Magdalena Wójcik


Imię: Magdalena

Drugie imię: -

Nazwisko: Wójcik

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Panna

Data urodzenia: 1969-09-20

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Magdalena Wójcik - urodzona w Warszawie aktorka, absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1992 roku. W tym samym roku otrzymała nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Gerdy w spektaklu "Pelikan" oraz rozpoczęła pracę w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. Nawiązała też współpracę z Teatrem Telewizji. Rok później w 1993 roku Magdalena Wójcik została uhonorowana nagrodą dla młodej aktorki na XVII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych Klasyka Polska za rolę Amelii w Mazepie Juliusza Słowackiego w reżyserii Gustawa Holoubka. Na ekranie pojawia się od 1985 roku, gdy w roli Marianeczki wystąpiła w serialu przygodowym "Oko proroka czyli Hanusz Bystry i jego przygody". Można ją było zobaczyć również w takich serialach i filmach jak: "Kronika wypadków miłosnych", "V.I.P.", "Oczy niebieskie", "Dom", "Złotopolscy", "Codzienna 2 m. 3", "Pierwsza miłość", "Klan".
We wrześniu 2004 roku Magdalena Wójcik pozowała dla magazynu Playboy. W 2006 roku zatańczyła w czwartej edycji "Tańca z Gwiazdami", w którym w parze z Robertem Rowińskim zajęła ósme miejsce. Prowadziła też program "Jem i chudnę" w Polsat Cafe.
Magdalena Wójcik prywatnie
W latach 1997-2005 Magdalena Wójcik była żoną Michała Zielińskiego. Małżeństwo zakończyło się rozwodem. Mają syna Mikołaja.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index