Jennifer Lawrence


Imię: Jennifer

Drugie imię: -

Nazwisko: Lawrence

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Lew

Data urodzenia: 1990-08-15

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 175

BIO: Jennifer Lawrence – pochodząca z Louisville amerykańska aktorka. Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem. W 2007 roku zagrała w serialu „Terapia domowa”, a następnie w filmach „Not Another High School Show”, „The Poker House”, „Granice miłości”, „Do szaleństwa”, „X-Men:Pierwsza klasa”, „Joy”, „The Ends of the Earth” oraz w „X-Men: Apocalypse”.
W 2012 roku zagrała pierwszoplanową rolę w filmie „Igrzyska śmierci” - rola Katniss przyniosła jej tak ogromną popularność, że nakręcono kolejne 3 części tej przygodowej opowieści. W 2013 roku została laureatką Oscara (a także Złotego Globa) dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie „Pamiętnik pozytywnego myślenia”. Za kreacje w „American Hustle” i „Joy” otrzymała Złote Globy.
Hollywoodzka gwiazda rozstała się z Nicholasem Houltem, a plotkuje się o romansie z wokalistą brytyjskiego zespołu Coldplay, Chrisem Martinem. Jej błyskotliwej karierze absolutnie nie zaszkodziło niedawne opublikowanie nagich zdjęć, podstępnie wykradzionych z jej komputera przez hakera.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index