bio

 • Wiek:
  50 lat
 • Data urodzenia:
  25 listopada 1970
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  169cm
 • Znak zodiaku:
Izabela Kuna - urodzona w Tomaszowie Mazowieckim aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego w Szkole Filmowej w Łodzi, który ukończyła w 1993 roku. Zawodowo związana ze stołecznymi teatrami Polskim i Narodowym. Debiutowała już podczas studiów rolą w "Mechanicznej pomarańczy" na deskach Teatru im. Jaracza w Łodzi. Podczas XI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała wyróżnienie za rolę Pani Dulskiej w "Moralności pani Dulskiej", ma na swoim koncie również wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W telewizji zaczynała od epizodów w serialach "Fitness Klub", "Boża podszewka", większą rolę zagrała w "Klanie". W roku 1997 Izabela Kuna debiutowała na dużym ekranie rolą w filmie Jerzego Stuhra "Historie miłosne". Popularność przyniosła jej rola Marii Pyrki w serialu "Barwy szczęścia". Ugruntowała ją występem w filmie "Lejdis". Potem można ją było oglądać w takich filmach jak "Galerianki", "Idealny facet dla mojej dziewczyny", "Supermarket", "Pod Mocnym Aniołem", a ostatnio w filmie Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń". Nie unika telewizji, Izabela Kuna występowała m.in. w serialach "Krew z krwi" i "Szpilki na Giewoncie".
Izabela Kuna jest autorką scenariusza pt. "Czwarta godzina", za który otrzymała Nagrodę Hartley-Merrill. Ma na swoim koncie również wydaną w 2010 roku powieść "Klara".

Izabela Kuna prywatnie

Izabela Kuna jest żoną scenarzysty Marka Modzelewskiego, z którym wychowuje syna Stanisława (2009) oraz córkę z pierwszego małżeństwa z Dariuszem Kurzelewskim - Nadię.