Reklama

Jedno z największych muzycznych show w Polsce, "The Voice of Poland", powróciło we wrześniu 2024 roku z 15. edycją, przynosząc widzom zarówno nowe twarze w jury, jak i emocjonujące występy uczestników. Wraz z premierą nowego sezonu wprowadzone zostały znaczące zmiany, które zaskoczyły fanów programu, a jednocześnie przyciągnęły ich przed ekrany. Wyniki oglądalności dowodzą, że mimo wielu sezonów, show wciąż cieszy się ogromną popularnością, a wprowadzone nowości tylko podsycają zainteresowanie widzów.

Reklama

Wyniki oglądalności "The Voice Poland 15"

Nowy skład trenerski w programie "The Voice of Poland" był jednym z najbardziej dyskutowanych tematów przed startem sezonu. W fotelach jurorskich zasiadły dobrze znane twarze: Tomson i Baron, Lanberry oraz Michał Szpak, który powrócił po przerwie. Największym zaskoczeniem okazał się jednak debiut Kuby Badacha, wybitnego wokalisty jazzowego, który wcześniej rzadko pojawiał się w tego typu programach.

Kuba Badach, znany z ogromnej klasy i profesjonalizmu, wniósł do programu nową energię. Jednakże pojawiły się również głosy krytyczne – część widzów oczekiwała bardziej kontrowersyjnej postaci na miejsce nowego jurora. Niemniej jednak jego wiedza muzyczna i doświadczenie w pracy z młodymi talentami zostały docenione przez wielu widzów.

Jednym z najciekawszych elementów nowej edycji "The Voice of Poland" jest relacja między dwoma jurorami – Michałem Szpakiem i Kubą Badachem. Ich interakcje, pełne humoru, a czasem i lekkich spięć, stały się prawdziwym magnesem dla widzów. W jednym z odcinków Michał Szpak w żartobliwy sposób wypomniał starszy wiek Badacha, co zostało odebrane jako lekki "konflikt", który jednak dodał programu pikanterii.

Widzowie doceniają różnorodność osobowości wśród jurorów. Szpak, znany z ekscentrycznego stylu i niekonwencjonalnych opinii, tworzy ciekawy kontrast z bardziej stonowanym i doświadczonym Badachem. To właśnie ta dynamiczna różnica sprawia, że ich współpraca przyciąga uwagę.

Z każdym kolejnym odcinkiem najnowszego sezonu oglądalność "The Voice of Poland" rośnie. Według danych opublikowanych przez TVP, ostatni odcinek przesłuchań w ciemno przyciągnął przed ekrany 1,7 miliona widzów. To imponujący wynik, zwłaszcza w obliczu rosnącej konkurencji ze strony innych programów rozrywkowych i zmieniających się nawyków telewizyjnych widzów​.

Wzrost zainteresowania można częściowo przypisać udanym castingom i wspaniałym występom uczestników. Jednak to nie tylko utalentowani śpiewacy przyciągają widzów, ale również nowa formuła programu i relacje między jurorami. Warto także zauważyć, że w pierwszych tygodniach emisji program zanotował średnią oglądalność na poziomie 1,24 miliona widzów, a odcinki z 21 września przyciągnęły już 1,47 miliona osób​.

Patrząc na dotychczasowe wyniki oglądalności oraz reakcje widzów, można przewidzieć, że nadchodzące odcinki "The Voice of Poland" będą kontynuować pozytywną tendencję. Program zdaje się odnajdywać równowagę między emocjonującymi występami uczestników, a humorem i interakcjami między jurorami. Konflikt (choć bardziej żartobliwy) między Michałem Szpakiem a Kubą Badachem okazał się dla wielu widzów jednym z najciekawszych elementów nowej edycji, co z pewnością wpłynie na dalszy wzrost popularności show.

Podsumowując,"The Voice of Poland" w 2024 roku nie tylko utrzymuje swoją pozycję na rynku programów rozrywkowych, ale także przyciąga coraz większą widownię dzięki przemyślanym zmianom w składzie jurorskim oraz wysokiemu poziomowi muzycznemu uczestników.

Reklama

Zobacz także: Na ten powrót czekali wszyscy. Produkcja "The Voice of Poland" zaskoczy fanów

The Voice of Poland
mat.pras
Reklama
Reklama
Reklama