bio

 • Wiek:
  45 lat
 • Data urodzenia:
  30 września 1975
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  169cm
 • Znak zodiaku:
Marion Cotillard - urodzona w Paryżu francuska aktorka. Marion Cotillard ma na swoim koncie Oscara za rolę Édith Piaf w filmie "Niczego nie żałuję – Edith Piaf", którego otrzymała w 2008 roku. Od tej pory jedna z najbardziej popularnych aktorek świata.
Pochodząca z artystycznej rodziny Cotillard debiutowała w jednej ze sztuk swojego ojca. Po serii podobnych epizodów aktorka zaczęła pojawiać się w małych rólkach telewizyjnych. Jej pierwszą większą rolą kinową był udział w filmie "O co chodzi w seksie?" z 1996 roku. Potem zyskała popularność dzięki udziałowi w serii kasowych komedii "Taxi". Pierwszą nominacją do Cezara - francuskiej nagrody filmowej - zakończył się udział Marion Cotillard w filmie "Les jolies choses" (2001). Aktorka zaczęła pojawiać się w hollywoodzkich produkcjach ("Duża ryba" Tima Burtona, "Dobry rok" Ridleya Scotta), a za udział w filmie "Bardzo długie zaręczyny" otrzymała swojego pierwszego w karierze Cezara za drugoplanową rolę kobiecą. Rola Edith Piaf przyniosła jej nagrodę BAFTA, Złotego Globa, Cezara i Oscara oraz otworzyła drogę do zagranicznej kariery. Oscara pogratulował jej sam prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Marion Cotillard kontynuuje karierę pełną sukcesów, można ją było oglądać m.in. u boku Johnny'ego Deppa we "Wrogach publicznych", Leonarda DiCaprio w "Incepcji", Christiana Bale'a w "Mroczny Rycerz powstaje" czy Brada Pitta w filmie Sprzymierzeni.
Marion Cotillard dużo udziela się w kampaniach dotyczących ochrony środowiska, m.in. dla Greenpeace. Aktorka śpiewa, gra na gitarze, organach, a także na tamburynie. Nagrała kilka piosenek zarówno solo, jak i z towarzyszeniem innych artystów.

Marion Cotillard prywatnie

Od 2007 roku Marion Cotillard związana jest z reżyserem i aktorem Guillaume'em Canetem. Wcześniej spotykała się z aktorami Julienem Rassamem i Stéphanem Guérin-Tilliém, a także muzykiem Sinclairem. 20 maja 2011 roku przyszedł na świat jej synek Marcel. Aktualnie spodziewa się drugiego dziecka.