Magdalena Koleśnik

Magdalena Koleśnik to aktorka, która rozpoczęła swoją przygodę z zawodem w warszawskim Teatrze Ateneum i została doceniona w środowisku za rolę w spektaklu "Siła przyzwyczajenia". Oprócz tego współpracowała m.in. z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Żydowskim i krakowskim Teatrem "Bagatela". Na dużym ekranie występuje od 2014 r., a widzowie znają ją z takich produkcji jak "Miasto 44" i "Sweat". Sprawdź, jakie nagrody ma na swoim koncie.

Imię: Magdalena

Nazwisko: Koleśnik

Nazwisko panieńskie: Koleśnik

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 27.02.1990 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktorka teatralna i filmowa

Osoby - związki:
 • Media spekulują na temat związku Magdaleny Koleśnik z Michałem Meyerem, aktorem znanym z serialu "Zakochani po uszy".


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: przyrodni brat Bartosz Bielenia (ur. 1992), który jest aktorem znanym m.in. z filmu "Boże ciało".

  BIO: Magdalena Koleśnik: aktorka teatralna i filmowa. W 2015 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jej kariera rozpoczęła się w teatrze, a debiutancką rolę aktorka odegrała w sztuce "Siła przyzwyczajenia", wystawianej na deskach warszawskiego Teatru Ateneum. Od tamtej pory można oglądać ją w wielu teatrach: Teatrze Żydowskim, Ochota, "Bagatela", a także Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. W 2014 r. zadebiutowała na dużym ekranie w kontrowersyjnym filmie na temat powstania warszawskiego pt. "Miasto 44". W tym czasie zaczęła regularnie pojawiać się w popularnych serialach, takich jak "Komisarz Alex", "Powiedz tak!" czy "Singielka". Dość szybko została doceniona w swoim środowisku. Już w 2015 r. odebrała wyróżnienie za najlepszy debiut aktorski na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Prawdziwą popularność przyniosła jej pierwszoplanowa rola w filmie "Sweat" (2020). Za kreację postaci Sylwii Zając otrzymała m.in. Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, a także wyróżnienie podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Makau. Magdalena Koleśnik ma przyrodniego brata Bartosza Bielenię, z którym wystąpiła w filmie "Ondyna" (2019).

  Znana z: nagradzanego filmu "Sweat", ale nie tylko. Magdalena Koleśnik jest aktywna zawodowo od wielu lat, jednak to właśnie po premierze wspomnianego filmu, w którym zagrała influencerkę fitness, stała się rozpoznawalną aktorką. W 2020 r. dołączyła do obsady "BrzydUli 2", gdzie zagrała kontrowersyjną postać Nadii. Oprócz tego wystąpiła w serialach emitowanych na antenie Canal +. Wśród nich warto wymienić tytułu takie jak "Klangor" (2021) czy "Kruk. Czorny woron nie śpi" (2021).

  Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Miasto 44" (2014);aktorka w filmie "Kamienie na szaniec" (2014);aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2014);aktorka w serialu "Powiedz tak" (2016);aktorka w filmie "Singielka" (2016);aktorka w serialu "Komisja morderstw" (2016);aktorka w filmie "Zabawa zabawa" (2018);aktorka w serialu "Drogi wolności" (2018);aktorka w filmie "Ondyna" (2019);aktorka w serialu "W rytmie serca" (2019);główna rola w filmie "Sweat" (2020);aktorka w serialu "BrzydUla 2" (2020);aktorka w serialu "Klangor" (2021);aktorka w serialu "Kruk. Czorny woron nie śpi" (2021);aktorka w filmie "Miłość na pierwszą stronę" (2022).

  Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Nagroda za najlepszy debiut aktorski na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2015); - Nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą ("Sweat") na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2020); - Nagroda Onetu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2020); - Kryształowa Gwiazda "Elle" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2020); - Nagroda aktorska na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Makau (2020); - Nagroda specjalna jury na Festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa (2020); - Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego (2021).

  Link Instagram: @magdalenakolesnik


  Link FB: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index