Mietek Szcześniak

Muzyka była obecna w życiu Mietka Szcześniaka od najmłodszych lat. Wychował się w bardzo muzykalnej rodzinie, sam od dziecka śpiewał w chórze kościelnym. Później został członkiem zespołu Ikary. W dzieciństwie i wczesnej młodości nie uczęszczał do szkół muzycznych. Jak sam wspomina, rodzice nie chcieli, by stracił dzieciństwo na żmudnych ćwiczeniach. Dopiero na studiach trafił na uczelnię artystyczną - Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Utworem, który przyniósł mu największą popularność, jest niewątpliwe "Dumka na dwa serca". Zaśpiewał ją razem z Edytą Górniak do filmu "Ogniem i mieczem". Poznaj więcej informacji o Mietku Szcześniaku.

Imię: Mieczysław Wojciech

Nazwisko: Szcześniak

Pseudonim: Mietek Szcześniak, Miecz

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 9.07.1964 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: wokalista, kompozytor, autor tekstów

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: Mietek Szcześniak ma dwie siostry, w tym Sylwię, młodszą o osiem lat.

BIO: Mieczysław Wojciech Szcześniak urodził się, wychował i uczył w Kaliszu. Tam też uczęszczał do liceum ogólnokształcącego. Muzyka obecna była w jego życiu od dziecka. Jego bliscy byli muzykami, a w rodzinie grało się głównie na harmonii i gitarze. We wczesnym dzieciństwie śpiewał w chórze kościelnym, a już w wieku 6 lat został członkiem zespołu muzycznego Ikary, a później dołączył do Funk Factory. Z tym zespołem w 1984 roku nagrał swoje pierwsze piosenki, które emitowane były w Polskim Radio Szczecin. Naturalnym kierunkiem edukacji dla niego była więc uczelnia muzyczna. Za drugim podejściem dostał się na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W trakcie studiów dwukrotnie wystąpił na Jazz Jamboree. Odniósł też duży sukces z piosenką "Przyszli o zmroku". W 1995 roku wystąpił z nią na festiwalu w Opolu i otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar. Po ukończeniu studiów pozostał na macierzystej uczelni w charakterze asystenta. Nie porzucił oczywiście kariery muzycznej. Przez kilka lat był wokalistą zespołu New Life'm, grającego muzykę rozrywkową z przesłaniem chrześcijańskim.W 1999 roku wystąpił jako reprezentant Polski na konkursie Eurowizji w Jerozolimie, gdzie zajął 18. miejsce. W 2007 roku na festiwalu piosenki w Opolu zaśpiewał premierowy utwór "Bajka, że to ja", występował tam również z Justyną Steczkowską i Kasią Cerekwicką. Przez wiele lat współpracował i śpiewał razem z pop-gospelowym chórem chrześcijańskim Trzecia Godzina Dnia. W październiku 2015 wydał album studyjny "Songs from Yesterday". Nagrał go z pianistą Krzysztofem Herdzinem, a na płycie znalazły się piosenki takich wykonawców, jak: Stevie Wonder, The Beatles, Rolling Stones. Album zdobył status platynowej płyty.Mieczysław Szcześniak ma na swoim koncie epizod z filmem. Jego głos można było usłyszeć z polskich wersjach zagranicznych produkcji, jak choćby "Ulisses 31" czy "Kacze opowieści".

Znany z: Jednym z utworów, który Mietkowi Szcześniakowi przyniósł dużą popularność i rozpoznawalność, jest niewątpliwie "Dumka na dwa serca" z 1998 roku. Zaśpiewał ją wspólnie z Edytą Górniak na potrzeby filmu "Ogniem i mieczem". Utwór dotarł na sam szczyt listy przebojów radiowej Trójki. W 2015 roku razem z Edytą Górniak zaśpiewał ten przebój na festiwalu piosenki w Opolu.

Funkcja w filmie: - rola dubbingowa w filmie "Ulisses" (1981); - rola dubbingowa w filmie "Kacze opowieści" (1987); - rola dubbingowa w filmie "Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy" (1990).

Płyty:
  • 1991 - "Niby nowy";
  • 1998 - "Czarno na białym";
  • 2000 - "Spoza nas";
  • 2006 - "Zwykły cud";
  • 2011 - "Signs";
  • 2015 - "Songs from Yesterday" nagrana z Krzysztofem Herdzinem - platynowa płyta;
  • 2016 - "Nierówni" - złota płyta.


  • Książki: -

    Nagrody: 1985 - Nagroda im. Anny Jantar na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za wykonanie piosenki "Przyszli o zmroku";1985 - Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze;1989 - drugie miejsce na Festiwalu Piosenki w Sopocie w konkursie międzynarodowym;1989 - nagroda Grand Prix Bursztynowy Słowik na Festiwalu Piosenki w Sopocie; 1990 - pierwsza nagroda na festiwalu Złoty Orfeusz w Bułgarii.

    LINK Instagram: https://www.instagram.com/mietek.Szcześniak.official/ 


    Link FB: https://www.facebook.com/MietekSzcześniakOfficial 
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index