Krzysztof Czeczot

Krzysztof Czeczot znany jest przede wszystkim jako aktor. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, serialach czy spektaklach. Wcielił się w rolę Zenka Martyniuka w "Zenku" czy przyjaciela Ulki w "BrzydUli". Czeczot jest wykładowcą akademickim, ma tytuł doktora habilitowanego. Próbuje swoich sił jako reżyser i scenarzysta.

Imię: Krzysztof

Nazwisko: Czeczot

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 25.07.1979 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktor, dramaturg, producent, reżyser, pedagog, scenarzysta

Osoby - związki: Wieloletnią partnerką Krzysztofa Czeczota jest Jadwiga Juczkowicz, scenarzystka wielu polskich seriali.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: W 2019 r. Krzysztof Czeczot został ojcem. Urodziła mu się córka, której nadano imię Pola.

BIO: Krzysztof Czeczot urodził się w 1979 r. w Bytowie. Na dużym ekranie zadebiutował w 2001 r. w "Głośniej od bomb" w reżyserii Przemysława Wojcieszka. W 2002 r. został absolwentem na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Czeczot jest wykładowcą na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Akademii Teatralnej w Warszawie i w PWSFTviT w Łodzi. Aktor uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Od 2013 r. prowadzi dom producencki osorno.pl. Bardzo rzadko wypowiada się na tematy związane ze swoim życiem prywatnym.

Znany z: Krzysztof Czeczot wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych. Bardziej rozpoznawalne jego role to: Maciej Szymczyk, przyjaciel Uli Cieplak, w "BrzydUli", lider zespołu "Akcent", Zenon Martyniuk, w "Zenku" czy Zbyszek, minister sprawiedliwości, w "Uchu Prezesa". Artysta współpracował z kilkoma teatrami, w tym m.in. z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Jest autorem libretta operetki "Piękna Helena" Jacques'a Offenbacha i kilku dramatów. Nagrywa również audiobooki, m.in.: "Krzyżaki", "Jan Karski", "Karaluchy", "Ojciec Chrzestny". Czeczot wyprodukował słuchowisko "Biblia Audio Superprodukcja". W 2013 r. Program Trzeci Polskiego Radia wyemitował słuchowisko Czeczota "Andy", gdzie wystąpił m.in. Adam Woronowicz. Artysta od 2014 r. próbuje sił w roli reżysera, w tym dla Teatru Telewizji przygotował m.in. "Miss Hiv", "Światło w nocy".

Funkcja w filmie: - aktor w serialu "BrzydUla" (2008 r., 2021 r.); - aktor w serialu "Singielka" (2015 r.); - aktor w filmie "Anatomia zła" (2015 r.); - aktor w serialu "Służby specjalne" (2015 r.); - aktor w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" (2017 r.); - aktor w serialu "Dziewczyny ze Lwowa" (2017 r.); - aktor w filmie "Kobiety mafii 2" (2019 r.); - reżyser serialu "Fucking Bornholm" (2020 r.); - aktor w serial "Mayday" (2020 r.); - aktor dubbingowy "W czeluściach Gusen" (2020 r.); - scenarzysta w filmie "Hetman" (2020 r.); - aktor w filmie "Zenek" (2020 r.); - aktor dubbingowy "Tom i Jerry" (2021 r.); - reżyser serialu "Gra Luizy" (2021 r.); - aktor w filmie "Szczęścia chodzą parami" (2022 r.).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Jantar na Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych za główną rolę męską za "Głośniej od bomb" (2001 r.);
 • Grand Prix na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim (2004 r.);
 • nagroda Orfeusz na festiwalu Malta w Poznaniu (2004 r.);
 • nagroda za reżyserię słuchowiska "Dublin. One way" na VIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie (2008 r.);
 • Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii "Najlepszy aktor" za "Za horyzont" (2009 r.);
 • Grand Prix, nagroda za reżyserię i scenariusz oryginalny, słuchowiska na X Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie za "Jeszcze się spotkamy młodsi" (2010 r.);
 • Złota Kaczka, nagroda specjalna miesięcznika "Film", za realizację audiobooka "Gra o Tron" (2012 r.);
 • nagroda Best European Radio Drama of the Year 2013 za słuchowisko "Andy" (2013 r.).


 • Link na Instagram: @krzysztof.czeczot

  Link FB: @krzysztofczeczotofficial
  Advertisement MPU index