jerzym Brzęczkiem (2020 r.).

Nagrody : Małgorzata Domagalik otrzymała nagrodę Akademii Telewizyjnej Wiktory dla największej osobowości telewizyjnej.

LINK Instagram: @malgorzatadomagalik

Link FB: @MałgorzataDomagalik
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index