Agnieszka Wielgosz

Agnieszka Wielgosz to znana i lubiana aktorka, a prywatnie miłośniczka jogi, biegania i podróżowania. Można ją oglądać w wielu filmach i serialach, ale jej największą pasją jest teatr. W wolnych chwilach zgłębia tajniki języka hiszpańskiego i pracuje w swojej fundacji. Sprawdź, czym zajmuje się organizacja założona przez artystkę.

Imię: Agnieszka

Nazwisko: Wielgosz

Nazwisko panieńskie: Wielgosz

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 19 września 1972 roku

Znak zodiaku: panna

Zawód: aktorka serialowa i filmowa

Osoby - związki: Niewiele wiadomo na temat życia prywatnego Agnieszki Wielgosz. Aktorka pilnie strzeże swojej prywatności i do mediów przedostaje się bardzo mało informacji odnośnie do jej relacji z mężczyznami. Artystka była mężatką. Owocem małżeństwa jest syn Maurycy. Uczucie nie przetrwało jednak próby czasu. Po rozstaniu Agnieszka związała się z Tomaszem Malinowskim. W 2007 roku para powitała na świecie córkę, a pięć lat później stanęła na ślubnym kobiercu. Niestety rodzinna sielanka nie trwała zbyt długo. Rozwód orzeczono w 2014 roku.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn Maurycy i córka Milena (urodzona w 2007 roku)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Agnieszka Wielgosz przyszła na świat w Krakowie. Od dziecka marzyła o aktorstwie. Wytrwale dążyła do celu. Zdała na Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Dyplom uzyskała w 1996 roku. Zadebiutowała jeszcze na studiach. Zagrała w filmie Jerzego Stuhra "Spis cudzołożnic". Później regularnie pojawiała się zarówno na małym, jak i na dużym ekranie. Aktorkę można oglądać w produkcjach, takich jak: "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście", "Pogoda na piątek", "Ojciec Mateusz" czy "Druga szansa". W jednym z wywiadów przyznała jednak, że jej prawdziwą pasją jest teatr i z łatwością zrezygnowałaby z występowania przed kamerą, gdyby tylko mogła utrzymać siebie i rodzinę z gry w spektaklach. A co aktorka robi w wolnym czasie, gdy gasną światła reflektorów? Zajmuje się dziećmi i uczy się hiszpańskiego. Uwielbia bowiem filmy Pedro Almodóvara i chciałaby kiedyś porozmawiać z nim w jego ojczystym języku. Warto jednak zwrócić uwagę na jedną ważną kwestię - artystka nie narzeka na brak zajęć. Niewiele osób wie, że założyła fundację, która produkuje spektakle. Agnieszka chce dzięki organizacji pokazać zwykłym ludziom, że teatr wcale nie musi być nudny. Może bawić i uczyć widza w każdym wieku, bez względu na jego status społeczny.

Znana z: roli Kamili Wąsowskiej w serialu "Pierwsza miłość".

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Spis cudzołożnic" (1994); - aktorka w serialu "Na Wspólnej" (2003); - aktorka w serialu "M jak miłość" (2003); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2003-2004); - aktorka w serialu "Camera Café" (2004); - aktorka w serialu "Plebania" (2005-2008); - aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" (2005); - aktorka w serialu "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" (2005); - aktorka w serialu "Codzienna 2 m. 3" (2005); - aktorka w serialu "Biuro kryminalne" (2005); - aktorka w serialu "U fryzjera" (2006); - aktorka w serialu "Mrok" (2006); - aktorka w serialu "Pogoda na piątek" (2006); - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2006, od 2010); - aktorka w serialu "Złotopolscy" (2007-2010); - aktorka w serialu "Magda M" (2007); - aktorka w serialu "Hela w opałach" (2007); - aktorka w serialu "Egzamin z życia" (2007); - aktorka w filmie "Mała wielka miłość" (2008); - aktorka w serialu "Glina" (2008); - aktorka w filmie "Hel" (2009); - aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2010, 2013, 2016); - aktorka w serialu "Licencja na wychowanie" (2010-2011); - aktorka w filmie "Śliwowica" (2013); - aktorka w serialu "Druga szansa" (2018); - aktorka w filmie "The End" (2021).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak informacji

LINK Instagram: https://www.instagram.com/agawielgosz/ 


Link FB: https://pl-pl.facebook.com/agiwielgosz/
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index