Caitlyn Jenner

Caitlyn Jenner urodziła się 28 października 1949 roku jako William Bruce Jenner. W 2015 roku ogłosiła, że jest osobą transpłciową. Przed coming outem wystąpiła w takich filmach jak: "Walka o złoto", "Can't Stop the Music", "Grambling's White Tiger", "Intencje" i "Igrzyska na kacu". Po tranzycji wyprodukowała program "I Am Cait", w którym przedstawiła swoje nowe życie. Zobacz, jak wyglądało przed tranzycją!

Imię: Caitlyn Marie

Nazwisko: Jenner

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: brak

Wzrost: 188 cm

Data urodzenia: 28.10.1949 r.

Znak zodiaku: Skorpion

Zawód: celebrytka, osobowość telewizyjna, przed tranzycją lekkoatleta i mistrz olimpijski

Osoby - związki: - Chrystie Crownover (1972-1981) - Linda Thompson (1981-1984) - Kris Jenner (1991-2015)

Rodzice: Esther Jenner i William Jenner

Dzieci: córka Casey i syn Burt z pierwszego małżeństwa, Brandon i Brody Jenner z drugiego małżeństwa oraz Kylie i Kendall z małżeństwa z Kris Jenner

Rodzeństwo: Pam Mettler, Burt Jenner, Lisa Jenner.

BIO: Caitlyn Marie Jenner to amerykańska celebrytka i osobowość telewizyjna, a także osoba transpłciowa. Urodziła się 28 października 1949 roku w Mount Kisco jako William Bruce Jenner. Od najmłodszych lat swojego życia zmagała się z zaburzeniem tożsamości płciowej, jednak proces tranzycji rozpoczęła w wieku 64 lat.Kim był Bruce Jenner? Przede wszystkim wybitnym i utalentowanym sportowcem. Już jako nastolatek trzykrotnie zdobył mistrzostwo USA w nartach wodnych. Uzyskał też stypendium dla zawodników futbolu amerykańskiego na studiach w Graceland College w Lamoni. Zajął się jednak lekkoatletyką, ponieważ przebył poważną kontuzję kolana. W 1972 r. zakwalifikował się na igrzyska olimpijskie w Monachium, gdzie zajął 10. miejsce w dziesięcioboju i został mistrzem USA (AAU). Trzy lata później zwyciężył podczas igrzysk panamerykańskich w Meksyku oraz ustanowił rekord świata z wynikiem 8524 punktów. W 1976 roku ponownie został mistrzem USA (AAU), zdobył złoty medal w dziesięcioboju i ustanowił rekord świata z wynikiem 8634 pkt. Karierę lekkoatlety zakończył w 1976 roku. Kilka lat później wystąpił w filmie muzycznym "Can't Stop the Music", za który to został nominowany do "Złotej Maliny" w kategorii najgorszy aktor. Rok później wcielił się w Jima Gregory w filmie "Grambling's White Tiger", natomiast w 1992 roku pojawił się w filmie "Intencje". Przez ostatnie kilkanaście lat pozostawał w związku z popularną celebrytką amerykańską Kristen "Kris" Mary Houghton Kardashian, znaną też jako Kris Jenner. Rok przed coming outem Bruce Jenner i Kris Jenner ogłosili separację. Sfinalizowali swój rozwód w przełomowym dla Caitlyn 2015 roku. W tym samym roku oficjalnie zmieniła swoje imię na Caitlyn Marie Jenner.

Znana z: uczestnictwa w letnich igrzyskach olimpijskich w Monachium (1972 r.) i Montreal (1976 r.), ról w filmach takich jak "Can't Stop the Music" czy "Intencje", udziału w popularnym show amerykańskim "Z kamerą u Kardashianów" oraz tranzycji w 2015 roku. Po głośnym coming oucie Caitlyn Jenner wystąpiła na okładce "Vanity Fair" i wyprodukowała program "I Am Cait". W 2018 roku miała premierę książka "Caitlyn Jenner: The Secrets of my Life. Bruce to Cait: The Inspirational Story".

Funkcja w filmie:aktor w filmie "Walka o złoto" (1980)aktor w filmie "Can't Stop the Music" (1980)aktor w filmie "Grambling's White Tiger" (1981)aktor w filmie "Intencje" (1992)aktor w filmie "Igrzyska na kacu" (2014)

Płyty: brak

Książki:
  • "Caitlyn Jenner: The Secrets of my Life. Bruce to Cait: The Inspirational Story" (2018)


  • Nagrody:Sportowiec roku Associated Press (1976)James E. Sullivan Award (1976)Teen Choice w kategorii ulubiony rodzic w serialu telewizyjnym (2010)Nagroda im. Arthura Ashe za odwagę (2015)Glamour Award for The Transgender Champion (2015)

    LINK Instagram: @caitlynjenner


    LINK Facebook: @CaitlynJenner
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index