Kim jest Ania Dąbrowska - zwyciężczyni The Voice Kids 2?

Za nami finał drugiej edycji programu "The Voice Kids". Wielką zwyciężczynią została 13-letnia Ania Dąbrowska z drużyny Cleo! Dziewczynka zachwyciła widzów pięknym głosem, niezwykłą wrażliwością i pogodą ducha. Jej historia jest jednak poruszająca - nastolatka zmaga się bowiem z bardzo ciężką chorobą, o której dowiedziała się mając 5 lat.

Poznajcie bliżej Anię Dąbrowską z "The Voice Kids"!

Kim jest Ania Dąbrowska z "The Voice Kids"?

Na przesłuchaniach w ciemno Ania zaśpiewała utwór Christiny Aguilery - "Hurt". Odwrócili się wszyscy jurorzy, ale Ania wybrała Cleo. Wówczas głośno wypowiedziała swoje marzenie:

Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie i jest na to czas. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu — wyznała dziewczynka.

Okazało się, że dziewczynka choruje na mukowiscydozę - genetyczną chorobę, która wpływa na pracę układu pokarmowego, rozrodczego i oddechowego. Dowiedziała się o niej mając 5 lat. Szczegóły poniżej!

1/7
Kim jest Ania Dąbrowska - zwyciężczyni The Voice Kids 2?

Dzień po finale „The Voice Kids” Ania pojawiła się w studiu „Pytania na śniadanie”, gdzie opowiedziała o swojej chorobie:

O chorobie dowiedziałam się, gdy miałam 5 lat. W sumie na początku bałam się tej choroby, była dla mnie ciężka i mogłam z nią żyć, ale teraz już się nauczyłam - mówiła.

Ania ma szansę spełnić swoje marzenie - w nagrodę za zwycięstwo w "The Voice Kids" podpisała kontrakt z Universal Music Polska oraz otrzymała stypendium w wysokości 50 tysięcy złotych na dalszy muzyczny rozwój. Co napisała tuż po ogłoszeniu wygranej?

2/7
Kim jest Ania Dąbrowska - zwyciężczyni The Voice Kids 2?

Ania w finale „The Voice Kids” pokonała Wiktorię Gabor oraz Pawła Szymańskiego. A wszystko za sprawą debiutanckiego singla „Małe skrzydła”, skomponowanego przez Cleo. 

Kochani ja jeszcze nie mogę w to uwierzyć! Jestem cała w emocjach! Bardzoooo bardzooo Wam dziękuję za wsparcie ❤️ Jesteście najlepsi na świecie!! Chciałabym najbardziej podziękować mojej kochanej trenerce @cleo_don za WSZYTKO! Dziękuję, że jesteś! To dzięki tobie osiągnęłam taki sukces❤️❤️Dziękuję mojej szkole @centrumsztukiwokalnej!! Moje kochane voiciki DZIĘKUJE za to że mogliśmy spędzić ten cudowny czas razem! Jestem z Was wszytkich bardzo dumna i bardzo Was kocham. Jesteście najlepszymi ludźmi w moim życiu. Dziękuję całej produkcji programu @thevoicekidstvp Dziękuję @pocolanamisza WSZYTKO! Kocham kocham kocham kocham kocham Was wszytkich najmocniej na świecie❤️❤️😍😍😍 To była najpiękniejsza przygoda mojego życia i nigdy tego nie zapomnę❤️ - napisała (pis. oryginalna)

3/7
The Voice Kids - relacja z finału
mat. prasowe

Cleo jest bardzo dumna ze swojej podopiecznej:

AAAAAA!!!! Ania Dąbrowska wygrała The Voice Kids ❤❤❤🔥🔥🔥jestem taaaaaka DUMNA! Kochani!!! dziękuję z całego serca za WSZYSTKIE głosy!!! Aniu moja Kochana! LEĆ WYSOKO! Dziękuję, za zaufanie ❤✌ to była czysta przyjemność być Twoją trenerką! 🙏❤🔥Los bywa przekorny - kiedyś odpadłam z programu talent show, dziś jako trenerka poprowadziłam Anię do zwycięstwa! To oznacza tylko jedno - nie ma przegranych, NIGDY nie można się poddawać!

4/7
Kim jest Ania Dąbrowska - zwyciężczyni The Voice Kids 2?

Ania mówi, że wygrana w "The Voice Kids" była dla niej najpiękniejszą chwilą w jej życiu. Przypomnijcie sobie jej występ z finału show TVP 2:

 

 

5/7
Kim jest Ania Dąbrowska - zwyciężczyni The Voice Kids 2?

Ania ma 13 lat i pochodzi z Rzeszowa. Jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Wesołej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st., w Dynowie (klasa fortepianu). Uwielbia sport, zwłaszcza piłkę ręczną.

6/7
The Voice Kids - relacja z finału
mat. prasowe

Ania brała udział w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji dla Dzieci w 2016 roku. Znalazła się w finałowej dziesiątce z utworem "Fryzurka". 

7/7
The Voice Kids - relacja z finału
mat. prasowe

Podczas finału "The Voice Kids" pojawili się jej najbliżsi. Jak myślicie, czy Ania zrobi taką karierę jak Roksana Węgiel, zwyciężczyni poprzedniej edycji show?

Zobacz także: 14-letnia Roksana Węgiel ma chłopaka! Jak wygląda? Zobacz zdjęcia zakochanej pary

Więcej na temat Cleo The Voice Kids