Bartosz Gelner

Bartosz Gelner to aktor filmowy i teatralny. Debiut na dużym ekranie miał w 2011 roku, gdy zagrał w kinowym hicie "Sala samobójców". Za rolę Aleksa otrzymał wówczas Nagrodę Specjalną im. Piotra Łazarkiewicza. Aktor zagrał w wielu popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: "Czas honoru", "Barwy szczęścia", "Ojciec Mateusz". Dużą popularność przyniosła mu rola komisarza Tomasza Mrówca w serialowym kryminale "Szadź", gdzie zagrał u boku Macieja Stuhra, Aleksandry Popławskiej oraz Anny Cieślak.

Imię: Bartosz

Nazwisko: Gelner

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 184 cm

Data urodzenia: 25.04.1988 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: aktor

Osoby - związki: brak informacji; media spekulowały o związku aktora z Magdaleną Cielecką.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Bartosz Gelner urodził się 25 marca 1988 roku w Katowicach. Szkołę średnią ukończył w Chorzowie. W czasie nauki w liceum stworzył z kolegami "Kabaret na ¾", który, jak przyznał w wywiadzie dla KINOrozmowa, był dla nich ucieczką przed nielubianymi przedmiotami w szkole, takimi jak matematyka czy fizyka. Po maturze postanowił zdawać do szkoły aktorskiej. Początkowo w 2008 roku uczył się w krakowskim Policealnym Studium Aktorskim "Lart studiO", a 4 lata później obronił dyplom Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Po ukończeniu wyższych studiów przeniósł się do Warszawy i nawiązał współpracę z Nowym Teatrem. Zagrał w wielu popularnych polskich serialach, takich jak: "Ratownicy", "Czas honoru", "Komisarz Alex", "Prawo Agaty", "Ojciec Mateusz", "Singielka", "Sexify", "Odwróceni. Ojcowie i córki".W mediach pojawiła się informacja, że aktor od 2019 roku związany jest z Magdaleną Cielecką - znaną aktorką, głównie z roli prawniczki Joanny w serialu "Chyłka". Spekulacje o związku powstały po tym, jak oboje na swoich mediach społecznościowych umieścili zdjęcia z wakacji w Grecji w podobnym czasie. Kilkakrotnie paparazzi zrobili zdjęcie "parze" podczas wspólnej kolacji w restauracji czy przejażdżki na rowerach. Warto jednak wspomnieć, że aktorzy nie pojawiają się wspólnie na eventach, a na swoich kontach na Instagramie nie umieścili do tej pory żadnych romantycznych zdjęć. Być może spędzanie przez nich razem czasu jest po prostu oznaką łączącej ich przyjaźni, a niekoniecznie związku partnerskiego.

Znany z: roli Aleksandra Lubomirskiego (kolegi głównego bohatera) w głośnym dramacie "Sala samobójców". Rola Aleksa była jednocześnie bardzo udanym debiutem aktora na dużym ekranie. Bartoszowi Gelnerowi dużą popularność przyniosła także rola komisarza Tomasza Mrówca w serialu kryminalnym "Szadź", który szybko stał się hitem na antenie stacji TVN. Z kolei rola Michała w "Płynących wieżowcach" przyniosła mu Nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza w kategorii młody talent, którą otrzymał na Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Wśród produkcji, w których uczestniczył aktor, a o których zrobiło się głośno w Polsce, znajduje się film pt.: "Legiony". Aktor wystąpił w nim jako Tadeusz Zbarski. Był to jeden z najdroższych polskich filmów kostiumowych. Dla młodego artysty udział w produkcji był trochę spełnieniem dziecięcych marzeń, a jednocześnie wyzwaniem i ogromną przyjemnością, jak powiedział w wywiadzie dla portalu anywhere.pl. Bartosz Gelner aktywnie udziela się w sieci. Jego profil na Instagramie obserwuje prawie 40 tysięcy fanów.

Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Sala samobójców" (2011); - aktor w filmie "Dzień oszusta" (2012); - aktor w filmie "Płynące wieżowce" (2012); - aktor w filmie "Szatan kazał tańczyć" (2016); - aktor w filmie "Ultraviolet" (2017); - aktor w filmie "Reakcja łańcuchowa" (2017); - aktor w filmie "Powrót" (2018); - aktor w filmie "Kobieta sukcesu" (2018); - aktor w filmie "Legiony" (2019).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: Nagroda Specjalna im. Piotra Łazarkiewicza za film "Sala samobójców" (2011) i "Płynące wieżowce" (2013).

LINK Instagram: @gelner\_bartek

Link Facebook: @gelner_bartek
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index