Caity Lotz

Caity Lotz początkowo swoją karierę wiązała z tańcem. Miała nawet okazję występować w teledyskach takich gwiazd, jak Lady Gaga czy Selena Gomez. Można było ją oglądać także w reklamach znanych marek. Jednak całe serce w ostatnich latach włożyła w aktorstwo. Najczęściej kojarzona jest z rolą Sary Lance, Kanarka i Białego kanarka w serialu "Arrow". Jednak to niejedyna jej rola, na którą warto zwrócić uwagę. Przekonaj się, gdzie jeszcze grała ta amerykańska aktorka.

Imię: Caity Marie

Nazwisko: Lotz

Nazwisko panieńskie: Lotz

Pseudonim: -

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 30 grudnia 1986 r.

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: tancerka, modelka, aktorka, kaskaderka, piosenkarka

Osoby - związki: -

partnerzy: Maciej Zakościelny (2013-2014 r.), Dylan Lewis (2016-2019 r.), Ruby Rose (2020 r.), Kyle Schmid

Rodzice: Mary Lotz, brak informacji o ojcu

Dzieci: -

Rodzeństwo: -

BIO: Caity Lotz pojawiła się na świecie 30 grudnia 1986 roku w San Diego. Wczesne dzieciństwo wraz z rodziną spędziła w tym mieście. To właśnie tam zainteresowała się sztukami walki, które z czasem zaczęła również trenować. Uczęszczała na zajęcia z taekwondo, boksu tajskiego czy wushu. Miała także okazję trenować parkour czy tricking. To pozwoliło jej z czasem odtwarzać samodzielnie również sceny kaskaderskie. Karierę początkowo wiązała z tańcem. Dzięki ciężkiej pracy dostawała angaże w reklamach telewizyjnych, a także w teledyskach muzycznych. Przez pewien czas była członkinią grupy Soccx, która działała aktywnie w latach 2006-2008.Na dużym ekranie Caity Lotz po raz pierwszy pojawiła się w filmie dla młodzieży "Dziewczyny z drużyny 3", gdzie grała jedną z cheerleaderek. Następnie były występy gościnne w znanych amerykańskich serialach, np. "Prawo i porządek: Los Angeles" czy "Mad Men". Przełomem w jej karierze okazała się rola w serialu "Dolina nieumarłych", gdzie grała policjantkę - Kirsten Landry. Następnie pojawiły się role w filmie i serialu z serii "Legion Niezwykłych Tancerzy" oraz w filmach z serii "Pakt". Kolejnym dużym krokiem było wystąpienie w serialach "Arrow" oraz "Maszyna". Za ostatnią rolę Caity Lotz zyskała nominacje do wielu nagród. Natomiast rola w serialu "Arrow" pozwolił jej na kontynuację współpracy z twórcami uniwersum DC. Odtąd Caity Lotz pojawiała się gościnnie także w innych należących do niego serialach, np. "Flash".

Znana z: Wprawne oko fana może dostrzec Caity Lotz między innymi w reklamach takich marek, jak T-Mobile, Jack in the Box czy Reebok. Tańczyła ona również w teledyskach do następujących piosenek: "Mesmerized" Faith Evans, "Baby It's You" JoJo, "Paparazzi" Lady Gagi czy "Tell me Something I Don't Know" Seleny Gomez. Największy rozgłos i wiele nominacji przyniosła jej rola w "Maszynie", a także w serialach z uniwersum DC, głównie "Arrow", ale i "Flash" czy "Supergirl".

Funkcja w filmie:


 • aktorka: "Dziewczyny z drużyny 3" (2006 r.), "Legion Niezwykłych Tancerzy: Tajniki Siły Ra" (2011 r.), "Dolina nieumarłych" (2011 r.), "Cold&Ugly" (2012 r.), "Arrow" (2012 r.), "Pakt" (2012 r.), "Bitwa roku", (2013 r.), "Maszyna" (2013 r.), "Live at the Foxes Den" (2013 r.), "Nadprzyrodzony pakt II" (2014 r.), "400 Days" (2015 r.), "Missed Call" (2015 r.), "Superhero Fight Club 2.0", (2016 r.), "Legends of Tomorrow" (2016 r.), "Small Town Crime", (2017 r.), "Year One" (2018 r.);


 • reżyserka: "Legends of Tomorrow" (2016 r.).


 • Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody:

  Teen Choice: nominacja w kategorii ulubiona aktorka w serialu akcji za "Legends of Tomorrow" w 2017 i 2018 r.;

  BIFA: nominacja w kategorii najlepszy debiut aktorski za "Maszynę" w 2013 r.;

  Toronto After Dark Film Festiwal: nagroda w kategorii najlepsza aktorka za "Maszynę" w 2013 r.

  Link Instagram: @caitylotz


  Link FB: http://www.facebook.com/caitylotz
  Advertisement MPU index