Jacek Kurski i Michał Szpak w Opolu

A jednak! TVP dogadało się z władzami Opola. Wiemy, kiedy odbędzie się słynny festiwal!

Jacek Kurski i Michał Szpak w Opolu

Już we wrześniu odbędzie się Festiwal w Opolu! Mamy dobre informacje dla fanów muzyki i słynnego festiwalu, którego organizacja ostatnio stała pod dużym znakiem zapytania. Po tym, jak zaczęło się zamieszanie wokół muzycznej imprezy i z udziału w niej zaczęli wycofywać się kolejni artyści, władze Opola zerwały współpracę z Telewizją Publiczną. Jacek Kurski szukał już nawet innego miasta, w którym mógłby odbyć się podobny festiwal, jednak teraz portal Wirtualnemedia.pl donosi, że władze TVP i Opola podpisały porozumienie i festiwal transmitowany przez Telewizję Publiczną jednak się odbędzie!

Zobacz także: TVP planowało koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego w Opolu. Rodzina: "Dowiadujemy się jako ostatni"

Festiwal w Opolu już we wrześniu!

Jacek Kurski w rozmowie z portalem potwierdził najnowsze informacje dotyczące porozumienia TVP z władzami Opola. Okazuje się, że impreza rozpocznie się 15 września i będzie trwać trzy dni, czyli do 17 września. 

Byłem otwarty na rozmowę z Opolem. Cieszę się, że po trzech turach spotkań z prezydentem Opola doszło do porozumienia. Udało nam się wypracować wspólne stanowisko, które otwiera drogę do organizacji festiwalu, choć jeszcze o tym nie przesądza. O pełnym sukcesie będziemy mogli mówić kiedy potwierdzimy umowami daty i program festiwalu- przyznaje Jacek Kurski. Podpisane porozumienie staje na przeciw sytuacji, w której o podstawowych wydarzeniach kulturalnych w Polsce decydowałyby fake newsy. Cały kryzys wokół Festiwalu w Opolu zrodził się z fake newsów i oczywistych kłamstw o rzekomej „czarnej liście TVP”. Niczego takiego nie było i nie ma. Nie umiałem pogodzić się z tym, żeby zła wola kreowała kulturę w Polsce.

Kto wystąpi na Festiwalu w Opolu? Prezes TVP przyznaje, że chciałby żeby na imprezie pojawili się artyści, którzy mieli wystąpić w czerwcu.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu artystów ma zajęte dni w kalendarzu, ale wierzę, że zaśpiewają na opolskiej scenie. Jestem przekonany, że 54. KFPP w Opolu będzie miał wysoki poziom artystyczny- zapewnia Jacek Kurski.

Myślicie, że artyści, którzy wcześniej wycofali się z festiwalu wystąpią we wrześniu w amfiteatrze w Opolu? 

Zobacz także: TYLKO U NAS! Krzysztof Krawczyk zastąpi Marylę Rodowicz na festiwalu w Opolu? Mamy jego wypowiedź!

 

Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski potwierdził informacje o porozumieniu z władzami TVP.

Prezydent Opola podpisał porozumienie z TVP
Facebook

Już we wrześniu odbędzie się Festiwal w Opolu.

Jacek Kurski na koncercie ku pamięci Przemysława Gintrowskiego

Więcej na temat Opole Jacek Kurski
Przeładuj

Wielkie zmiany w życiu Zuzy! Anita Sokołowska zdradza, co czeka jej bohaterkę w nowym sezonie "Przyjaciółek"

zobacz 01:29