Emma Watson

Emma Watson to jedna z najpopularniejszych brytyjskich aktorek. Największą popularność przyniosła jej kultowa rola Hermiony Granger w serii filmów o Harrym Potterze. W swojej karierze aktorskiej zdobyła już kilka nagród i zarobiła ponad 10 milionów funtów. Zobacz, w jakich filmach można oglądać Emmę Watson!

Imię: Emma Charlotte

Nazwisko: Watson

Nazwisko panieńskie: Watson

Pseudonim: brak

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 15.04.1990 r.

Znak zodiaku: Baran

Zawód: aktorka, aktywistka, modelka

Osoby - związki: - Brendan Wallace - Leo Robinton

Rodzice: brytyjscy prawnicy Jacqueline Luesba i Chris Watson

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Toby i siostry bliźniaczki: Nina i Lucy (ze strony ojca) oraz dwóch przyrodnich braci ze strony matki

BIO: Emma Watson: brytyjska aktorka, aktywistka, działaczka społeczna. Urodziła się w Paryżu, gdzie wychowywała ją babcia. Po rozwodzie rodziców zamieszkała w Oxfordshire wraz z mamą i młodszym bratem Aleksem. Ma trójkę przyrodniego rodzeństwa ze strony ojca: brata Toby'ego oraz siostry Ninę i Lucy, a także dwóch przyrodnich braci ze strony matki. Jako dziecko uczyła się w The Dragon School, a następnie w Headington School. W 2009 roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Browna w Providence. Od szóstego roku życia marzyła o karierze aktorki. Swoją pasję rozwijała w Stagecoach Theatre Arts, jak również podczas szkolnych występów. Do udziału w castingu do filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny" namówiła ją babcia. W 2007 roku zagrała w filmie telewizyjnym "Zaczarowane baletki", a rok później udzieliła swojego głosu w filmie "Dzielny Despero". Po zakończeniu serii o Harrym Potterze pojawiła się m.in. w biografii "Mój tydzień z Marylin", a także filmach "Piękna i Bestia" oraz "Małe kobietki". Emma Watson zadebiutowała również jako modelka w brytyjskiej kampanii marki odzieżowej Burberry. Pojawiła się na okładkach takich magazynów jak "Vogue", "Elle", "GQ", "Vanity Fair" czy "Glamour".

Znana z: filmów o Harrym Potterze. Wystąpiła w każdej części serii, a swoją karierę aktorską zaczynała jako dziewięciolatka. Była jedną z jurorek w First Light Film Award przyznającym nagrody dla najlepszych twórców filmów dla młodzieży. W wieku piętnastu lat pojawiła się na okładce magazynu "Teen Vogue" jako najmłodsza aktorka. Emma Watson to nie tylko świetna aktorka, lecz także aktywna działaczka i aktywistka. W 2014 roku zainaugurowała akcję HeForShe, której celem było włączenie mężczyzn do walki o prawa kobiet.

Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001)aktorka w filmie "Harry Potter i Komnata Tajemnic" (2002)aktorka w filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu" (2004)aktorka w filmie "Harry Potter i Czara Ognia" (2005)aktorka w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa" (2007)aktorka dubbingowa w filmie "Dzielny Despero" (2008)aktorka w filmie "Harry Potter i Książę Półkrwi" (2009)aktorka w filmie "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część I" (2010)aktorka w filmie "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część II" (2011)aktorka w filmie "Mój tydzień z Marilyn" (2012)aktorka w filmie "Charlie" (2012)aktorka w filmie "To już jest koniec" (2013)aktorka w filmie "Bling Ring" (2013)aktorka w filmie "Noe: Wybrany przez Boga" (2014)aktorka w filmie "Regression" (2015)aktorka w filmie "Colonia" (2015)aktorka w filmie "Piękna i Bestia" (2017)aktorka w filmie "The Circle. Krąg" (2017);aktorka w filmie "Małe kobietki" (2019)

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Nagroda Młodych Artystów za film "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2002)
 • Nagroda Teen Choice w kategorii ulubiona aktorka w filmie science-fiction/fantasy za film "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I" (2011)
 • Nagroda Teen Choice w kategorii aktorka lata za film "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II" (2011)
 • Nagroda Teen Choice w kategorii ulubiony pocałunek za film "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I" (2011)
 • Nagroda MTV w kategorii najlepsza obsada za film "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II" (2012)
 • Nagroda Teen Choice w kategorii ulubiona aktorka w filmie fantasy za film "Piękna i Bestia" (2017)
 • Nagroda Teen Choice w kategorii ulubiona aktorka dramatu za film "The Circle. Krąg" (2017)
 • Nagroda MTV w kategorii najlepsza rola za film "Piękna i Bestia" (2017)


 • LINK Instagram: @emmawatson


  Link Facebook: @emmawatson
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index