Demi Lovato

Demi Lovato dość wcześnie zadebiutowała w Hollywood. Niestety sukces na scenie i przed kamerą przypłaciła wieloma problemami w życiu prywatnym. Cierpiała na liczne zaburzenia psychiczne, między innymi na bulimię. Dziś wykorzystuje swoje doświadczenia, by pomagać innym i przeciwdziałać stygmatyzacji zdrowia psychicznego. Jej działania zostały dostrzeżone i uhonorowane Artystyczną Nagrodą Odwagi przez The Jane and Terry Semel Institute. Sprawdź, co jeszcze Demi Lovato robi, by wesprzeć potrzebujących.

Imię: Demetria Devonne

Nazwisko: Lovato

Nazwisko panieńskie: Lovato

Pseudonim: Demi

Wzrost: 161 cm

Data urodzenia: 20 sierpnia 1992 roku

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktorka i piosenkarka

Osoby - związki:Trace Cyrus - amerykański muzyk, wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest związany z zespołami Metro Station i Ashland High. Para spotykała się przez kilka miesięcy w 2009 roku;Joe Jonas - amerykański muzyk i aktor, członek zespołu Jonas Brothers. Popularność przyniósł mu udział w musicalu telewizyjnym "Camp Rock". Para spotykała się przez kilka miesięcy w 2010 roku;Wilmer Valderrama - amerykański aktor, zyskał popularność dzięki roli Feza w serialu "Różowe lata siedemdziesiąte". Para poznała się w 2010 roku. Ich relacja była pasmem rozstań i powrotów (długość związku - 6 lat);Guilherme Vasconcelos - zawodnik MMA. Para zaczęła się spotykać w lipcu 2016 roku (długość związku - 9 miesięcy);Henri Alexander Levy - przedsiębiorca i artysta konceptualny, twórca luksusowej marki odzieżowej Enfants Riches Déprimés. Para romansowała przez kilka miesięcy pod koniec 2018 i na początku 2019 roku;Austin Wilson - amerykański model. Współpracuje ze znanymi streetwearowymi markami. Para spotykała się przez kilka miesięcy do końca 2019 roku (długość związku - 9 miesięcy);Max Ehrich - amerykański aktor, piosenkarz i tancerz. Popularność zyskał dzięki udziałowi w filmie "Pregnancy pact", który miał swoją światową premierę w 2010 roku. Z Demi zaczął się spotykać w marcu 2020 roku. Cztery miesiące później doszło do zaręczyn. We wrześniu 2020 roku media obiegła informacja o rozstaniu pary.

Rodzice: tancerka Dianna Lee De La Garza (z domu: Lee Smith) oraz muzyk Patrick Lovato

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Dallas Lovato (urodzona 4 lutego 1988 roku), Madison Lee De La Garza (przyrodnia siostra ze strony matki, urodzona 28 grudnia 2001 roku), a także Amber Lovato (przyrodnia siostra ze strony ojca)

BIO: Demi Lovato przyszła na świat w stanie Nowy Meksyk. Już jako dziecko zaczęła uczyć się gry na pianinie. Szybko też stanęła przed kamerą. Zadebiutowała w serialu "Barney i przyjaciele". Potem nadeszły kolejne propozycje. Demi była jedną z czołowych gwiazd wytwórni Walta Disneya. Pierwszy studyjny album nagrała w wieku 16 lat. W krótkim czasie zyskała popularność w wielu krajach świata. Za swój sukces zapłaciła jednak wysoką cenę. Cierpiała na bulimię, dokonywała samookaleczeń, a po uzyskaniu pełnoletności trafiła do specjalistycznego ośrodka leczniczego. Zdiagnozowano u niej chorobę afektywną dwubiegunową. Po wyjściu ze szpitala na początku 2011 roku Demi publicznie przyznała się do nadużywania alkoholu i zażywania narkotyków, między innymi kokainy. W ciągu swojej kariery kilkukrotnie trafiała na odwyk. Artystka angażuje się w działalność charytatywną. Wspiera środowiska LGBT, a także osoby zmagające się z zaburzeniami psychicznymi. Uczestniczy również w kampaniach dotyczących przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji.

Znana z: działalności muzycznej. Sławę przyniosła jej również rola w musicalu "Camp Rock".

Funkcja w filmie:aktorka w serialu "Barney i przyjaciele" (2002-2003);aktorka w serialu "Gdy zadzwoni dzwonek USA" (2007-2008);aktorka filmie "Camp Rock" (2008);aktorka w filmie "Program ochrony Księżniczek" (2009);aktorka w serialu "Słoneczna Sonny" (2009-2010);aktorka w filmie "Camp Rock 2: Wielki Finał" (2010);aktorka w serialu "Glee" (2013);aktorka dubbingowa w filmie "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski" (2017);aktorka dubbingowa w filmie "Książę Czaruś" (2018).

Płyta:„Don’t Forget” (2008); "Here We Go Again" (2009);"Unbroken" (2011);"Demi" (2013);"Confident" (2015);"Tell Me You Love Me" (2017);"Dancing with the Devil... the Art of Starting Over" (2021).

Książki: - "Staying Strong" (2013).

Nagrody:
  • Teen Choice (2009);
  • People's Choice (2011) i wiele innych...


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/ddlovato/


    Link FB: https://pl-pl.facebook.com/DemiLovato/
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index