Gabriela Muskała

Gabriela Muskała zadebiutowała jako aktorka w 1993 roku. Przez lata była związana z różnymi scenami teatralnymi. Rozgłos i rozpoznawalność przyniosły jej jednak role filmowe i serialowe. Wystąpiła m.in. w takich produkcjach, jak: "Londyńczycy", "Głęboka woda", "Być jak Kazimierz Deyna" czy "7 uczuć". Jaka jest filmografia i pozostałe osiągnięcia aktorki Gabrieli Muskały?

Imię: Gabriela

Nazwisko: Muskała

Nazwisko panieńskie: Muskała

Pseudonim: brak

Wzrost: 160 cm

Data urodzenia: 29.06.1969 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: aktora występująca w filmach i w teatrze; wystawia także własne monodramy

Osoby - związki:Aktorka przez pewien czas pozostawała w związku małżeńskim. Do 2015 roku mężem Gabrieli Muskały był reżyser Grzegorz Zgliński. Po latach wspólnego życia para się jednak rozstała. W 2021 roku media zaczęły plotkować o bliskiej relacji Gabrieli Muskały ze Zbigniewem Zamachowskim.

Rodzice: Grzegorz Muskała, brak informacji o imieniu matki

Dzieci: syn Michał Zgliński (ur. w 1995 r.)

Rodzeństwo: siostra Monika Muskała

BIO: Gabriela Muskała przyszła na świat w Kłodzku. Już jako młoda dziewczyna postanowiła związać swoją przyszłość z aktorstwem. W tym celu ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.Jako aktorka zadebiutowała w latach 90. Początkowo skupiła się na pracy w teatrze. Występowała wówczas w łódzkim Teatrze Powszechnym i w warszawskim Teatrze Kwadrat. Oprócz tego brała udział w przeglądach piosenki aktorskiej. W swojej dalszej karierze była także związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Teatrem Dramatycznym i Narodowym ze stolicy.Na ekranie również zadebiutowała w katach 90. Grywała wówczas małe role. Sporym przełomem w jej karierze okazał się serial "Londyńczycy" z 2008 roku. Wówczas poznała ją szersza publiczność. Od tamtej pory Gabriela Muskała zaczęła występować w bardziej znanych produkcjach. Zasłynęła z udziału w wielu serialach i filmach. Oprócz tego pojawiała się także w spektaklach Teatru Telewizji.Warto wiedzieć, że aktorka razem ze swoją siostrą tworzy duet Amanita Muskaria, który wystawia monodramy. Napisały one takie sztuki, jak "Podróż do Buenos Aires" oraz "Daily Soup". Siostra Gabrieli Muskał, Monika, jest z zawodu tłumaczką oraz dramatopisarką.Jeśli chodzi o życie prywatne, Gabriela Muskała niezbyt często o nim opowiada. W swoich mediach społecznościowych publikuje głównie posty związane z pracą aktorki.

Znana z: występowania w znanych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosły jej role: Ewy Malec w "Londyńczykach", Kaliny Wilczyńskiej w "Głębokiej wodzie", Zosi, matki Kazika w "Być jak Kazimierz Deyna", Anny Małek we "Wszystko przed nami", Katarzyny Makowskiej w "Moje córki krowy" oraz Alicji/Kingi w "Fudze".

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - aktorka w filmie "Rozmowa z człowiekiem z szafy" (1993); - aktorka w filmie "Królowa aniołów" (1999); - aktorka w serialu "Złotopolscy" (2000); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2006); - aktorka w filmie krótkometrażowym "Aria Diva" (2007); - aktorka w serialu "Londyńczycy" (2008); - aktorka w serialu "Londyńczycy 2" (2009); - aktorka w filmie i serialu "Janosik. Prawdziwa historia" (2009); - aktorka w filmie "Wymyk" (2011); - aktorka w serialu "Głęboka woda" (2011-2013); - aktorka w serialu "Paradoks" (2012); - aktorka w filmie "Być jak Kazimierz Deyna" (2012); - aktorka w serialu "Wszystko przed nami" (2012-2013); - aktorka w filmie "Chce się żyć" (2013); - aktorka w filmie "Moje córki krowy" (2015); - aktorka w filmie "Wołyń" (2016); - aktorka w serialu "Rojst" (2018); - aktorka w filmie "7 uczuć" (2018); - scenarzystka i aktorka w filmie "Fuga" (2018); - aktorka w filmie "Proceder" (2019); - aktorka w filmie "W lesie dziś nie zaśnie nikt" (2020); - aktorka w serialu "Królestwo kobiet" (2020).Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • nagroda na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1995 roku;
 • Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za udział w filmie "Aria Diva" w 2009 roku;
 • nagroda Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w filmie "Wymyk" w 2011 roku;
 • nagroda Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych za rolę w filmie "Być jak Kazimierz Deyna" (2012);
 • srebrny medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w 2013 roku;
 • nagroda "Złoty Szczeniak" na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa za rolę w filmie "7 uczuć" w 2018 roku;
 • Polska Nagroda Filmowa "Orzeł" w kategorii "Odkrycie roku" za scenariusz do filmu "Fuga" w 2019 roku;
 • nagroda Off Camera na Konkursie Polskich Filmów Fabularnych za udział w filmie "Fuga" w 2019 roku.


 • Link Instagram: @gabriela_muskala


  Link FB: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index